Spring Breakers (2012)

Audiovizuálna slasť, štylistická chuťovka. Navyše, James Franco ako nikdy pred tým a nikdy potom. A ešte aj tá Britney dostala nový rozmer. Na jedno pozretie sa to všetko doceniť asi nedá. 4 1/2

Pátá loď (2017)

Sociálna dráma podaná detskou optikou, ktorá vo vás prebudí dieťa a spomienky na to asi najkrajšie obdobie života.

Byt (1960)

Pôvabné, hrejivé a svieže aj dnes! V samotnom závere som mal slzy v očiach! Brilantný dialógový ping-pong bude fungovať a zabávať aj o 200 rokov...

Café society (2016)

Pôvabná, "pozlátková" romanca na pozadí zlatých starých hollywoodskych čias. Po Ave Caesar ďalšia príjemná pocta klasickému Hollywoodu. Ako jednohubka príjemná: povrchná, no pekná. 3,5

Ave, Caesar! (2016)

Možno niekomu nesadne epizódkové rozprávanie, ale za mňa príjemná a zábavná pocta klasickému Hollywoodu. Milý malý film o filme.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Minimálne očakávania a burtonovský zážitok končiaci v prvej polovici. Práve vtedy definitívne skončilo kúzlo a atmosféra, aby sa to v poslednej tretinke toto rodinné fantasy zvrhlo na mišung kade-akej akcie (nájdeme tu x-menov i pirátov karibiku). Navyše si prirátajme nezaujímavé postavy bez vývoja. A to sa u Burtona len tak nevidí.

The House on Telegraph Hill (1951)

Gotický noir zo San Francisca? Potešilo! Nebolo to však bez chybičiek: inak dobrý voice-over, na ktorý sa však cca v polovici úplne zabudlo či zbúchaný, naivný záver. 3,5

Zmizelá (2014)

Fincher proste umí!

Jdi a dívej se (1985)

Jeden z mojich TOP 3 najnegatívnejších filmových zážitkov. Tento film je VOJNA.

Station West (1948)

V podstate film noir vo westernovom obale. Odmyslite si westernové mestečko, westernové kostýmy a v jadre máme noir (vyšetrovanie v utajení, femme fatale, podrazy, zvraty, hra s tieňmi). Viď hlavne typicky tragický noirový koniec.