Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

Docela hloupý, ...někdo tomu věří?! Zvláště Carradine je neuvěřitelnost a východní moudrost sama.

Azyl (2008)

Přes polovinu filmu to s přimhouřenýma očima vypadalo na slušné tři hvězdy, avšak čím víc se tam objevoval dementní, necharismatický doktor - divákovo utrpení celého filmu - celkový dojem z filmu už nemohl vydržet takto vysoce hodnocen. Skoro to vypadalo, jakoby se někdo snažil na osnově Freddyho Kruegera vytvořit vlastní film... Ale kde není nápad, je lepší nic nedělat...

Pan Wolodyjowski (1969)

Nekonečně utahané, zcepenělá kamera a impotentní scénář, ještě že to po třech hodinách skončilo a na dalších třicet let mi to vypadlo z ruky.

Na samotě u lesa (1976)

Česká klasika - jeden z pokladů naší kinematografie.

Ohněm a mečem (1999)

Positivum: Krzysztof Kowalewski v roli Jana Onufry Zagłoby erbu Wczele.

Živí nebo (ne)mrtví (2007)

Překvapivý western s dynamickým dějem a nenuceným decentním humorem.

Spirit (2008)

Visuálně opojné stejně jako Sin City. Ale každou chvíli pozornost vypovídala službu a čas se vlekl jak utržená niť.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Jak moc jsem se těšil na staré pražské pověsti, tak rychle jsem vystřízlivěl po zjištění, že ve "filmu" po nich nezbylo téměř ani památky, pokud nepočítám dvousekundovou scénu s hořícím vozem na mostě. Autoři tento animovaný film tvořili tak dlouho, že za těch pět let úplně zapomněli na děj. A rozhodně to nezachránila ani zoufalá snaha o vtip. Každý by měl tvořit v mezích svých možností, Jenovi by prospělo aspoň jednu pověst si přečíst, musel by se sám za sebe stydět.