O statečném kováři (1983)

Vždycky na mě ta pohádka působila depresivně, to prostředí není pohádkové, ale jinak je ta "nebarevná" pohádka poměrně ještě dobrá.

Král sokolů (2000)

Dějově velice slabé, ale aspoň se to odehrává ve skutečném neinteriérovém prostředí.

Zombie: Začátek (2007) odpad!

Chybělo nemnoho a mohla to bejt jedna hvězda... snad až u dílu "Zombie: Konec" ...a to ještě nevím jestli ne jen za ten konec.

Temné patro (2008)

Velice příjemné s prvky vzpomínaného Silent Hill. Člověk by tomu odpustil i naprostý dějový chaos, ale ty metalový maškary neměli z dětského maškarního bálu pouštět bez dozorů rodičů.

Noční hlídka (2004)

"Světlí pohlcují světlo - temní se živí temnotou..." Celá řada zajímavých momentů, stejně tak celá řada nevyužitého potenciálu a mírných nejasností.

Kněžna Libuše (2008)

Polovina filmu se odehrávala prozíravě ve tmě, přesto televizně vzhlížející exteriéry připomínaly spíše inscenaci z dílny České televize. Ani tak nevadilo, že zde jedna z nejznámějších českých legend neožila a její lesk byl spláchnut odpadním tokem ještě dřív než měl možnost nějakou bájnost předvést, horší bylo, že z celé nejstarší legendy zbyla jen nevelká skupinka poustevníků potloukajících se někde v pravěkých jeskyních a lesech; skoro jsem už měl dojem, že jsem tam zahlédl i jámu na chycení mamuta. Někdy není na škodu si alespoň přečíst předlohu, která se má natočit... třeba by pak byl i výsledek jiný?

Krysy 2 (2004) (TV film)

Krysy si libují v odpadu, mě vystačí hvězdy...

Alena (1947)

Platnéřská dílna prolezlá čertovinou a nevyhasínajícím vtipem, korigovaným J.Wenigem.