• Thriller

Sokyně (2006) (TV film)

Jeden z lepších thrillerů na který se dá v pohodě koukat více jak jednou. Děj je velice zajímavý a dobře natočený. I herci mi přišli sympatičtí.

Smrtelná pomsta (2013) (TV film)

Tady se to ještě dalo. Sice matka vypadá od pohledu zvrhle a nadrženě, ale narozdíl od jiných kravin to divák dokouká do konce. Bohužel tu je opět několik chyb. Jedná se bohužel zase o ten typ thrilleru, který je jasný hned od začátku. Zápletku a konec divák hned prokoukne. Napětí zde nehledejte. Je to nuda. Sice ne taková, ale i tak je divák rád, že je konec.

Zlo v srdci (2014) odpad!

Velice slabý a podprůměrný snímek. Několikrát omyvateln příběh, ale tady nic nefungovalo. Děj s kataatrofálními následky. Nudný. Bez energie a bez špetky naděje na lepší konec. Bohužel. Divák se nedočká ničeho a nikoho. Herci příliš nezaujmou. To leda by měli napsaný kvalitnější scénář a režisér by je musel trochu potrápit. Ztráta času.

Sloní muž (1980)

Sloní muž je bezesporu film na vysoké úrovni. Krutost a drama v jednom. Režisér David Lynch využil příležitosti a ujal se toho filmu a vytvořil mistrovské dílo. V hlavní roli se představil známý Anthony Hopkins a v roli sloního muže účinkoval John Hurt. Excelentní, neuvěřitelná podívaná v černobílé podobě. Za mě jeden z nejlepších filmů. Sloní - muž v nitru trpící bytost, jenž se narodila do tohoto světa jako zrůda, co pro nikoho neznamená. Dojemné a bravurní. Kruté.

Žena v černém (2012)

Daniel Radcliffe zazářil v roce 2012 v hororu Žena v černém. Tajuplná propast do opuštěného domu ve kterém číhá zlo - žena v černém. Režisér James Atkins natočil "spešl" horůrek pro trochu leknutí a křiku. Kniha Susan Hillové je bezpochyby nenahraditelná a i když film je na vysoké úrovni, nedosahuje dle mě takového "uspokojení" jako právě kniha. Film se rychle okouká a když je viděn vícekrát, tak ztrácí na té tajemné atmosféře, nicméně i přesto ho velice doporučuji. Knihu lze číst pořád dokola a je v ní stále to zlo, ta žena a stále stejně nelítostná a zákeřná. Žena v černém je úspěšný horror na vysoké úrovni, s kvalitními herci a nutnou dávkou zla.

Mlčení jehňátek (1991)

Režisér Jonathan Demme natočil v eoce 1991 podle knihy Thomase Harrise skvělý psychothriler Mlčení jehňátek. Ve skvělé formě se představil vynikající Anthony Hopkins jako nelítostný kanibal Hanibal Lecter, který pomáhá FBI najít masového vraha Buffalo Billa. Skvěle se zapotila i Jodie Forster, jenž si zahrála studentku kriminologie a vyšetřující policistku, která musí s Lectrem spolupracovat. Jako dvojice fungují Hopkins i Forster na výbornou. Film sám o sobě je dodnes uznávaným klenotem. Psycho a zlo, které v sobě film ukrývá položí každého sebevíc silného diváka na kolena, protože je to opravdu psycho s velkým "P".

30 a půl metru (2008)

Režisér Eric Red napsal kvalitní scénář k filmu Stopař z roku 1986. V roce 2008 se vrhl na režii a to k hororu 30 a půl metru. Kvalitou je to slušný kousek patřící spíše ke slabšímu odvaru, ale určitě se divák při něm alespoň pobaví. Mladá žena je odsouzena za vraždu svého manžela a to v domácím vězení ve švem domě, kde k vraždě došlo. Ovšem během pobytu ji začne terorizovat duch manžela, který s ní má ďábelské úmysly... Famke Janssen si zahrála nevinnou ženu uvězněnou ve švem vlastním domě a se zlým duchem svého manžela. Příběh je velice jednoduchý a je určen především pro slabší publikum a híří slušnou dávkou napětí.

Slimáci (1988)

Dobrá a výživná nechuťárna zvlášť pro milovníky hnusu a krve. Španělsko to dalo dohromady s Amerikou a natočilo horror Slimáci. Je to Teda hnus všech hnusu. Zmutovaní slimáci napadají obyvatele ospalého městečka a nikdo s tím nechce nic dělat. Mrtvol přibývá a je čas zjistit, jak oběti zemřeli a slimáky dojednoho zabít... Režisér Juan Piquer Simón je mistr nechuťáren a dokázal to v roce 1982 snímkem "Pieces". Poté v roce 1988 natočil další chuťovku a to tentokrát v podobě zmutovaných oslizlých slimáků. Je to masakr. Pro diváky, kteří si nepotrpí na hromadu ožraných těl, tu mám špatnou zprávu, jelikož Slimáci by jim mohli obrátit žaludek naruby a přivést do mdlob. Každopádně solidně natočený snímek dodnes drží úspěch.

Scooby-Doo a Scrappy-Doo (1979) (seriál)

Další díly známé party a pejska Scooby Doo. Příběhy jsou zajímavé, napínavé a pobaví i starší diváky.

Saw 5 (2008)

Opět je tu Jigsaw se svými nelítostnými pastmi a opět se zde setkává minulost s přítomností. Hoffman se podrobuje zkoušce, zatímco agent Strahm se snaží zjistit, kdo je Jigsawův pomocník. Ale sám se dostává do pasti. Propletenec událostí je tu již po páté, ale klesá mu napětí, ale stoupá brutalita. Nicméně celý pátý díl je trochu nudný. Více krve, méně akce. Celým dílem se také táhne zkouška 5-ti vybraných lidí, které na konci čeká něco neuvěřitelného. VŠE je zakončeno zlomyslnou vraždou a diváci co lpí na překvapení ať zavřou raději oči, bude to šok.