• Thriller

Sneekweek (2016)

Lehce letní erotický a žhavý "maxi" horror. Zdlouhavý a snažící se udržet diváka v napětí. A hlavně kopírující Tajemství loňského léta. Ovšem v polovině filmu bylo jasné, kdo je vrah. Prostředí, klasika všech dnešních novodobých slasherů, nadherná vila a užívání si radovánek. Jak jinak. Příběh absurdní. Jak jinak. Partě teenagerů škola skončila a jede se na prázdniny. Jak jinak. Něco se během filmu zvrtne. Jak jinak. První oběť to schytá většinou dost drsně. Jak jinak. Teenageři spanikaří. Jak jinak. Obětí přibývá. Jak jinak. Poslední přeživší odkryje tvář onoho vraha. Jak jinak. Na Nizozemsko to celkem ujde. Vrah zabíjel. Krev stříkala. Hlavní hrdinka byla celkem dobře pomatená, ale snesitelná. Režisér Martijn Heijne sice nenatočil téměř nic, ale myslím, že to hororovému žánru vůbec neškodí.

Thanatomorphose (2012) odpad!

Dívat se na tento odporný podprůměrný film bylo nad moje síly. Nic tady nefungovalo, tak proč film vlastně vznikl? Režisér se asi rád vyžívá v blitkách, sračkách a orgasmech. Ovšem na většinu diváků to působily nechutně. Film nemá nic. Žádnou hudbu, žádný lekačky. Nic, co by se dalo ohodnotit kladně. Pouze 90 minut masturbující nadrženou uhnívající krávu. Tak proč jsem se na to vlastně rozhodla kouknout?! Už v první minutě jsem se barvila do zelena a to se tam vlastně nic nechutného nedělo. Herci bez šance něčím zaujmout. Dostali pitomý scénář a i pitomě to zahráli. Vlastně jsem tak trochu doufala, že film bude něčím jiný a zajímavý, ale to jsem byla asi moc naivní. Režisérovi tohoto filmu jednoznačně radím:STOP! TOHO HNUSU UŽ BYLO DOST! NECH TO LASKAVĚ NA NĚKOM, KDO ROZUMÍ SMYSLU FILMU! BEZ MASTURBUJÍCICH KRAV TO HOROROVÝ ŽÁNR URČITĚ PŘEŽIJE!

Fantom Amsterdamu (1988)

Nadprůměrný krimi snímek režiséra Dicka Maasa mě naprosto uchvátil. Konečně jsem měla možnost shlédnout něco jiného, než znám z americké kinematografie. I přesto, že snímek je přes 30 let starý, stále působí tak nějak tajemně až dramaticky. Dostala jsem se k němu díky propadáku Výtah smrti a jelikož se režisér přede mnou tak úspěšně schovával, neměla jsem možnost jej v minulosti shlédnout. Naštěstí jsem zapátrala a objevila tento skvělý thriller. Fantom Amsterdamu má stopáž téměř 2 hodiny a i přesto nenudí, nezklame a vražd si tam užijete nespočet. Hlavní kladný hrdina detektiv Eric je velice sympatický a proto je film velice příjemný a zajímavý.

Columbo (1971) (seriál)

Nejlepší detektivní seriál

Leatherface - zrození (2017)

Toto byl opravdu horror! Nekončící utrpení ve filmu i Mé osoby bylo něco nekonečného a šíleného. Brutalitu možná Leatherface má, ale postrádá to kouzlo originálu. Francouzští režiséři Alexandre Bustillo a Julien Maury spojili své síly a v roce 2017 natočili tuto nudnou šaškárnu, která je opravdu zralá na "léčení".

Vadí nevadí (2018) odpad!

Tady nic nefungovalo! Asi jsem už otrlá, nebo na tomto filmu nebylo nic zajímavého. A myslím si, že varianta číslo dvě je správná odpověď. Páč se mě tento flm opravdu nudila nic mi nedal. Mladí herci mě neuchvátili tak , jak jsem potřebovala. Napětí? Zde rozhodně nehledejte. Režisér Jeff Wadlow se netrefil do mého stylu. Nudila jsem se. Přesto jsem to nechala puštěné až do konce.

Sněhová královna (2012)

Oddechová pohádka na dlouhé zimní večery. Animace byla přijatelná. Kouzelný příběh neztrácí dech a zabaví celou rodinu.

Tichá noc, krvavá noc (1972)

Hororový klenot společně s Black Christmas. Tak takový byl rok 1974... Vánoční čas bolesti a utrpení. Tichá noc, krvavá noc je dnes už "mrtvy" horror, ale přesto si zaslouží velký obdiv. Pro některé je to jen odpad, pro mě klenot. Děj filmu je naprosto jedinečný. Maniak v domě, ponůrá a hrůhostrašná hudba a první jedinečná vražda milujícího se páru. Postavy jsou sice nesympatické, ale to jsem přetrpěla. Nesnesitelného právníka totiž kuchnou skoro na začátku (uf). Rozuzlení, tak nad ním jsem jen slintala štěstím. Naprosto mě tento film oslovil. Smůla jen, že nedostal kvalitnější obraz a zvuk. Nicméně Já si ho každé Vánoce vychutnávám s nadšením a klidem.