• Thriller

Dům hrůzy (1959)

Pro mě nudná detektivka bez krve a brutálních scén.Nečekala sem ani nějaké extra herecké výkony a to je dobře, protože nic extra nepředvedli

Drž hubu! (2003)

Hustá, bláznivá komedie plná vtipných hlášek a scén s ještě hustejma hercema, který to opravdu uměli zahrát.Smála jsem se od začátku do konce.U žádnýho filmu jsem se ještě nikdy takhle nezasmála.

Černé Vánoce (2006)

I když jsou "Černé Vánoce" pouze remakem, tak si myslím, že nepatří k těm nejhorším. Je fakt, že stopáž je opravdu krátká a tudíž vraždy si moc neužijete, ale i přesto to není tak zlé. Zaráží mě ale, že režisér a scénárista Glen Morgan, který napsal scénář k seriálu "Akta X",k "Nezvratnému osudu", nebo k "Nezvratnému osudu 3", nedokázal napsat dobrý scénář i k "Černým Vánocům"! Je to škoda, protože lepší scénář by filmu pomohl, když to ostatní ostatní za moc nestojí. Kdybych měla porovnat remake s originálem, tak je jasné, že originál je lepší. Zatímco v remaku se holky baví o Santa Clausovi a přemýšlí nad tradicí Vánoc, v originále je to jiná jízda! Vyděsí Vás úplně všechno. Vrah je mnohem strašidelnější a v jedné scéně, kdy uvidíme jeho oči, je to fakt nářez! Oproti tomu remake rozhodně nevyděsí. Vraždy jsou krátké. Jen vidíte oční bulvy i tvář vraha (zatímco v originále nevíte, jak vypadá do samotného konce). Myslím si, že je to škoda. Žádný moment překvapení v remaku určitě nečekejte, protože totožnost vraha je prozrazena už na začátku. Potěší to ty, kdo neviděli originál, ale jinak si myslím, že remake je na slabé úrovni.

Chobotnice (1998)

Můj první horor, který jsem viděla v šesti letech mě uchvátil strašidelnou hudbou a skvělými hláškami a scénami plné brutality. Nejvíc se mi líbilo jak chobotnice vcucla nějakou ženskou do záchoda :)

Aenigma (1987)

"Aenigma" se může v pohodě řadit mezi ty lepší "neamerické" klasiky. Moc jsem se bála, že mě opět zklame, ale né kvůli země výroby, ale kvůli režisérovi. Kdo se o horrory alespoň trochu zajímá a vyzná se v nich tak ví, že režie se ujal Lucio Fulci, který většinou ctí Itálii a do všech svých filmů cpe jen samé Giallo, které je pro Itálii (bohužel) typické... Už proto Italům moc nefandím a Fulcimu už vůbec né, protože jeho specialitou jsou zombie a ty já fakt nemusím Co se týče „Aenigmy“, tak mě velice překvapilo to, že Fulci konečně sáhl po něčem jiném a do filmu dal taky trochu nadpřirozena a mysteriózní prvky. Labužníky brutality trochu zklamu, jelikož krve se moc nedočkáte, protože, jak říkám Fulci úplně změnil "směr své cesty", takže opravdu čekejte nečekatelné. Na začátku filmu tu máme internátní dívčí školu. Pak koukneme dovnitř a je nám jasné, že se schyluje k nočnímu rande. Jenže nic není tak, jak se zdá. Upravovaná dívka Kathy zatouží po svém "chlapci", ale na druhé straně tu máme hloupý žert v podobě jejích kamarádek, které rande jenom narafičili a pak si z ubohé dívky vystřelili tak, že spadla pod auto. Sice přežila, ale upadla do hlubokého kómatu, takže asi nemůžeme mluvit o tom, jestli vůbec žije... Pak tu máme novou žákyni Evu (čte se Ívu), která do školy nastupuje uprostřed roku a učitelé jí přijmou, i když to normálně nedělají. Divné, že? Má to ale důvod Jelikož škola je plná nezadaných a sexuchtivých dívek, které si chtějí během roku užít s co nejvíce kluky, tak i Eva (čte se Íva) má stejné plány. Jenže najednou začnou umírat dívky i učitelé...Proč? Jednoduchá otázka, ale na ní si musíte během filmu odpovědět sami, abyste tomu přišli na kloub Věřím, že vám to poté určitě dojde Můžu vám odpovědět jen na to, proč vlastně k nehodě došlo?! Odpověď je krátká a prostá. Škola je plná dívek a když zrovna nebalí nějakého (ať už zadaného, či nezadaného) kluka (muže), tak se prostě nudí a šikanují tu nejošklivější dívku, kterou je právě Kathy, na škole a to jenom proto, že je dcerou šílené uklízečky Co mi ve filmu připadalo naprosto zvláštní bylo to, že se v něm objevily trochu víc "romantické" momenty. Například Evin (čte se Ívin) dopis, který píše svému doktorovi Andersonovi poté, co jí odvedli ze školy, protože byla prý divná a nebezpečná vůči ostatním dívkám. Takže text dopisu, který čte sama Eva (čte se Íva), se střídá se scénou, ve které Evina (čte se Ívina) spolubydlící Jenny, randí s doktorem Andersonem, což se mi zdá až vtipné, protože Eva (čte se Íva) o něm sní v tom smyslu, že si patří s doktorem navzájem a jemu je to přitom jedno, protože má jiný "starosti" Zkrátka "šlápl" vedle a teď to u jiné napravuje (teda aspoň se snaží) Jinak víc takových scén tu není. Na závěr chci říct, že vám hned na začátku dojde, proč Evu (čte se Ívu) vlastně přijali a nemusíte se bát, že film nepochopíte, protože Fulci to dává jasně najevo a díky tomu se řadí mezi ty lepší italské výjimky.

3:15 zemřeš (2005)

Remake 3:15 zemřeš, který byl natočen v roce 2005 režisérem Adrewem Douglasem měl dle mého názoru velký úspěch. Ač originál je o hodně lepší, 3:15 zemřeš i v jistých místech vyděsí. Herec Ryan Reynolds po boku Mellissy George tvořili skvělý pár a po celou stopáže se na ně dalo koukat bez nudy a zlosti. Nemalé chyby a nedostatky v tomto filmu divák snadno přehlédne. Hudba, kterou jste slyšeli v remaku Texaský masakr motorovou pilou z roku 2003, vás nenechá nadechnout. 3:15 zemřeš je pro mě uznávaný remake, který nebyl natočen zbytečně a v zapomnění.

Ocelová past (2007)

"Ocelovou past" jsem si užila naplno! I když je to z německé výroby a dost to kopíruje "Saw", tak to bylo přesto v něčem originální. Začátek není nic moc. SPOILER!!!!Zadaná ženská líbá, přímo před očima svého přítele, jiného chlapa. Pak tam potkáváme děvku Melanie, hudebníka Wada, kuchařku Kathy, otravnou Pamelu... atd. No a právě tihle dostanou pozvánku na "VIP" párty. Proč? Důvod je vylíčen úplně na samotném konci. Je ovšem jasné, co se bude dít, než ten konec přijde... Tak nejprve každý dostane nelichotivou přezdívku jako "Čuně", "Bez srdce", "Mazlík", "Nula", "Dvě tváře"... Co následuje potom? Nejprve to vypadá na hledání pokladu a tak se každý rozdělí do skupin. Jenže... něco se zvrtne! Na skupinku čeká prasečí hlava! To není vše! Vrah jim tam jako bonus nechal básničku. No a tak všichni musí hledat indicie skryté v básničce. Bla... Bla... Bla... Skoro všichni jsou mrtvý a my zjišťujeme, kdo se skrývá za vrahovou identitou. Věřte, nebo ne. Já byla poprvé dost šokována. Možná začátek, ani prostředek za to nestojí, ale opravdu ten konec určitě ano Od "Saw" se to liší tím, že se z toho stává postupně slasher... Samozřejmě má to příšerné postavy (Blondýna, co.si o sobě moc myslí... Ne! Tu ráda mít fakt nebudu! ) Není ale jediná, koho jsem nesnesla. Byl tu i Adam. Sice nádherný oči, ale jinak naprostý idiot! Taky jsem se občas zasmála při některých scénách... Zkoušet vyrážet ocelový dveře (z toho ten název ) a přitom koukat, jak si hrdina ubližuje... No udělat to ještě párkrát, tak by vrahovi ušetřil čas, protože by to určitě nepřežil Celkové hodnotím "Ocelovou past" jako dobrý horror. Sice s otravnýma postavami, ale i to se dá odpustit a přežít.

Hory mají oči (2006)

Alexander Aja potřetí... a naposled? Jelikož nevím, zda bude opravdu režírovat remake Hřbitov domácích zvířátek (no snad ne!). Jinak "Hory mají oči" je výjimečný (ale né jediný) dobrý remake . Aja se dokonale inspiroval od originálu "The Hills Have Eyes", který režíroval Wes Craven. Sice jsem tento originál neviděla, ale každopádně Aja využil všech svých vědomostí a svůj remake osladil pěknou dávkou napětí a věřte, nebo ne, ale dokonale se mu povedl! Malinko bych nastínila děj, který se týká jedné americké rodinky, která si svojí cestu do Kalifornie chtěla zkrátit přes hory. Jenomže jejich nedobrovolný pobyt v horách se změní v noční můru, protože, jak už to vyplývá z názvu filmu, hory opravdu mají oči... a rodina je v tu chvíli v nebezpečí! Musím uznat, že tento remake vůbec neodsuzuju a to hlavně z důvodu mého oblíbeného místa v horrorech... Ano! Je to zapadákov Burani a vše kolem je prostě to moje oblíbené téma Takže když jsem narazila poprvé asi před třemi lety na (tehdy ještě aktuální) remake "Hory mají oči" moc mě to potešilo a také zabavilo na celkových 99 minut čistého času! Musím také vysvětlit, co se mi na tomto remaku tolik líbí. První věc je jasná Odehrává se to uprostřed ničeho, kde se bojíte jen pohnout, takže ode mě velké plus! Další věcí jsou nádherné masky obyvatel hor, které byly opravdu dokonalé. Dále pak se mi líbilo to, že hlavními oběťmi nebyli (nadržení) teenageři (jak je ve slashrech obvyklé), ale obyčejná americká rodina na dovolené. Myslíte si, že to nebude ono? Ale né! Bylo to zajímavější, protože tu rodinu jsem víc litovala a také se mi líbilo to, že držela při sobě a dokázala se postavit na nohy (i když to byla vlastně už jen poloviční rodina... ), kdežto (nadržení) teenageři jsou vždy snadnou kořistí a přitom se (někdy) ani vůbec nesnaží o záchranu svých kamarádů... Nejlepší scéna z celého filmu je až na samotném konci, kdy se jeden člen rodiny vydá zachránit své dítě... Tahle scéna je napínavá a v jedný chvíli už si myslíte, že je po všem a obyvatelé hor toho člena zabíjí... Ale vše se pak vysvětlí jako velký omyl... Chtěla bych proto tento remake (výjimečně) doporučit (Nemyslete si. Remaky často neschvaluju a už vůbec nedoporučuju ) a až po shlédnutí si uvědomíte, jak je super, že padnul do rukou zrovna Ajovi, protože s jiným režisérem by asi těžko dopadl takhle skvěle ;) :)

Nezvratný osud (2000)

Nezvratný osud je nezbytný pro fanoušky horroru. Režisér James Wong odvedl skvělou práci, najal profesionály a obsadil kvalitní herce. Originální zápletka tu rozhodně nechybí. Scénáristi si doslova pohráli se svými "oběťmi" a naservírovali jim perfektní a bolestivou smrt. Mladičký Dewon Sama, tehdy na vrcholu své slávy, odvedl se svými kolegy kvalitní a nezanedbanou práci, která i po dlouhé době, co film vznikl, stojí za shlédnutí.

Krvavý Valentýn (2009)

"Krvavý Valentýn" dostal v roce 2009 remake s pořádně napínavým dějem. Už v roce 1981, kdy režisér George Mihalka natočil "Valentýnskou pomstu", nebylo o napínavost nouzi. Ovšem režisér Patrick Lussier. (Dracula 3000) nového "Krvavého Valentýna" trochu opepřil a dodal mu nový vzhled. Povedlo se to. Příběh je mnohem napínavější a diváka úplně mate. Tentokrát s hrdiny budeme utíkat v důlní šachtě před horníkem. "Krvavý Valentýn" je pořádná vyvražďovačka. Pokud chce divák mít lepší zážitek, může si připlatit za 3D rozměr. Herci nejsou levný. Nejvíce v roli uspěl Jensen Acles (Lovci duchů), který mě svým pohledem naprosto okouzlil. Děj se drží své cesty. Neodbočuje. Vraždy jsou maximálně brutální a občas má divák obavy, zda by radši neměl zavřít oči. I když režisér Patrick Lussier není nějak zvlášť dokonalý, tak "Krvavému Valentýnu" se věnoval na maximum a diváky tím potěšil. Zajímavý jsou úvodní titulky a následný masakr v nemocnici. Dále zaujme mejdan v důlní šachtě, který se s příchodem horníka mění v krvavá jatka a herci hrající teenagery byli přesvědčující. Jinak celkové hodnocení "Krvavého Valentýna" je průměrně lepší, i když úplně nedosahuje slávy originálu.