Predátor 2 (1990)

Přesný postup jako u Vetřelců. V prvním díle vystupoval Predátor jako tajemné nepřemožitelné zlo, ve druhém díle vystupuje jako vyvražďovací mašina a všechno tajemno je v trapu. Rozdíl mezi druhým dílem u Vetřelce a u Predátora je ale v tom, že Cameron umí. Nadruhou stranu je plný docela dobrých hlášek a pár scén taky stojí za zapamatování. Pěkný film na nedělní odpoledne :)

Vetřelci (1986)

Viděno také v DC. Scott začal serii hororově a atmosféricky. Cameron pokračoval akčně, nazdobeně a nechal vylíhnout o 158 vetřelců víc. A jednu královnu. A to se mu setsakramentsky povedlo.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Hard-core science fiction masterpiece mistra Kubricka. Opravdová kosmická meditace. Geniální dílo, nepotřebující rozsáhlých dialogů. Kdo by řekl, že Na krásném modrém dunaji může v kombinaci s vesmírným letem vypadat tak úžasně. Jako milovník knih Arthura C. Clarka je pro mě tento film opravdový TOP 10 a je opravdu veliké štěstí, že na tomto filmu najednou mohli spolupracovat jak autor předlohy, tak režisér. A že režisérem mohl být Stanley Kubrick.