Náhradník (1975)

Nevyrovnaná komedie, střídající povedené a naprosto trapné scény s místy dost přehrávajícím Pierrem Richardem a místy dost nehrající Jane Birkinovou.

Případ Kim Bok-Nam (2010)

A kdo z nás by se Bok-nam divil, že udělala to co udělala? Nervyrvoucí snímek o ženě, týrané debilní vidláckou tradicí, která jí dohnala až k šílenství. Vydařený korejský snímek opět o pomstě, opět s velkou dávkou krevních výrobků a fyzického i psychického mučení nejen hlavního hrdiny a opět s velkým zadostiučiněním v podobě druhé poloviny filmu. Ta žena si zasloužila svoji pomstu a oni si zasloužili zemřít. Dej si na to fazolovou mast zmrde!

Fu chou zhe zhi si (2010)

Touhu po pomstě dokázal v divákovi tvůrce vyvolat tak, jak se to u podobných filmů žádá. Povedené asijské dílo, připomínající syrovostí, brutalitou a nápadem trilogii Chan-wook Parka. I když tady se tvůrce snažil spíš od pomsty odradit. Navíc, na tvářičku (a nejen tu) herečky Aoi Sola se moc pěkně koukalo.

Balada o Narajamě (1983)

Silný ale zdlouhavý snímek o hodnotách lidského života ve starém Japonsku i o odhodlání držet se sice drastických ale zároveň nutných tradic chudé horské vesničky.

Akta X (1993) (seriál)

Legendární seriál, u kterého můžu být hrdý na to, že ho mám doma kompletní v originálu a v současné době nedělám nic jiného, než že sleduju díl za dílem a zjišťuju, že není úplně dokonalý, že se střídají dobré a špatné díly a že mají občas dobří scénáristé dovolenou a špatní mají nejen s logikou problémy. Musím ocenit tu "noirovou" atmosféru, nemá chybu!

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Další ekoagitka mistra Miyazakiho. Po Naušice a Mononoke ale tentokrát příběh o zlaté rybce Ponyo natočil ryze pro dětské publikum. I když je to pro mě bezesporu mínus, Miyazakiho fantazie diváka uchvátí, ať už mu je pět nebo padesátpět. Kresba sice není tak vynikající jako například u Cesty do fantazie ale dojem z filmu to stejně nezkazí. Navíc příběh je natolik milý a pohádkový, že to v divákovi prostě musí zanechat dobrý pocit.

Soumrak mrtvých (2004)

Zombies po anglicku to není jen 28 dní poté. Tahle nadsázka pobaví ale nijak moc nepřekvapí a kdybych měl srovnávat se Zombielandem tak kvalitativně jsou celkem na stejné úrovni. A to i když se jednou jedná o anglický a podruhé o americký humor. Já se tomu Wrightovi, který mě moc nenadchnul ani Jednotkou příliš rychlého nasazení, asi nikdy nedostanu na chuť.

Rozmarné léto (1967)

Krásný jazyk, krásná Jana Preissová. Krásný film, který ač postrádá gradaci děje dokáže zanechat v divákovi hlubokou stopu.

Katka (2009)

Třeba to její dcera někdy pochopí...

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Neméně horší než jednička, některé scény jsou naprosto geniální a většinu času jsem se výborně bavil....