Devdas (2002)

Zpočátku mě film dost iritoval svou stylizovaností. V roli hlavního hrdiny bych si také uměla představit někoho jiného než Shahrukha Khana, který má skoro ve všech filmech, které jsem s ním zatím měla možnost vidět, stále ten samý výraz, jako by hrál ve všech filmech jen sám sebe. Zato herecký koncert představitelky Paro a taktéž představitelky Chandramukhi stál opravdu za podívanou včetně tanečních palácových scén ve "skvostném bordelu" vypracovaných do nejmenšího detailu. Celkově výprava a kamera celého filmu jsou opravdu velmi zdařilé. Horší už je to trochu s nazvučením filmu. Asi nejlepší scénou pro mě je tanec dvou žen milujících stejného muže a jejich vzájemná blízkost navzdory kastovním předsudkům...

P.K. (2014)

Nejen skvělá pointa, ale i bezvadně zpracovaná, aniž by film jakkoliv rezignoval na běžné bollywoodské standardy, které ovšem ve vícerých bodech převyšuje :-) U filmu jsem se bavila, leč v některých okamžicích jednoho až zamrazilo, když se hlouběji zamyslel, jak to tne do některých choulostivých míst. I by mě zajímalo, jak byl film přijat v samotné Indii.

600 mil (2015)

Tim Roth je stále fe formě. A rozhodně se vyplatí si počkat na závěrečnou pointu filmu :-)

Zozo (2005)

Krásný lidský příběh protkaný velmi pěknými snovými reflexemi a nádhernou hudbou.

Mládí (2015)

Přiznám se, že ze začátku mě film nudil až iritoval takovým svým způsobem tlacháním snobů o ničem... Později jsem mu přicházela čím dál tím víc na chuť, a to jak formálně, tak obsahově, až mě položil na lopatky posledními deseti minutami. P. S. Nejfamóznější na tom je ovšem "kraví koncert" uprostřed horské divočiny :-)

Rukopisy nehoří (2013)

Syrový, velmi realisticky ztvárněný snímek, který pokládá nejednu otázku, hlavně však, zda je národní zájem nad humánnost a lidskou etiku, zdali může jedinec své nekalé zájmy skrýt za národní zájmy, v jejichž jménu pak nechává "poskoky" páchat zlo za něj, jen aby měli sami na obživu a záchranu svých dětí...

Parta hic (1976)

Možná agitka, jak tu padlo, ale je zajímavé, že i ty tehdejší agitky nějak dokázaly dobře odrážet svou dobu, přičemž herecké výkony jsou v nich dost přirozené, že bych všem hercům uvěřila, že v tom dole klidně pracovali. To v současné době nějak občas těžko hercům věřit jejich výkony.

Saulův syn (2015)

Jeden z nejlepších a nejsugestivnějších filmů na téma války, který jsem kdy viděla. Hluboký zážitek a nejen filmový. Jen jednoho u toho napadlo, jak je lidstvo neponaučitelné... a taky, že v současné české kinematografii nemá žádný film srovnání a že asi dlouho mít ani nebude, protože čeští režiséři se bojí říznout do válečných témat do hloubky... navíc i technické zpracování Nemesova filmu je absolutně na hraně nadlidských hereckých výkonů. Šest hvězdiček, kdyby se dalo.

Kouzelný kámen (2012)

Nádherný a hluboký film o společnosti, kde se lidé neumějí milovat, a proto raději válčí... kdyby se uměli milovat, nebylo by v ní tolik znásilněných žen ( a to vlastními manžely) rodících další potenciální znásilňovatele...

Bůh masakru (2011)

Moc příjemná konverzačka, jen mi to více připomíná film z dílny Woodyho Allena než Romana Polanského :-)