Dobrá manželka - Tajné informace (2011) (epizoda)

Díl, kde na sebe výrazněji upozorní postava jménem Elsbeth Tascioni v podání Carrie Preston a silně se tak dotahuje na mou favoritku Kalindu. Bohužel, mix alternativní logiky, mimózního humoru a okouzlujícího herectví si užijeme jen ve 14 dílech. Velká škoda. Nicméně nezoufejme, vytěží z ní ještě Dobrý boj.

Dobrá manželka - Série 2 (2010) (série)

Druhá serie Dobré manželky lehce ztratila na kadenci, ale propracovanost kauz tu stále je a nuda se rozhodně nedostavuje. Větší soustředěnost je na Kalindu, její soukromí je zahaleno tlustou dekou, ale cosi se prolákne a nateče až do lodiček kámošky Alicie - Dobré to manželky. Úsměvné je, jak soudní řížení probíhají v jedněch montérkách všech zúčastněných, což vzbuzuje dojem, že se soudy táhnou jen u nás, zatímco u nich je to v kufru za den. Policie tu taktéž skoro nefiguruje, Kalinda to všechno vypátrá a hodí právníkům na podnos mezi dvěma zívnutími.

Alfa (2018)

Keda a Alfa. Nesmírně okouzlující a podmanivý příběh, cesta za rodinou, kořeny a hvězdami. Byla jsem napřed pohlcená a pak vděčná, se slzou v oku, že se ještě taky dokážu ztratit.

Doktoři - Den nezávislosti (2018) (epizoda)

Škatulata s kandidáty na transplantaci srdce, s potencionálními dárci srdce a srdci během jediného dne. Nevěřím, ale zatím mě to neuráží a bavím se dobře:).

Dobrá manželka - Jedovatá pilulka (2010) (epizoda)

Poprvé se objevuje Michael J. Fox a nabízí se otázka, do jaké míry se jeho postižení v roli kryje s tím skutečným. Každopádně nadhledem a sebeironií to tímto dílem nekončí. Obdiv scénáristům a Michaelově statečnosti a síle.

Dobrá manželka - Série 1 (2009) (série)

První série rozjíždí kariéru svaté Alicii, jak je zvána v mediích pro svou neskonalou oddanost panu Božskému, t.č. ve vězení. Poznáme zástup silných postav - kolegy, klienty, kriminálníky … někdy současně. Je to skvěle napsané. Břitce, kousavě, se smyslem pro cosi mezi řádky. Nakoukneme pod upjatá kvádra a hle, jsou tam emoce a pochybnosti, třeba o tom, kde jsou hranice. Užívám si to znovu, možná tim víc, že nejsem právnička, ale scénky od soudu jsou prostě perly a některé z postav už teď velmi vyčnívají a přirůstají k srdci, takže za všechny Kalinda, nedoceněná vyšetřovatelka firmy, poker face s brilantním mozkem a obdivuhodnou morálkou. Executive producent Ridley Scott & a Tony Scott, tak aby ne.

Dobrá manželka - Dědictví (2010) (epizoda)

Rockerův rozvod, svatba, dědictví a opět mě medí, jak jim to vyšetřovatelka Indira Kalinda všechno naservíruje až pod nos. Bez ní by ta právnická čeládka včetně Svaté Alicii neměla co obhajovat. Ale furt dobrý.

Dobrá manželka - Fraška (2010) (epizoda)

Alicia si vykoleduje kauzu sousedů - Indů, ale to není podstatné jako to, že na scéně se tentokrát objevuje postava jménem Elsbeth Tascioni, což je právnička malinko stříklá Aspergerem, tady ještě decentní, rozbalí to postupně a z Dobré manželky se s neuvěřitelnými dedukcemi a barevnými taškami prosměje až do Dobrého boje. Jedna z mých nejoblíbenějších postav. Hned po řízkovi Kalindě.

Časové pásmo bylo změněno