Dobrá manželka - Tah na branku (2013) (epizoda)

Díl, kde se vyšpulí Kyle MacLachlan a i přes tu interesantní prošedivělou patku …. nemusím ho, ani jeho rádoby charismatickou postavu likvidující důkazy z moci úřední.

Šíleně šťastná (2016)

Dvě holky za okrajem nervového zhroucení a přesto napěchované životem s kyvadlem tu v citovém strádání, tu v přívalu lásky na rozdávání. Jestli něco v tomhle úžasném filmu trčí nad vším, tak jsou to Valeria Bruni Tedeschi, kterou už znám a která mi zvlášť tady tolik připomíná temperament Monicy Vitti, a Micaela Ramazzotti, v níž vězí křehkost i síla, smutek i naděje, ani nemusí promluvit. Od Krásného úniku se vezu na vlně Paola Virziho a Šíleně šťastná se do mě opět přesně trefila.

Dobrá manželka - Obhajoba manželství (2012) (epizoda)

Dobré manželky mají často za matku čarodějnici, hipísačku nebo kudlanku. Stockard Channing nezůstavá nic dlužná své jiskře v oku a je vším dohromady. Aliciina domácnost už trochu toho koření potřebovala jak drbání.

Dobrá manželka - Série 3 (2011) (série)

Ve třetí sérii si Kalinda koupí velké kladivo. Mezi řádky tušíme, že se za ní skrývá mnohem víc, než jen inteligence a sexy outfity, ale že je to pěkně prohnaná a manipulativní mrška. Taky Willík - spolušéf firmy - se trochu odkope, respektive kdosi odkope jeho starou špínu. Diane - spolušéfka firmy - je snad nejsympatičtější postava, perfektně napsaná, řeže zatím rovně. Překvapení nastane, když se objeví Čendlerovo zlé dvojče a škodí kudy chodí bez uzardění. Dobrá manželka Alicia mě, kupodivu, baví nejmíň, možná i dík nemastné neslané Margulies. No a samozřejmě opět politika, intriky, padouch nebo hrdina …. znáte to. Takže vzhůru do čtvrté série.

Dobrá manželka - Tajné informace (2011) (epizoda)

Díl, kde na sebe výrazněji upozorní postava jménem Elsbeth Tascioni v podání Carrie Preston a silně se tak dotahuje na mou favoritku Kalindu. Bohužel, mix alternativní logiky, mimózního humoru a okouzlujícího herectví si užijeme jen ve 14 dílech. Velká škoda. Nicméně nezoufejme, vytěží z ní ještě Dobrý boj.

Dobrá manželka - Série 2 (2010) (série)

Druhá serie Dobré manželky lehce ztratila na kadenci, ale propracovanost kauz tu stále je a nuda se rozhodně nedostavuje. Větší soustředěnost je na Kalindu, její soukromí je zahaleno tlustou dekou, ale cosi se prolákne a nateče až do lodiček kámošky Alicie - Dobré to manželky. Úsměvné je, jak soudní řížení probíhají v jedněch montérkách všech zúčastněných, což vzbuzuje dojem, že se soudy táhnou jen u nás, zatímco u nich je to v kufru za den. Policie tu taktéž skoro nefiguruje, Kalinda to všechno vypátrá a hodí právníkům na podnos mezi dvěma zívnutími.

Alfa (2018)

Keda a Alfa. Nesmírně okouzlující a podmanivý příběh, cesta za rodinou, kořeny a hvězdami. Byla jsem napřed pohlcená a pak vděčná, se slzou v oku, že se ještě taky dokážu ztratit.