Na pokraji slávy (2000)

"Rockové hvězdy mi unesly syna" říká Frances McDormand svým studentům. A má pravdu. Její synáček infikován dědictvím- deskami s rockovou muzikou - po starší zběhlé sestře odjíždí na turné s kapelou, aby se vrátil jako jiný člověk: bez iluzí o čistotě rockerské filosofie, bez panictví a nakonec i bez článku do novin, pro který to všechno začalo. Perfektní film, nadupaný klasickou i pro film nově složenou muzikou, s vtipným scénářem a dobře obsazenými (a ještě lépe zahranými) rolemi.

Spider-Man (2002)

Neberou mě comicsy, ani filmy podle nich natočené, tak jak to, že jsem zrovna z tohodle filmu tak odvařená? Viděla jsem ho snad 2Ox a pořád mě baví. Tobey Maguire je zlatíčko a celé - lásky, křivdy, smutky, pocity zodpovědnosti, triky (i pověry) - to krásně pasuje a šlape.

Don's Plum Bar (2001)

Hovadina tvářící se jako těžce nezávislé umění.

Jízda s ďáblem (1999)

Tobey Maguire v dlouhých vlasech, Jewell coby herečka, režie Anga Leeho - a nejen na to jsem byla hodně zvědavá a natěšená. Tobeyho degradoval jen otřesný dabing, Jewell a Jonathan Rhys-Meyers skvělí, kamera, hudba - všechno OK, tak proč mě ten film nebavil?!

Pravidla moštárny (1999)

Pravidla moštárny si do scénáře ze své knihy osekal John Irving sám, takže jinak daleko rozsáhleší a do budoucnosti nahlížející příběh kluka ze sirotčince tím byl vlastně v nejlepších rukách, čehož může být důkazem i Oscar právě za scénář. Tobey Maguire a jeho dojemné herectví je další plus tohoto filmu, o Michaelu Caineovi, jemné citlivé režii, hudbě a kameře ani nemluvě.

Ledová bouře (1997)

Po Tygru a drakovi jsem lačnila po dalším kousku Anga Leeho a i když je starší Ledová bouře něco úplně jiného, opět to bylo dokonalé. Film o pokrytectví a přetvářce, v nichž bloudí a svoje cestičky si hledá několik čistých duší a kde Christina Ricci hraje, až z toho běhá mráz po zádech.

Před úsvitem (1995)

Jeden Američan, jedna Francouzka, jeden vlak, jedno město, jedna noc a jeden dlouhý milý rozhovor.

Co vlastně ženy chtějí? (1999)

Přes zavádějící název to není feministický návod, jak se spojit dohromady a zničit všechny chlapy. Naopak. Všudypřítomné dilema, jak přestát tíživé situace a přitom neubližovat a jak málo nebo moc milovat, se odvíjí v několika křehkých příbězích, které se tu a tam nenápadně protnou.

Místo nahoře (2004) (seriál)

Námět nadějný, ale scénář strašný - někdy z jinak skvělých herců padají takové hovadiny, že jejich "herecké výkony" jsou snad na protest. Snad ještě Simona Stašová, ale jinak.....Od režiséra Bylo nás pět jsem čekala víc.

Hollywood v koncích (2002)

Woody, Woody........nepotěšil jsi mě, takže ani já tě nepotěším, já vím, že každý film nemůže být Annie Hall, ale film o filmování, kde režisér chodí bezmála po čtyřech a nikdo si nevšimne, že je slepej? To je i na mě, tvojí věrnou fanynku, moc.