When We First Met (2018)

Otrasná, predvídateľná, mizerne napísaná a ešte horšie nakrútená romantická akože komédia s neskutočne otravným Adamom Devinom.

Rande na jednu noc (2008)

Sterilné indie so strašne nedôveryhodnou zápletkou a nevyužitým castingom.

Captain Marvel (2019)

Páčila sa mi atmosféra zaspatej Californie v roku 1995, skvelá bublajúca elektro hudba, premisa filmu, kde "Vers" objavuje svoju identitu, ako aj pomerne vážne poňatie bez vyslovene trápneho humoru, či tendenčnej romantickej línie. Lenže nemá to žiadnu výraznejšiu scénu, ten mysteriózny potenciál príbehu je nevyužitý, naopak hlavne ku koncu je tu prebytok sentimentálnych až patetických scén a Brie Larson je drevená. To ale nie je ani tak chyba herectva ako skôr problémom povrchného scenáru, ktorého práca s postavami je na úrovni dekády, kde sa film odohráva.

Život (2017)

Nie je tu v podstate nič, čo by vykukovalo nad šeď priemeru, ani čo sa týka dizajnu, ani vizuálu, hudby, či hereckých výkonov, nieto už vôbec príbehom, ktorý je otrepaný a predvídateľný od prvej do poslednej minúty. 5/10

MOST! (2019) (seriál)

Unikátny seriál, ktorý spája národ naprieč všetkými sociálnymi skupinami. Pracuje s liberálnymi "kaviarenskými" témami až po drsné chlebové motívy rasizmu, kriminality, chudoby a života vo vylúčených komunitách. Pritom v podstate nemoralizuje, nevyužíva sentiment na presadenie nejakej ideológie - nie, iba berie príbehy zo života, kombinuje ich a na základe toho vytvára neopakovateľný humor. O to úprimnejší a reálnejší je. Bavil som sa skvelo, no scenár bol miestami dosť rozháraný, jednotlivé línie sú dosť násilne pospájané a postavy a príbeh často prechádza veľmi krkolomným až samoúčelným prechodom, ktorý sa hodí skôr do papundeklového sitcomu v štúdiových kulisách, nie do realistického prostredia Mostu (napr. v prvom diele línia s automobilovým závodom zmiešaných párov). Niekedy je menej viac.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Som ochotný veriť, že ikstá séria už môže byť skvelá, no nepamätám si, kedy som mal naposledy taký intenzívny pocit márnenia času ako pri sledovaní prvej série BoJack Horseman (a to som minulý týždeň videl celú ságu Twilight - a trpel som pri tom). Za celých 12 dielov nič zásadne neprekročilo základnú (skvelú) premisu o koňovi/hercovi/skrachovancovi z 90s sitcomu smerom k menej prvoplánovým vtipom, či skutočnej dráme. Paradoxne nakoniec som mal chuť pozrieť si skôr nejaký dobový rodinný sitcom z 90tych rokov ako ďalší diel tejto kolosálnej nudy, ktorej vtipy by neboli vtipné ani v roku 1993.

Žít a zemřít v L.A. (1985)

L.A., drsní fízli, 80s, synťáky, krv... a pritom je to taká nuda. Zabudnutia hodný policajný krimi thriller, akých sa v osemdesiatych rokoch nakrútili desiatky.

Dobrý ročník (2006)

Rozumiem, ako to malo fungovať a celkom ma to aj bavilo, no výsledok strašne šuští papierom. Dobrým príkladom je úvodná scéna s obchodovaním, ktorá je asi najsmiešnejšia burzová scéna v dejinách filmu. A po presune do Francúzska na docielenie atmosféry hrá Alizée. Čo už len k tomu dodať... Príjemná jednohubka, ktorej som pomaly neveril ani len to, že bola nakrútená vo Francúzsku.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Takto sa cítia starí ľudia, keď náhodou uvidia komiksovky ako X-Men? Čím viac epic sa Twilight sága snaží byť, tým horšie to je. Stephenie Meyer úplne zjavne nedokáže písať koherentný príbeh, je to len séria prúdom vedomia vedenej vaty a improvizácií bez akéhokoľvek hlbšieho previazania. Nič tu nedáva zmysel a finále, ktorá má pompézne ukončiť ságu, je úplne banálne. To, že sa postavy správajú ako banda retardov, je potom už druhoradé.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Strašne vidieť, ako silou mocou chceli z posledného filmu zaryžovať dva krát. Už tá nekonečná scéna so svadbou je neznesiteľne naťahovaná. Pôsobí to celé ako jeden diel nudnej soap opery natiahnutý na dvojnásobnú stopáž, no nefungovalo by to ani ako finále série seriálu, nieto ako plnohodnotný celovečerný film. S výnimkou komickej scény s rozprávajúcimi vlkmi to je pomerne zručne remeselne odvedená nuda bez väčších nechcene komických scén, no o to menšia zábava to je. Na druhej strane predošlý diel ma iritoval ešte viac. A hlavne aspoň sa to nesnaží o epickú fantasy ako predošlý diel a zostáva to prevažne v rovine divnej pubertálnej romancy.