Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Achjo, takhle zkurvit vynikající nápad (udělat mezinárodní týmovou verzi Wipeoutu) dokáže asi opravdu jenom všemi milovaná televize Nova... Pominu účast československého týmu "celebrit" (z nichž některé jsem viděl poprvé v životě), ze kterého zatím nejnadějněji vypadá Ondra Brzobohatý (jeho výkon na prvním úseku by uspěl asi i v originálu), ale to ostatní přehlížet fakt nemůžu. Trapní moderátoři, trapné komentování výkonu soutěžících, zdlouhavé vysvětlování překážek (ne vážně, jak mohli pět minut vysvětlovat první trať? To jsem si fakt říkal, jestli to myslí vážně! :D)... Zkrátka, nádherný příklad znásilnění nadějného pořadu. Hvězdičku tak udílím kvůli výkonům účastnících se odvážlivců a při vzpomínce na americký originál, který je zkrátka někde jinde.

Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Má prababička na tenhle seriál pravidelně koukala a to umřela už před osmi lety, pouhé dva měsíce před stými narozeninami (respekt prababi! :)). Když si představím, že "Tak jde čas" pořád pokračuje dál, je to divný... Hodně divný... (V den napsání tohoto komentáře má seriál na kontě 11 618 epizod a nepředpokládám, že by to mělo být konečné číslo)

Ulice (2005) (seriál)

Ulice není tak tupá jako většina ostatních seriálů z produkce TV Nova, ovšem má jednu zásadní nevýhodu - počet dílů. Při sebe lepší snaze se takováto porce osudů tolika postav fakt nedá strávit a to ani jako "klasická oddechovka po náročném dni". Navíc, začínám mít pocit, že scénáristům došly nápady a tak začínají opakovat témata z předchozích dílů, jen vyměňují zainteresované postavy. Což je samozřejmě špatně.

Božská Ema (1979)

O této etapě života Emy Destinové jsem až do nedávna neměl vůbec tušení, takže jsem k filmu přistupoval s velkými očekáváními. Začátek mne navnadil, ale zároveň lehce přidusil, protože podle mě byl ten sestřih různých vystoupení paní Destinové přeci jenom trošičku delší. Nicméně, hned poté se ke slovu konečně dostal samotný příběh a má očekávání se opět začala stupňovat. Vyvrcholila při scéně s popravou a já začal přemýšlet, čím by mne pan Krejčík mohl ještě překvapit. A překvapil, bohužel však v tom horším slova smyslu, konkrétně postavou Juraje Kukury. Neříkám, že by to byla vyloženě špatná postava, ale vždycky mě už jen svou přítomností vytáčela. Proto nakonec jenom čtyři hvězdičky, i když bych rád dal čtyři a půl. Třeba svůj názor pro druhém podívání změním, kdo ví. "Kde domov můj, kde domov můj?..." :')

Zapomenutý svět komunismu (2009) (TV film)

1. díl (Socialistický ráj): Netradiční pohled do života obyčejných lidí v socialistickém Německu, mnohdy také velmi tvrdý a smutný pohled. Nejšílenější moment? Rozhodně příběh sportovkyně, ze které se díky působení dopingového programu Stasi stal muž. Další silný moment je hned na začátku, kdy německá žena líčí zážitky ze socialistického lágru, kde skončila jenom proto, že chtěla Stalinovi namalovat úsměv. :( **** 2. díl (Království zapomnění): Teda dívat se na události své vlastní země pohledem někoho zvenčí je celkem zvláštní a taky jsem si myslel, že to bude o to zajímavější. Ano, jsou tam některé věci, které byly pojaty vážně rychle a některé, o kterých si myslím, že byly jinak (třeba důvody vedoucí k Pražskému jaru, protože to vysvětlení průvodce jsem nějak nepochopil), ale jako celek to nebylo špatné a proto budu hodnotit stejným počtem, jako u prvního dílu. **** 3. díl (Socialismus pro jednu rodinu): To nejlepší si autoři nechali na konec a právem si tenhle díl zaslouží plný počet. Ceaušeskovi totiž očividně žili tak docela mimo realitu (viz zákaz antikoncepce, potratů, pokyny pro natáčení, kontrola jídla, špiclování vlastních dětí, atd.) a mysleli si o sobě dokonce snad i víc než Stalin a Hitler dohromady. Tudíž i když to může znít krutě a sadisticky, svůj osud si zasloužili. Snad jen tu první ránu do kolen Nicolae si mohli odpustit, přeci jenom má u mě jeden bezvýznamný pozitivní bod za kritiku srpna 1968. *****

Mayerling (1968)

Příjemná a tak smutná romance habsburského prince Rudolfa a baronesy Marie, která by si podle mého názoru zasloužila lepší zpracování. Přeci jenom, těch sto čtyřicet minut je na podobný příběh přeci jenom až moc a spousta pasáží tak působila spíše jako taková vycpávka, což je škoda. Mimochodem, jak jsem vyrozuměl z komentářů ostatních uživatelů, film se v některých ohledech nedrží skutečné historie, ale podle mého názoru to tolik nevadí. Především kvůli tomu, že bych si nedokázal představit Omara Sharifa jak hraje lehce plešatého a při sebevraždě částečně na sebe myslícího Rudolfa. Tenhle Rudolf mu sedl daleko lépe, stejně jako celé filmové lásce těch dvou.

Nahá jsi krásná (2009) (pořad) odpad!

Nahá jsi sice krásná, ovšem nikdy jsem nepochopil, jak to s těma ženskýma po skončení pořadu je. To jako mají chodit furt v těch jedněch šatech? A kdo je má takhle dennodenně profesionálně malovat? :D Ty vizážistky? Těžko... A nechce se mi věřit, že každá ženská má před práci čas si na dvě hodiny sednout před zrcadlo a takhle se profesionálně namalovat. Nevěřím! Vrcholem všeho pak byl obrovský billboard s dámou v plavkách... To kdyby mi někdo udělal, tak by na otázku "Co na to říkáš?" (navíc řečeno tím nenapodobitelným Šulovým hlasem) dostal jednu mezi oči! :D

Přes nový práh (2009) (pořad)

Rozhodně zajímavý pořad z produkce České televize, na kterém bylo nejlepší prohlížení nabízených bytů po celé naší republice včetně následné kritiky od Vladimíra Tomana, na jehož několik vět jsem vždycky s napětím čekal! :)

5 proti 5 (2007) (pořad)

Ze začátku zajímavá a postupem času stále více jednotvárná soutěž, která zabodovala minimálně svým námětem (přeci jenom, tohle tu ještě nebylo). Každopádně časem a hlavně s přibývající stupiditou soutěžních otázek pro diváky šla úroveň dolů, díky čemuž se zřejmě Péťa Novotný začal potit tak, až ho musel nahradit Petr Lesák. Škoda, že já už se dávno nedíval... Dvě hvězdy za nápad a prvních zhruba dvacet dílů.

Barrandovský videostop (2011) (pořad)

Ne, nemohu tomto "novému" nebo "reinkarnovanému" Videostopu přijít na chuť. Tohle už zkrátka není ten pořad, co si útržkovitě pamatuji ze svého dětství... Tohle je takové jiné, horší, smutnější, víc "cool" a... Zkrátka to už není ono. Škoda, ze začátku jsem Rosákovi s obnovením fandil, ale teď mám pocit, že to byla spíš chyba.