Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Animovaný

Athena (2022)

Proti Athena je těžký jít s argumenty proti. Jde totiž o inovativní kus francouzské filmařiny, která na vás křičí a zavaluje vás úžasem z režijní židličky. Kamera Boucarda s režijní choreografií a hudbou Surkina dělá s vašim tělem i duší podmanivé kusy. Pastva - rovnou hotová žranice pro oči. Ale pro srdce nic nezbylo. Těžko cítit tragédii v propasti tří bratrů, když k jedinému z nich necítíme vůbec nic. Jeden chce pomstu, druhý chce jen přežít a namastit si kapsu a třetí se snaží celou situaci uklidnit. Jsou to jednorozměrné figury co "pobíhají tam a sem vytuněnou" scenérií, křičí nebo zadumaně čučí a říkají si říkají si "bratři". Ano, pokud by šlo o čistě akční a intenzivní film... Ale Athena se snaží okatě být něčím mnohem víc a tím právě selhává. Důkazem budiž pár hovorů s mámou, které se to snaží posunout do osudovější hloubky, ale nedaří se. Bohužel. Je to strašná škoda. Dát stejnou péči postavám jako zbytku a mohlo jít o jeden z nejzásadnějších francouzských filmů vůbec. Takhle jde v mých očích jen o úchvatnou ukázku brilantně vypiplané - choreografické filmařiny. Nic víc, nic míň. 75%

plakát

Boj o moc - Série 3 (2021) (série)

Pořád jde v rámci scénáře (všechna čest dialogům) a hereckých výkonů o našlapanej mistrovskej stroj. Pocitu, že by se třetí série obešla ne bez jednoho dílu, ale klidně o čtyři i pět, se těžko bohužel zbavuje. Nikam se to kromě prvních a posledních dvou dílů vlastně nikam neposouvá.

plakát

Boj o moc - Série 1 (2018) (série)

Trvá to. Než Vám sednou postavy (které vám více méně nikdy nesednou, jen vás začnou náležitě bavit a to doslova ) a než vám sedne tenhle "způsob života". A někdy za polovinou jsem zjistil že se vezu. A baví mě to po všech čertech. Díky finálním dílům je to skoro za pět. Ve velkém očekávání co přinese Druhá série. Pro mě ty pravé "game of thrones".

Štamgast (1987)

Faye Dunaway ve vedlejší roli válcuje na plné čáře špatně přehrávajícího Rourkeho. Bohužel. A zub času Schroederově průměrné televizní režii taky dává těžce na frak. Nicméně již zmíněná Faye, Bukowskiho scénář a samotná postava Henryho Chinaskiho, dává jakýmsi alkoholovým odérem zapomenout, že to tihle dva kapitáni zrovna moc dobře neukočírovali.

Fall (2022)

Uchytit mobil na dron. Pomo je dlouhodobě debil.

plakát

Thor: Láska jako hrom (2022)

Waititi už v mnoha scénách tancuje hodně s trapasem, než li s humorem. Kostýmy a téměř nonstop green screen navrch, prostě neumožňují plně se ponořit do téhle vesmírné taškařice. Ale když přistoupíte na tuhle hru, budete se bavit. Občas dost ( Russell Crowe je jako kretén(ek) Zeus přímo k sežrání ) a Baleův God Butcher je dostatečně děsivý a creepy. Ten člověk zahraje opravdu všechno na 100%. Já, nějak obměkčen rodinou kolem sebe, přistoupil. A nutno dodat, že jsem se bavil. Škoda že ne božsky. Jsou to sice o několik levelů horší čtyři než u Ragnaroka, ale pořád je to zábava, občas i dost smutná.

Nene (2022)

Na jednu stranu velké plus pro Peeleho, že si konečně nehraje s rádoby sociálním přesahem a servíruje čistou žánrovku, která je - více méně ok. Scéna s opičákem a vůbec jeho úloha ve filmu je sice úplně zbytečná ( manýrismus, jinak opravdu nevím ) a finální odhalení entity Jean Jacket, která má podobu, jakoby si vzal znuděný designér vzdušné závěsy, co se po většinu filmu tváří jako houba bez třeně, tudíž jsem moc nežral, že zrovna něco takového, bude potřebovat žrát lidské maso ( kdyby to potřebovalo k přežití motýle, nebo listy stromů, bylinky ze zahrady, helium a ozon, asi by to bylo příhodnější), ale je to celkem fajn popcornovka, která občas funguje, občas dost irituje a která hezky vypadá a taky dost vykrádá co může ( Válka světů, smyk motorky z Akiry...). Moc potěšilo vidět zase Michaela Wincotta. Ten chlápek chyběl. Nejděsivější scéna? Malé děti v maskách. Určitě, doposud nejlepší Peele a nutno dodat, že budovat scény Peele umí. Ještě z nich udělat to mistrovské dílo, jak se o jeho filmech píše. Lehounkej, líznutej nadprůměr.

Světáci (1969)

Herecký koncert naprosto všech zúčastněných, včetně vedlejších rolí ( Oldřich nový, Menšík ), i těch “nejvedlejších” ( krejčí Jiří Lír )- . Krásná kamera, skvělý scénář, režie… Kultovní scény. Uměli jsme to. Světově.

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021)

Asi jsem starej, ale nejvíc z toho všeho mě bavila romantická linka mezi Parkerem a MJ, kde chemie a emoce makali na 100% na tom malém prostoru. FX v “zrcadlovém” světě Dr. Strange by měla z fleku dostat oscara. Už dlouho předlouho mi vizuální efekty nevzali dech. Bradu jsem po “té” scéně hledal pod sedačkou. Bohužel prolnutí paralelních postav - spidermanů - je cringe až na půdu. Jedna trapná hláška střídá druhou a já si přál, aby nezůstali do konce. Zůstali. Celkově jsem se této trilogii stranil, ale musím dát klobouček! Takhle ukočírovat dvakrát přepálenou popcornovku… to chce talent i koule. A obojí má očividně Watts na rozdání. Bejt mi patnáct, je to za plnou palbu bez mrknutí oka.