Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Krimi
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor

Poslední recenze (2 112)

plakát

Tiché místo: Část II (2020) 

[90%] Viděno v kině a to kurva po dlouhé době, resp. letos v r. 2021 poprvé! Šílená doba, koronavirová! Jak já ty kina miluji. No, takže TICHÉ MÍSTO: ČÁST II … Už podle traileru mi bylo jasné, že tohle bude velkolepější, než první počin. Nechci se zde moc okecávat, tak se to pokusím shrnout v kostce. Určitě je to tak na lepší 4*, ale já těch 5* prostě dát musím. Nejen tím, že jsem velké plátno po delší době viděl, ale prostě to nemá žádnou zásadní chybu. Je pravda, že jsem ve finále čekal nějaké větší a zásadnější rozuzlení, které, se sice nedostavilo, ale ani jsem v to neočekával. Je prý potvrzeno, že vznikne třetí film, takže se možná nějakých překvapivých zvratů téhle začínající postapokalyptické série, dočkáme. Má to opět NAPĚTÍ, ale především perfektně ozvučené a kamerou nasnímané scény. Jsou rozděleny do celého rozsahu filmu, takže zde nuda nehrozí. Stopáž je relativně krátká, takže mi to uteče rychle. Hudba od Marca Beltramiho je zde ještě výraznější než v jedničce, takže super! Herecké obsazení je na tom velice dobře. Emily Blunt zahrála svůj dobrý standart, Millicent Simmonds sehrála charismatickou dívku, Cillian Murphy mě zde bavil asi nejvíc – zahrál přirozenou a uvěřitelnou roli. John Krasinski zde byl pouze v úvodu, který mapoval první den apokalypsy. Co k tomu ještě dodat? Mě to bavilo hodně, spoustu aspektů je zde asi ohraných, ale opravdu nemám nic, co bych vytkl. Těším se na další shlédnutí a rovnou už na třetí díl!

plakát

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021) 

[90%]  Po delším čekání tu máme třetí díl V ZAJETÍ DÉMONŮ! Bohužel, pandemie koronaviru si vybírá svoje daně. Do kina na to holt nejdu, neboť to dříve vyšlo na internet. Ale dost o tom. Hezky jsem si to naladil v mé velké TV a užíval si film až do konce. Asi budu jeden z mála, že jsem tomu dal plný počet hvězd, ale já si prostě nemohu pomoci. Spoustu lidí tu píše, že to prostě není od Wana atd. Jasně, James Wan to nerežíroval, určitě by tu jeho rukopis byl vidět, ale přesto jsem s režisérem – Michael Chaves spokojen. Jeho předchozí počin z téhle řady související hororové série, La Llorona mi nepřišel vůbec špatný, taková jednohubka. Za to tohle je opravdu poctivé pokračování CONJURING série. Rozdílem oproti předchozím dvěma dílům je tak trochu v žánru. Už to není vyloženě duchařský horor s řádnou porcí lekaček, ale zaměřuje se to i spíše na postavy. Takže balancujeme mezi hororem, thrillerem/ drama atd. Především jsem rád, že se to soustředí na ústřední dvojici, postav manželů Warrenových. Patrick Wilson a Vera Farmiga to zvládli opět skvěle. Fandil jsem těm postavám až do konce. Takže i to NAPĚTÍ zde bylo cítit. Jasně, nepůsobí to po celý čas filmu nějak moc strašidelně a tak, ale ta starostlivost, vytíženost postav je opravdu dobře zahraná. I vedlejší postavy mě baví. Úvod je skvělý, skoro jak kdyby ho točil Wan. Podrobné scény, kdy Ed Warren vláčí malého chlapce, jenž je posedlý po schodech apod … Tempo snímku se asi v prostřední cca části zpomalí, ale není na tom nic špatného. Mě to stále bavilo. Celkový příběh a odhalování démonů je jednoduchý, ale pozornost si to u mě udrží. Lekaček je zde méně, ale třeba taková technická stránka a rozpočet je obstojný. Rko je tu využité tak akorát. Je tu mnoho dobrých scén. Třeba ta mimořádná schopnost Lorraine, která vidí nadpřirozené věci ve svých vidinách – to jsou zajímavé scény. Samozřejmě se to nedá brát moc vážně s ohledem na to, že nám ve filmu běží titulek, že je to založeno podle skutečných událostí. Ale co … Finále je dobré a jsem rád, že k ukončení zla ďáblů nepřispěje jen dvojice manželů Warrenových. Takže nesrovnával bych to s Jamesem Wanem, který je v tomto žánru bezesporu nejlepší. Chtěl jsem dát lepší 4*, ale nakonec se musím přiklonit k té páté, nejvyšší hvězdici. Režisér mě mile překvapil. Byla v tom filmu vidět velká snaha. Ono natočit něco takového je už dost ohrané a já jsem rád, že to má stále potenciál. Tak doufám, že vznikne ještě aspoň čtvrtý CONJURING. Třeba podobné záležitosti jako je série INSIDIOUS, tam se povedly první dva díly. Třetí byl teda pěkně slabý a čtvrtý už lepší, ale stále nic extra, proto jsem zvědav, jak se vyvine pátý INSIDIOUS. U Annabele také …první díl vcelku solidní, ale druhý a třetí  - žádná sláva. Takže když to tak porovnám, tohle je SUPER! Ještě zmíním hudbu, ta zde nebyla nijak výrazná, ale pro potřeby filmu byla ucházející. Těším se na další shlédnutí!

plakát

Xtremo (2021) 

[76%] Španělé prostě umí! Po akční stránce to bylo v podstatě dokonalé. Něco ve stylu Johna Wicka a to opravdu nechci přehánět. Akčních sekvencí bylo hodně. Hlavní hrdina bojoval proti velkému množství protivníků. Ale naštěstí zde akce nezačala nudit, i když jí mohlo být o trochu méně. Příběh vůbec nepřekvapí, moc nezaujme, ale ničím špatný není. Vedle vydařené akce mě nejvíc asi bavilo ústřední duo záporáků, kteří si zahráli zlé, mexické bratry v posledním Rambovi. Ti dva to zahráli opravdu bravurně, takže si mou pozornost udrželi až do konce. Takových filmů se natočilo dost, ale zde není, co bych extra zkritizoval. Skvělá AKCE a výteční záporáci. I hlavní hrdina krom svých bojových dovedností ušel. Asi bych to ještě víc zdramatizoval, abych měl o hlavního herce větší strach, ubral pár akčních sekvencí atd, ale co … každý den se na to dívat nebudu, ale někdy se k tomu třeba s chutí vrátím.

Poslední hodnocení (6 642)

Živí mrtví: Počátek konce - USS Pennsylvania (2021) (epizoda) (S06E15)

13.06.2021

Nekonečný (2021)

12.06.2021

Tiché místo: Část II (2020)

10.06.2021

Živí mrtví: Počátek konce - Mother (2021) (epizoda) (S06E14)

09.06.2021

Živí mrtví: Počátek konce - J.D. (2021) (epizoda) (S06E13)

08.06.2021

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

05.06.2021

Xtremo (2021)

05.06.2021

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

03.06.2021

Myšlenky zločince - Série 10 (2014) (série) (S10)

01.06.2021

Reklama

Poslední deníček (54)

Pokračování 21.série KOBRY 11 na jaře tohoto roku 2017 na RTL!

Povedený poster na nové epizody k druhé polovině 21.série! Už se neskutečně těším! :) Má být 7 premiérových dílů. 

Pokračování 21.série KOBRY 11 na jaře tohoto roku 2017 na RTL!

Reklama

Reklama