Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Krimi
  • Drama
  • Horor
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (53)

Creed II

Creed II (2018)

Ve filmu se několikrát v různých variací objeví slavná hláška Ivana Draga (Dolph Lundgren) „Musím tě zlomit“, která zazněla ve snímku Rocky IV (1985).

Dr. House

Dr. House (2004) (seriál)

Seriály Dr. House a Dexter (od r. 2006) mají v jejich poslední 8. sérii (vždy v závěrečné epizodě) podobný závěr. U Dr. House (Hugh Laurie) si celá společnost, až na jeho nejlepšího přítele Wilsona, myslí, že doktor zemřel. Podobné je to u Dextera (Michael C. Hall), kdy si jeho kolegové myslí, že se na svém člunu utopil.

První očista

První očista (2018)

Jedná se o prequel filmové série Očista.

Rychle a zběsile 6

Rychle a zběsile 6 (2013)

Na hudbě tentokrát nespolupracoval Brian Tyler, který skládal hudbu v předchozích třech dílech. V tomto pokračování na hudbě pracoval Lucas Vidal, který některé klasické hudební motivy z předchozích dílů převzal a upravil podle Tylera a jiné vytvořil sám.

Kameňák 4

Kameňák 4 (2013)

Účast na tomto pokračování odmítla Jana Paulová, která v předchozích dílech ztvárnila postavu manželky policisty, kterého hrál Václav Vydra nejml. Původně odmítl účast i Václav Vydra nejml.

Rychle a zběsile 7

Rychle a zběsile 7 (2015)

Režisér James Wan uvedl, že díl chce pojmout jako skutečnou pomstu, aby se diváci obávali o hrdiny filmu, k čemuž se chce nechat mírně motivovat snímkem Rozsudek smrti (2007).

Reklama

Reklama

Reklama