Spider-Man (2002)

|90%| Velká ostuda, že mi Spider-man tak dlouhou dobu unikal. A to Marvelovky zbožňuju. Nedávno jsem třeba napravil všechny X-meny, které mi rovněž sedli. No a nyní k tomuto známému dílku. Spider-man je prostě skvělá superhrdinská postava, v akci má Spider-man zajímavé schopnosti, některé scény působí trochu dětsky, ale to mi vůbec nevadí. Příběh to má opravdu dobrý spojený se skvělými postavami. Trojice Maguire, Dunst a Franko byla skvělá. Willem Dafoe byl skvělý jako vždy. Nebo postava tety May. Hudba dokonalá. Nemá cenu, abych se tu nějak dlouze rozepisoval, váhal jsem, ale nakonec jsem tu 5* s radostí dal. Těším se na další díly, které brzy dám.

Criminal: V hlavě zločince (2016) odpad!

|0%| WTF ??? Co to bylo ??? Neměl jsem od tohoto filmu žádná očekávání, ale že to bude takováhle nepochopitelná sračka? To jsem teda netušil. Mám z toho dočista vymytý mozek. Stejně jako měl Costner v tomto dílu. xD Pardon, teda neměl ho vymytý, ale vloženou paměť někoho jiného. xD Kruci, nemám ve zvyku filmy, které mi nesednou ponižovat, ale já si v tomto případě nemůžu pomoct. Příběh je totálně debilní, chvílemi dost nelogický, ani ve finále se nějak moc nevytáhne k lepšímu – naopak stoupne retardace. Chování postav mě také docela překvapilo. Především Kevin Costner a Gary Oldman mi zde totálně nesedli. Costner měl postavu debila co vše ničí, každého na potkání sejme, prostě děsnou postavu má a tomu mám jako fandit? Oldman je zde děsně nepříjemný. Tommy Lee Jones je zde úplně zbytečně. Ryan Reynolds a Gal Gadot to taktéž nijak nevytrhnou. A co Scott Adkins? Párkrát se tu objeví a ani si nezabojuje, takže opět nic, no. Hudba? Té jsem si ani nevšiml a to skládat skvělý Brian Tyler. Akce skoro žádná a když už, tak obyčejná. Nemám co k tomu už dodávat. Prostě nudná, nesmyslná sračka. Opravdu takhle špatný film jsem dlouho neviděl a to poi všech stránkách. Škoda slov.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

|90%| Shlédnuto v kině ve 2D s českým dabingem. Dabovaná verze byla super (proti současnému dabingu nemám až na nějaké výjimky nic). Původní snímek Den nezávislosti je pro mě opravdu srdcovka z dětství – jeden z nejlepších filmů vůbec. Proto jsem byl na tohle pokračování po 20 letech velmi zvědavý. Abych to nejprve shrnul, tak jedničku to samozřejmě nepřekonalo. Spíš by si to zasloužilo rovné 4*, jenomže já si nemohl pomoct. Žádné chyby to nemělo, sice tomu chybělo pár aspektů, ale přesto jsem se nechal pohltit a z nostalgie k prvnímu filmu pálím plný počet. Těch shlédnutí bude ještě víc, tak proč bych to měl kritizovat. Akce je tu výborná a dost velkolepá. Prostě p akční stránce typický současný blockbuster. Hudba se povedla, prakticky stejný soundtrack, který složil D.Arnold v předchozím snímku. Humor zde také byl, i když ne tak často, ale v určitých pasážích rozhodně potěší. Příběh jednoduchý, nic nového pod sluncem. Atmosféra mohla být trochu lepší, k tomu závěr byl až moc fantastický – to bych trochu vytkl, jinač zde žádné zápory házet nebudu. Herecké obsazení bylo skvělé – jeden z nejlepších pozitiv tohoto dílka. Jeff Goldblum tu byl skvělý jako vždy. Liam Hemsworth, mnoha diváky kritizovaný jako mladý otravný herec. Tomu fakt nerozumím. Jasně, také mám radši starší herce, staré pořádní legendy, ale proti Hemsworthovi nic nemám. V EXP 2 mi přišel úplně v pohodě. To samé můžu říct, že i zde mě docela bavil. Neměl nějak extra důležitou roli, i když patřil mezi hlavní herce. V tomto snímku byla výhoda, že se nedá určit kdo je 1,2 nebo 3 hlavní herec. Každý tu má přiměřeně dostatečný prostor. Potěší zde herci z předchozího filmu. Bill Pullman jako bývalý prezident USA si zde střihne zajímavou roli, potěší i výborný Brent Spiner, který stejně jako v jedničce zahraje chytrého, ale trochu šíleného vědce a i pár dalších známých herců. Nové tváře zapadli celkem solidně, včetně zmiňovaného Hemswortha. Jessie usher zde představuje roli syna Willa Smitha. Jeho neúčast v ději dobře vysvětlili. Maika Monroe zde rozhodně potěší, má roli syna bývalého prezidenta USA. Ta holka se mi děsně líbí a i dokáže přirozeně hrát. V The GUEST mě docela chytla, v dalších filmech zatím nemá štěstí, např.slabý horor NEUTEČEŠ! A samozřejmě třeba i William Fichtner tu má dobrou roli – opět nezklame. Tak co k tomu mám ještě dodávat? Rozhodně je to skvělé pokračování nepřekonatelného prvního snímku. Má to plno efektů, nápadů, prostě fůru pozitiv. Tempo to má rychlé, dvouhodinovka uteče hned. Těším se na další a další zkouknutí.

Cell (2016)

|30%| CELL je opravdu nezáživný, nudný film, který moc nápadů nemá. Pár uživatelů to zde na CSFD zaujalo, divím se tomu. John Cusack se tu aspoň snaží hrát, takže s ním jsem problém neměl. Samuel L. Jackson je zde tak potichý, doslova jak mrtvola. :-D Jako kdyby tu ani nebyl. Ostatní herci celkem ok. Akce tu občas je – není ji moc. Taková obyčejná, pár zneškodněných tu máme, zastřílí se tu a to je asi tak vše. No, občas nějaký ten výbuch. Nápad tu je, potenciál strašně nevyužitý. Zpočátku jsem se téměř smál, telefoňáci nebo jak se těm postiženým říkalo – ti mi přišli vtipný – vůbec nenaháněli strach. Pak ta menší trapnost v průběhu filmu opadla. Závěr nebyl nejhorší, ale i tak jsem se nemohl zbavit pocitu zbytečnosti. Váhal jsem mezi 1 a 2 hvězdou, ale znám horší braky, tak jsem dal tu slabou 2 hvězdici.

Hra peněz (2016)

|25%| Trailer mi nepřišel špatný, tak jsem se na to docela těšil a s chutí do toho vrhnul. Ve výsledku jsem byl z toho docela otrávený. Jako nemyslím si, že je to až takový průser, ale mě to jednak nebavilo a jednak jsem z toho cítil tolik hloupých, nelogických a trochu i trapných scén. Chtěl jsem dát aspoň tu druhou hvězdu, ale nemohl jsem. Scénář je k ničemu – jedna hloupá scéna střídá další. George Clooney se celkem snaží – i když se ocitá v tupém filmu. Julia Roberts jako by tady ani nebyla – nezaujala mě, neměla zde ani žádnou důležitou roli. Ostatní herci? Nic moc, včetně toho vyhrožovacího Jacka O’Connella, který to fakt sehrát neuměl. Hudba? Té jsem si nevšiml a asi zde ani nebyla důležitá. Chybí zde většina aspektů. Příběh mě nezaujal, takže tu nemáme ani žádné napětí. Politické prvky – no, tak to je asi kámen úrazu. Politiku nemám rád, sice to zde bylo pojato ještě v mírném slova smyslu, ale přesto se to dalo těžko vstřebávat. Konečná asi cca dvacetiminutovka šla už mimo mě. Někteří by to mohli nazvat menším zvratem, ale pro mě to nic překvapujícího nebylo. Úplný závěr (poslední minuty) byl o ničem. Relativně krátká stopáž a já se nudil pěkně dlouhou dobu.

Podfukáři 2 (2016)

|72%| Shlédnuto v kině. První díl mě nečekaně zaujal – tam byla kvalita o něco lepší. Přesto jsem za toto pokračování rád. Jedničku to nepřekonalo, ale ani jí nedělá ostudu. Je to příběhem trochu odlišnější, méně zapamatovatelných scén, příběh o dost jednoduší a méně záživnější, ale přesto to má své kouzlo. Kouzelné scény a prvky byly opět přehnané, ale o to tu nejspíš jde. Stačí trochu vypnout a užít si to. Je tu mnoho vtipných scén a hlášek. Nejlepší scénou pro mě asi bylo tajné předávání jedné karty – to nemělo chybu. Závěr byl rovněž vydařený, scéna s letadlem – to byl pěkný podfuk. ;) Herci mě opět bavili, nejvíc asi Mark Ruffalo, který tu měl skvělý příběh. Hezky se to propojovalo s jedničkou. Daniel Radcliffe mě tu docela pobavil, i když je vidět, že nejvíc mu seděla role Harryho Pottera. Přijde mi, že moc hrát už neumí – spíš jde o můj subjektivní názor. Přeci jenom vyšlo s ním dost negativních článků jaký je to alkoholik atd. Michael Caine a Morgan Freeman tu jsou spíše k doplněním sestavy či do počtu, ale přesto mě potěší je vidět. Scénář by tu mohl být bohatší, ale přesto mě film jako celek bavil od začátku do konce. Tylerova hudba byla opět skvělá. Nemám co už dodávat, klidně bych ještě uvítal trojku.

Star Trek: Renegades (2015) (TV film)

|20%| Star Trek mám strašně moc rád. Zejména TOS, TNG, DS9, Voyager a základní desítka ST filmů (Star Trek: Film, Khanův hněv, Pátrání po Spockovi, Cesta domů, Nejzazší hranice, Neobjevená země, Generace, První kontakt, Vzpoura a Nemesis). Další novější počiny mě už moc nechytají. Třeba remakované treky s Ch.Pinem – ty mě taktéž moc neoslovily. Ale furt to bylo lepší jak tento marný pokus. Tohle má být seriál? No nedivím se, že dlouho trvalo, než to vyšlo, navíc nám ty díly budou asi vycházet opravdu jednou za čas. Tento úvodní pilot se mi těžko hodnotí, chtělo by to víc dílů? Ne. Dopředu říkám, že ne – další si pouštět nebudu. Jednak mě absolutně nebavil příběh – byl patrně bud hodně složitý, nebo mě to po dějové stránce absolutně nechytlo – nevtáhlo mě to do děje – v tom je nejspíš zakopaný pes. Akce tu je – ale moc mě nezaujme, je teda natočena asi dobře, já nevím. Chybí tu mnoho aspektů, které bych od ST očekával. To, co mě nejvíc překvapilo (samozřejmě nemile) byla skutečnost, že je to snad natočeno v Rku? No, spíš se mýlím, některé scény mi na ST přišly trochu drsnější. Hůř se to projevilo v tíživé a nekonečně temné atmosféře, která se mi teda nelíbila. Ne, že bych byl nějaký cíťa, ale do treků se to absolutně nehodí. Herecké obsazení je trochu známější. Máme tu Chekova, který mě zde ale moc nezaujme. V TOS a v prvních 7 filmech byl skvělý. Zde měl vážnou roli, což se dá k jeho vysokému věku pochopit, ale proč mu bylo proboha tolik? Že by se v ST světě, lidé dožívali takové věku? No možné to je, přece v úvodním pilotu k TNG tu máme malé cameo doktora McCoye. No, další známé postavy Tuvoka a Doktora Zimmermana – ti se tu moc neohřejí, takže nás jejich malý výstup ani tak nemůže potěšit. Nové postavy? Nějak jsem se k nim nemohl dostat. Hudba? Té jsem si ani nevšiml. Dávám jednu hvězdu – snaha tu patrně byla, pár známých postav se tu objevilo, akce nebyla špatná, ale to je asi tak všechno. Další pokračování tohoto pilotu sledovat nebudu.

Hráč (2015) (seriál)

|50%| Shlédnuto celé (všech 9 dílů této 1. a možná poslední série). Dá se říci, že jsem si to vybral náhodně. Během 2 dnou jsem všech 9 epizod zkouknul. Zezačátku mě to docela dost zaujalo. Ale po cca 4 – 5 dílu začala kvalita klesat a to v mnoha aspektech. Přesto to mělo strašně solidní rozjezd – laťka byla nastavena vysoko, tak jsem se na závěr nakonec slitoval a dal tu nejslabší možnou 3 hvězdu. Nápad to má zajímavý, scénář taktéž, ale postupem času slábne. Herci jsou v pohodě. Hlavní hrdina Philip Winchester je sympaťák, zvládá i souboje, přestřelky atd. Charity Wakefield také dokáže dostatečně zaujmout. A Wesley Snipes mě zde bavil asi nejvíc. Po herecké stránce mě příjemně překvapil – furt na to má. I pár vtipných momentů tu sehraje. A co mě nejvíc potěšilo, párkrát tu má i souboje. Většinou krátké zneškodnění protivníků, ale ve finále 5.epizody tu má dlouhý souboj, kde se teda skvěle předvede. Takže tohle využití jeho bojového umění opravdu oceňuji. Takhle se nevytáhl ani v Expednables 3. Akce je dobře natočena – tvoří ji především přestřelky. Hudba je taková standartní. V prvních dílech tu máme i pár výbuchů, ovšem později se začne rozpočet snižovat a klesat kvalita i po jiných stránkách jak už jsem zmiňoval. I pár nelogičností se tu najde – chování postav apod. V posledních minutách finální epizody jsem se těšil na nějaké pořádné rozuzlení, nějakou tu mokantní pointu – to se však nestalo. Škoda. Nejlepší by asi bylo, aby z toho udělali film, tak dvouhodinový. I tak to mělo ale klady, tak to zatracovat nechci, přesto mě to mrzí, že to díky tolika částí šlo hezky z kopce. Výsledně slabý průměr.

Rozkaz zabíjet (2016)

|59%| Béčková akční sci-fi parádička, která mě vcelku bavila po celý čas. Příběh tu je opět na béčkové poměry jednoduchý, ale nemá žádnou slabinu. Dokonce tu i občas zafunguje atmosféra, asi tak do ½ filmu. Samozřejmě chybí napětí, nepředvídatelnost, nějaká ta chytlavost aby mě zajímalo, jak vše dopadne – avšak to se nestalo, ale nevadí. Akce? Té je zde přiměřený dostatek – je rozložená po celém snímku. Natočena je dobře, kamera je v pohodě, samozřejmě tu je pár digi efektů, ale to mi nepřekáží. Herci jsou ok, včetně vylepšené ženy. Robůtci jsou pěkně vytvořené. Nuda tu rozhodně nehrozí. Hudba je poměrně vydařená. 1/3 filmu se rozbíhá, ale docela solidním tempem. 2/3 filmu trochu tempo zbrzdí, ale furt se dá na co koukat. A ta 3/3 coby finální část už toli nezaujme, ale akce tu je dostatek. Mírně nadprůměrný béčkový počin, který aspoň na to 1 shlédnutí zabaví.

Pandemie (2016)

|50%| Náhodně jsem si to pustil. Řekl jsem si, je tu novější akční béčko, tak třeba mě to alespoň trochu zaujme a nakonec se tak i stalo. Ve finále jsem si lámal hlavu, zda-li dám 2 nebo 3 hvězdici. Rozhodl jsem se pro tu třetí, ale slabou. Nijak mě to nepohoršilo, ale ani nenachlo. Nízkorozpočtová jednohubka prostě. Akce tu byla převážně z vlastního pohledu. Byla celkem krvavá, pár efektních zabití zombíků a tak. Příběh byl prostý, scénář průměrný, herci ušli. O nějakém napětí tu nemůže být řeč, finále bylo trochu divné, ale přesto mě to celkem bavilo. V rámci možností ucházející počin, především ta akce byla solidní.