Bitva o Planetu opic (1973)

Aspon hodně zajímavý příběh, nějaká akce a jedna věc ke konci mě naštvala, díky tomu tu 3 hvězdu dát nemůžu. Ve výsledku průměr no. Hodnotím na 49% = **

Dobytí Planety opic (1972)

Děsný příběh, horzná nuda, něco dokázalo jen zaujmout. Otřesný, je to strašně natahovaná série, která kolikrát nepřímo navazuje. 30% = **

Útěk z Planety opic (1971)

Alespon lepší příběh než v předchozím dílu, návrat hudebního skladatele z jedničky. Jinač to bylo opět nic extra. Třetí hvězdu dát nemůžu. Slabší průmě ve výsledku. Hodnotím na 48% = **

Do nitra Planety opic (1970)

Tak tohle byl fakt velký skok dozadu. První díl byl celkem solidní, ale tohle byla nehorázná nuda, příběh o dost horší. Takže hluboký podprůměr. 35% = **

Planeta opic (1968)

Pamatuju si jasně jak jsem měl kdysi u strejdy, kde jsem trávil prázdniny na vhskách nahrané většiny těchto dílů téhle série. Nic jiného tam na dívání nebylo, tak jsem si musel vystačit s tímhletím. První díl se podle mě celkem vyvedl, solidní nadprůměrná záležitost se zajímavým příběhem, herci, dobrou hudbou a určitými scénami atd. Takže tu čtvrtou hvězdu dám. 70% = ****

Let (2012)

No teda, jsem ohromen. Toto bylo skutečně výborné drama se skvělým příběhem. Příběh neměl vůbec žádnou chybu. Napínavost, nepředvídatelnost, herecké výkony atd - to vše bezchybně fungovalo. Dalo by se třeba něco doladit, zdramatizovat nějaké scény, ale to je detail. Stopáž filmu mi vůbec nevadila, uteklo to velmi rychle. D.Washington sehrál skvělý herecký výkon, hrál opravdu přesvědčivě. I zbytek herců je bez problému. Takže toto se opravdu povedlo a mě to ohromilo, takto má vypadat vybroušené drama se skvělým, jednoduchým příběhem. Film si po celý čas držel stejné, lehké tempo. Atmosféra zde byla pořád cítit. Bez D.Washingtona by to bylo o trochu horší. Hudba celkem dobrá, moc ji zde nebylo, ale nebyla nějak potřebná, ale ušla. Takže naprostá pecka a záporů je opravdu minimum. Konečné prohlášení Washingtona ve filmu u soudu bylo upřímné a skvěle zahrané. Takže podle mě nejlepší Washingtonův film, kde se opravdu předvedl, myslím herecky. Celkově hodnotím na 96% = *****

60 sekund (2000)

Tak teda, dlouho mi tenhle film unikal a udělal jsem dobře, že jsem si ho dnes pustil. Opravdu skvělý film. Nejsilnějším bodem filmu byl asi příběh, který byl nenáročně, vcelku obyčejně proložen. I tím motivem mi dost připomínal skvělou sérii Rychle a zběsile, nemyslím honičkami, ale provedením týmu, kdy se chystají ukrást 50 aut. Takže příběh je naprosto perfektní bez žádné chyby. Co se týče akce, o to zde vůbec nejde. Asi tak poslední dvacetiminutovka je sběsilá honička s Fordem Mustangem, kterého řídí Nicolas Cage. Dost dobře natočená honička. Takže akce a tak ve filmu moc není, což není velkou chybou, je zajímavé sledovat dění, kdy Nicolas Cage se svojí partou přemýšlí a plánuje ukrást neuvěřitelné množství 50ti aut. Právě to se mi ve filmu líbilo, toto dění, ta pravá atmosféra. Trošku si film hrál na lehkovážnost, což jsem si zezačátku myslel, jako, že vše je v pořádku a nic se nemůže pokazit, ale nevadí. No a herecké obsazení je na tom přímo výborně. Nicolas Cage skvělý sympaťák jako vždy, Delroy Lindo zahrál bravurně poldu, Timothy Olyphant také zaujal, Angelina Jolie splnila svůj klasický, dobrý herecký standart, nebo menší roli zde měl i Vinnie Jones, který sehrál jednu bitku, jinač byl správný drsnák. A tak dále, i zbytek herců bez sebemenšího problému. Hudba byla také povedená, nenáročná a velmi poutavá. Nevím co bych měl vytknout, možná mohlo nýt více akce a více závodů, ale to patří spíše k jiným filmům, v tomto snímku se dalo obejít i bez toho. Kdo čeká akci a ohromné honičky jako ve filmech Rychle a zběsile, bude možná trochu zklamán. Takže ve výsledku velké překvapení, jeden z nejlepších filmů s Nicolasem Cagem. Rozhodování mezi 4 a 5 hvězdou, ale já dávám pátou. Takže celkově hodnotím na rovných 90% = *****

Invaze U.S.A. (1985)

Takže čím začít ? Film je celkově na tu dobu povedenej, takže kvalitní práce a i hudba byla taková správně klasická, dobrá. Sice jsem čekal trochu více, ale nevadí. Chuck Norris sice zde hraje hned ze začátku, ale pořádně se předveda zhruba až v půli filmu. Trošičku horší bylo to, že nepoužíval moc své bojové umění, respektivě a lajcky řečeno se moc nepral, spíš střílel, ale i to bylo ucházející, navíc měl výborné hlášky, takže jeho postava byla ve filmu skvělá. Celkově akce taky byla kvalitní, zejména na konci filmu a automobilové honičky. Hlavní záporák též výborný. Bohužel příběh mě moc nenadchnul, byl opravdu divný, hlavně ta první polovina filmu, nechci říci, že se vlekla, ale mohla být lepší. Akce tu je dost, taky mohla být výraznější, ale stále je to koukatelné béčko na tu dobu. Znám ale lepší filmy s Norrisem, třeba Delta force 2 nebo série Nezvěstní v boji a tak dále. Tohle je přesto nadprůměrný film, který potěší i několikrát. Herecké obsazení celkem jde. Norris a hlavní záporák byly nejlepší. Ve výsledku jsem docela spokojen, ale potenciál byl dost nevyužit. Rozhodování mezi 3 a 4 hvězdou bylo u mě pekelné, ale přesto dávám tu čtvrtou. Celkově hodnotím na 70% = ****

Počátek (2010)

Hodnocení je fakt vysoké, což mě zaráží, ale nikomu ho rozhodně neberu. Každý má svůj názor, třebá já mám k tomuto filmu taky vlastní názor. Co se týče režie, technické stránky a i docela námětem, tak to dokážu pochopit, ale příběh mi přijde dost nedořešený, dost komplikovaný a moc jsem se ve filmu neorientoval. A to jsem film viděl 2x a bohužel naposled. I herecké obsazení není špatné. Leonardo DiCaprio celkem bavil, i Tom Hardy. Ale douhá délka filmu, nuda, divné scény, prostě novodobá slátanina. Odporoučím se fanouškům, podobné filmy v rámci žánru mě také baví, to jo. Tohle je když to shrnu s odř.ušima slabý průměr. Takže já film vidím na 44% = **

Myšák Stuart Little (2003) (seriál) odpad!

Podobný jako nepřímé pokračování v animavoné trojce. Takže fakt bída a téměř nic nezaujme. 3% = odpad!