Sněženky a machři po 25 letech (2008)

První díl patří aspon do staré české známé klasiky. Jako první díl řadím pouze do průměru, takže jsem dal s odř.ušima tu třetí hvězdu. Tohle je ale mnohem horší. Možná trochu potěší návrat známých herců z předchozího filmu. Ale dělat návraty po tolika letech ? To se mnohdy nevyplatí. Zde funguje možná jen trochu to herecké obsazení, jinač příběhově slátanina a blbost. Vydržet se to dalo, ale bylo to peklo. Hodnotím proto jen na 16% = *

Ikarův pád (1977) (TV film)

Jojo, tohle se opravdu povedlo. Vladimír menšík byl opravdu PAN HEREC. Film mě na české, starší poměry zaujal. Výborný příběh, scény, opravdu uvěřitelnost a skvělé podání hereckého výkonu Menšíka. Takže to plné hodnocení si to ode mě zaslouží. Hodnotím na 90% = *****

Kolja (1996)

Na to, že je to velký hit mě to teda moc nebavilo. Dokážu třeba ocenit herecké výkony, nějaký ten nápad a to je všechno. Holt některé filmy mají úspěch a mě nesednou. Nebo naopak nedoceněné filmy, které mě nadchnou. Tohle je prostě podprůměr pro mě. 36% = **

The Collection (2012)

Tak je to opět slušná podívaná. Ale jednička je prostě jednička. U jedničky se mi líbilo, že to byl plnohodnotný horor se skvělou, děsivou atmosférou v obyčejném domě. U tohoto pokračování už je to spíš takový hororovž thriller. Pasti jsou opět brutální, ale už je to jen pekelná vyvraždovačka, kdežto v předchozím filmu oběti trpěli dost dlouho než zemřeli. Zde bylo vše takové někdy až moc rychlé, rychlá smrt atd. Dost to připomínalo sérii SAW. I v tomhle díle skládal hudbu Charlie Clouser, který doprovázel hudbu po celou sérii SAW. Takže dost hudebních motivů bylo podobných a v některých scénách téměř stejných jako v Saw - což se mi líbilo. Co se týče příběhu, špatně na tom není, je obyčejný. Škoda je, že už to na mě nepůsobilo hororově, ale jen jednotvárně. Krve a nechutností zde bylo dost. Film je dost krátký. Velký problém nemám, ale mohlo to být lepší. Více nechutností, delší trpění obětí atd. No a co se týče konce, to jsem nějak nepobral. Ve výsledku nadprůměrný horor, který mě bavil, ale jedničku nepřekonal. Ani ta atmsoféra už zde nebyla taková. Přesto si to tu čtvrtou hvězdu zaslouží. Téměř hned od začátku se šlo na věc, žádná nuda. Celkově hodnotím ale jen na 71% = ****

The Collector (2009)

Tak toto jsem teda nečekal, čekal jsem obyčejný horor. Dostal jsem teda víc, než jsem si myslel. Co se týče příběhu, nějakého pochopení to je obyčejné, někdy fakt chybí ve filmu logické věci, ale nevadí, přesto to jde. První zhruba 20 minut filmu se nic výrazného neděje, přesto to nenudí, seznámení s postavami a hlavní hrdina Josh Stewart ihned zaujme od začátku. Po 20 minutě začíná po většině filmu dění v domě, kde nastane peklo. V domě řádí šílený zabiják, nebo podle názvu sběratel či jak ho mám nazvat. V domě nastala skvělá vyvražďovačka, kdy ten onen zabiják pečlivě vymýšlel pasti a nástrahy, které měly zranit či zabít oběti domu. To mi připomnělo jak už tu pár uživatelů v komentářích zmiňují slavnou a perfektní hororovou sérii SAW. Sice ty pasti nejsou tak originální a nemají zas tak velký smysl jako ve filmech SAW. Ale nevadí, přesto je to nekompromisní vyvraždovačka, kdy opravdu teče krev a oběti dost trpí. Hlavní hrdina Josh Stewart silně zaujal, dost jsem mu fandil a asi proto mě trošku zklamal konec filmu, víc prozrazovat nebudu. Hororových prvků je zde docela dost. Lekačky ani tak ne, ale spíš tíživá atmosféra v domě. A k tomu také možná trocha nepředvídatelnosti. Takže k záporům, konec mohl být lepší, zajímavější úvod a nějaké vylepšení k příběhu. To jsou ale menší chyby. Ve výsledku nečekaně dobrý horor, který mě opravdu zaujal a bavil až do konce. Klidně ho zařadím mezi ty klasičtější horory, má k nim opravdu blízko. Nízký rozpočet mi zde nevadil. Takže celkově hodnotím na zasloužených 86% = ****

Planeta opic (2001)

Po technické stránce je film na to dost dobře. Vše je celkem slušně natočeno, akorát to moc nepřipomene staré díly a zejména první nejlepší díl. I tak ucházející, ale slabší průměr ve výsledku. Hodnotím jen na 46% = **

Poznání na Planetě opic (1980) (TV film) odpad!

Opět hrůza. Nedoporučuji nikomu. Je to brak a nedá se nic jinému k tomu nic napsat. Hodnotím na 4% = odpad!

Zrada a chamtivost na Planetě opic (1980) (TV film) odpad!

Ještě horší než předchozí, ach jo, kdo si mohl dát práci s tímto brakem ? Hodnocení je jasné. 5% = odpad!

Návrat na Planetu opic (1980) (TV film)

Otřesný, ale přeci je to návrat, něco málo zaujme. Jinač je to fakt brak, špatně natočený, nic víc nezaujme. 14% = *