Hellraiser IV: Bloodline (1996)

Tak a máme tu čtvrtý díl této známé hororové série. Opět to kleslo a musím přiznat, že nyní o dost. Příběh celkem jde, ale ten zbytek ? Hororový nádech, lekačky, krev atd co patří k hororům ... no zde to najdete, ale vše je tak laciné, takže béčkovitost je vidět. Třetí hvězdu dávám hodně s odř.ušima. 50% = ***

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Tak tohle bylo už o dost slabší než původní dva fvydařené filmy. Změna režiséra se značně projevila. Přesto má film furt hororový nádech. Nejhorší je příběh a strašná ujetost, kdy se člověk moc bát nemusí, ale zase je tu pár nechutných, krvavých scén. Jinač jde většina věcí trochu mimo. Přesto nadprůměr té doby, což ještě tak jde. Zde hodnotím ale jen na 65% = ***

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Slušný pokračování jedničky. Zde se mi líbil více příběh, který byl lepší. Jinač bych si troufnul tvrdit, že je tento film zcela na podobné úrovni jako jednička. Opět stará klasika, starý dobrý horor. Pořád mi trochu nesedí hlavní nepřítel - zrůda filmu, ale to nevadí. 80% = ****

Hellraiser (1987)

Takhle začala tato hororová série. Hororových prvků je zde moc, takže toto v naprostém pořádku. I herci slušní, hudba atd. Akorát příběh a některé scény bych trochu změnil. Pecka to není, ale mě se film celkem líbil. Na tuto dobu dobře odvedená práce. 80% = ****

S.W.A.T.: Pod palbou (2011)

Trošku jsem byl překvapený, že nic výraznějšího než výcvik SWATU se nedělo. Ke konci už jo, ale nic oslnujícího to nebylo. Akce obyčejná, ale ničím nezkažená. Celkově to ale nebylo špatný, pozorovat výcvik jednotky. I herecké obsazení celkem šlo, hlavní hrdina byl ze všech nejlepší. Ale chtělo to trochu více akce a více vážnosti aby vše nebylo tak jednoduché a tak. Takže za mě trošku slabší průměr. Tu třetí hvězdu bohužel dát nemůžu. Hodnotím na 47% = **

UFO Mimozemská invaze (2012) odpad!

Tak jsem to přežil až do konce. Božeeeee. To byla fakt kravina. Skoro nic se ve většině filmu nedělo, jen debilní dialogy hloupých, mladých lidí. A ta kamera ? Dlouho jsem neviděl tak roztřesenou kameru. JCVD, který se tam na chvíli objeví vůbec nepotěší, nějak neoslní, je tam zbytečný, tak se divím, proč se k téhle břečce vůbec upsal. Ke konci ty efekty a ta hudba divná k tomu, hezké zpívaní a k tomu nějaký útok těch UFO. Bylo to UFO ? Ani nevím. Takže totální kravina, kterou nikomu nedoporučuju, ani kvůli JCVD. Takový peklo jsem teda nečekal. Nemůžu přičíst ani 1 % k filmu. To fakt nejde. Hodnotím na 0% = odpad!

Vesničko má středisková (1985)

Stará známá dobrá česká komedie, která se dá sledovat vícekrát. Herecké obsazení je na tom výborně. Film má dost vtipných momentů. Je to prostě klasika, kde je nejlepší sledovat dění na vesnici. Nějaké výtky bych zde měl, občas zde byly nějaké zbytečné scény, ale moc jich nebylo. K dokonalosti něco chybí. Přesto u mě je mé hodnocení zasloužených 85% = ****

Komisař Rex, mladá léta (1997) (TV film)

Tohle vůbec nepřipomíná Rexe. Najde se tu pár roztomilých scén s psím mládětem, ale to je asi tak všechno. Nefungovalo by to ani pro malé děti tenhle film. Odpad nedám, ale moc k tomu nechybí. Hodnotím s odř.ušima na 13% = *

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Zajímavý dokument o skvělým Nicholasi Wintonovi. Jeho nadcházející dokument Nickyho rodina mě baví víc, asi tím, že je novější a je tam více jiných záběru, je dokument delší a připomíná spíše životopisný film. Zde ale také hodně věcí funguje. I nostalgie na konci, kdy vstávají stárnoucí lidé, které Nicholas zachránil. 78% = ****

Komisař Rex - Konečná stanice Vídeň (1994) (epizoda)

Úplně tak na stejné úrovni jako celý seriál. Nechybí zde napětí, nostalgické, akční, napínavé scény a výborný Rex. Zázrak to není, ale nadprůměrná záležitost ano. 60% = ***