Dost (2002)

(80%) Ale jo, tento film DOST mi sedl, až se trochu divím tomu nízkému, průměrnému hodnocení, ale co už … Chápu, že to není nic převratného, téma asi už ohrané, ale já se bavil od začátku do konce. Jennifer Lopez je sympaťačka, krom svojí očividné krásy i to charisma v sobě má. Zkrátka, utáhla celý film. Její filmový manžel Billy Campbell to sehrál též výborně. Roli slizkého a manipulativního parchanta zvládl bravurně. Snímek obsahuje spoustu napínavých scén, věčných útěků a přesouvání se do různých míst. Hudba od Davida Arnolda se zde povedla. Finále bylo už trochu přehnané, ať už vysoce inteligentní příprava a zabezpečení domu, tak už boj ženy proti muži, ale nijak zvlášť mě to neiritovalo, ba naopak bavilo. Víc chyb v tom hledat nemohu. Určitě se na tento film ještě někdy podívám. Vysokou úroveň to mělo.

Hon na ponorku (1990)

[20%] Co k tomu mám asi tak říci? Film mi nesedl a nudil mě od začátku do konce. První cca půle snímku byla extra nudná, v té druhé se už něco trochu děje, ale stále nic zásadního. Postavy, včetně Conneryho mě nebavily, možná tak Alec Baldwin nebyl k zahození, ale to je asi tak vše. Tohle téma šlo totálně mimo mě. A to některé „ponorkové filmy“ mám rád. Škoda. Víc to shazovat nebudu.

Skrytá identita (2006)

[80%] SKRYTÁ IDENTITA od Martina Scorsese mi sedla, bavila mě od začátku až do konce. TÉMĚŘ DO KONCE, chci teda říci. Neříkám, že mě finále zklamalo, ale trochu mé nadšení z filmu srazilo. Když se na to dívám zpětně, tak asi ne až tak o moc, jen z mého úhlu pohledu jsem měl při sledování téhle rádoby „gangsterky“ vysoce nastavenou laťku. Ale nevadí, nic nelogického v závěru není. Jen zabití několika postav v rychlém sledu? Noo, co už … Ústřední dva herci DiCaprio a Damon to zahráli přímo parádně. Nejvíc mě bavil asi DiCaprio. Oceňuji, že jsem po cca hodině snímku dostal docela slušnou pointu. A jsem rád, že jsem si nepřečetl na CSFD ani text o filmu, tam je totiž docela spoiler. Takže jako celek mě to bavilo, nenudil jsem se ani na minutu. Jack Nicholson mi zde přišel charismatický, prostě typický lídr gangsterů, který uměl především fuckovat, jako celý film, který nabídl dost drsných a správně sprostých hlášek (u některých jsem se fakt smál). I pár přestřelek a krvavých scén tu bylo. Takže i svým způsobem to bylo správně nadlehčené. Víc to okecávat nebudu, ten konec je takový jaký je, při dalším shlédnutím budu snad ještě víc spokojenější.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

[90%] Originální nápad, originální příběh! Tento Fincherův film se dle mého názoru povedl, těžko v tom hledat nějaké zapeklitosti. Samozřejmě, že to každého až tak nemusí uchvátit, ale co už … Asi tak do cca první půlky snímku je to pojato poněkud chladně, ale s tím jsem problém neměl. Bavilo mě pozorovat opačný vývoj Benjamina. Moc mě bavil jako stařík, který teprve poznával svět. V druhé části filmu už mládne a k tomu je to víc emotivní, už ne tak odtažité a jeho vztah s dávnou kamarádkou z „dětství“ je prostě uvěřitelný a v závěru dost smutný. Ve finále mi málem ukápla slza. 166 minut mi uteklo jak voda, klidně bych ještě přidal 20 min a nějakou srdcervoucí scénu navíc a dal bych filmu 100%. Tak jako tak jsem nesmírně spokojen. Nechybí k tomu ani obstojný soundtrack. Krom dvou skvělých herců B. Pitta a Cate Blanchett mě sem tam zaujaly i ty vedlejší postavy, včetně nevlastní matky Benjamina. Víc k tomu nemám co dodávat – velká spokojenost.

Odpor (2008)

(95%) Doplňovat si filmy, které mi unikaly, se mnohdy vyplatí, viz tento ukázkový případ. ODPOR, to je podle mě válečný film se vším všudy, tak si asi v mých představách vybavuji, co bych od tohoto žánru očekával. Objektivně neříkám, že jsou horší ani lepší snímky, ale tohle mělo své jedinečné kouzlo. Bylo to takové komorní, ponuré, bez větší zápletky či výrazného posunu děje, ale tím z toho nuda rozhodně nebyla. Ústřední trojice postav Daniel Craig, Liev Schreiber a Jamie Bell se povedla. Nejvíc mě bavil Daniel Craig, který se zde do role hodil. Ten herec má opravdu charisma. Baví mě nejen v jeho Bondovkách, ale dokáže se vžít i do jiných rolí, včetně téhle. Líbí se mi i ten postupný přerod jejich postav. Z počátku bylo pro ně zabíjení nové, ale rychle se adaptovali. Snímek nabídl i několik silných momentů, které ve mně jisté emoce vyvolali (ty popisovat zde nebudu). Skupinka židů se v lesích, kde jen tak tak přežívala, byla tvořena různými postavami. Jsem rád, že ve spoustu z nich, byl utvořen prostor. Takže i ty vedlejší postavičky diváka dokážou zaujmout. AKCE je zde určitě dost, je rozložena v celém snímku. Chvílemi je trochu zmatená, ale většinou natočena výborně. O finálním zúčtování není co dodávat, tam už jsem si říkal, že vidím podobné filmy, trochu mi závěr připomněl film ŽELEZNÁ SRDCE. Sedla mi i hudba, krásně se poslouchala. Není to úplně typický válečný počin, každému nemusí sednout tak dokonale jako mě, ale větší kritiku bych určitě nepochopil. Víc to pitvat nebudu, jsem absolutně nadšen, lepší to být snad už asi nemohlo.

Propast (1989)

(73%) Viděna klasická verze. Ale jo, PROPAST není vyloženě film, který by mě extra nadchl, Cameron natočil lepší, ale i tak mě to v podstatě bavilo. Ještě tak úvod se trochu vlekl, bylo tu spoustu postav, ale pak už jsem se bavil a vžil se do příběhu a hlavně klaustrofobického prostřední, někde v hlubinách vrtné věže. Děj je naprosto přímočarý, ale má to jiné klady. Hlavně, herecké obsazení je na tom velmi dobře, kterému jasně dominuje skvělý Ed Harris, jemuž zde role padla jak ulitá. Vedle něj sympatická a charismatická M. E. Mastrantonio. M. Biehn zde působil trochu podivně, ale svou roli zvládl. Nějaké ty sci fi prvky o mimozemském životě – to vše tu bylo. Na jednu stranu jsem rád, že to nebylo přehnané, akční, že se tu ti mimozemští tvorové neobjevily často, ale zas by mohlo být lepší a výraznější finále. No, uvidíme jak mi sedne prodloužená verze, na kterou se brzy chystám (prý je lepší). Co se týče hudby, asi tak jak to napsal uživatel Lacike, vykrádá to soundtrack z Predátora, takže jsem z toho byl trochu nesvůj, ale v druhé polovině filmu už ty známé motivy vymizely …. Ale jo, hit to pro mě není, ale i tak mě to bavilo. Dějem a scénářem to není nabité, chvílemi to má slabší pasáže, ale jak říkám, dám si brzy tu režisérskou verzi.

Fontána (2006)

(40%) Bohužel, FONTÁNA mě nijak zvlášť nechytla. Příběh je prostý, máme tu nějaké tři časové linie, a sice: Minulost, přítomnost a budoucnost. Dějově mě minulost ve Španělsku vůbec nebavila, přítomnost, kdy se snažil H. Jackman zachránit svoji nemocnou ženu byla lepší, ale stále nic moc a budoucnost má akorát slušný a temný vizuál. Tím to pro mě končí. Na rovinu se přiznám, že jsem to moc nepochopil. Co tu čtu, je třeba to vidět víckrát, ale to je asi určené divákům, kterým se to líbilo a po dalších viděních tohoto filmu je to nadchlo ještě víc. Nevím, prostě to bylo takové divné … Nedokážu na tom hledat výraznější zápory, svoji úroveň to nepochybně mělo, ale mě to prostě nebavilo, včetně finále, kterému jsem též téměř nerozuměl. Asi mám slabší IQ, nebo nevím. Najde se tucet obdobných filmů s časovými liniemi, které mi sednou, ale co už … Jackman to zahrál tak nějak optimálně, stejně jako krásná R. Weisz. Hudba byla vcelku slušná. Nemám, co k tomu dodávat už.

Volný pád (1993)

(67%) Tak jsem se po letech vrhnul na VOLNÝ PÁD! Celkově to není špatný film, určitě bych v tom nehledal zásadní chyby, dalo se na to dívat, ale víckrát bych si to už nepouštěl. Prostě to na mě až tak grandiózně nezapůsobilo. Největším kladem je jednoznačně hlavní herec Michael Douglas, na kterém je v podstatě postavený celý film. Ta vata okolo a herci – nic extra. Třeba ta detektivní linie s Robertem Duvallem mě vůbec nebavila. Ostatní si z něj na oddělení dělali srandu, nebrali ho vážně, ale tak, asi to bylo odlehčeně pojato. Ale nutno uznat jeden zničující výrok, u kterého jsem se málem posral smíchy, kdy Duvall řekl své ženě několikrát po telefonu: Drž hubu! Ta mi přišla děsně nesnesitelná. Když se vrátím k Douglasovi, tak ten to zahrál bezchybně. Prostě do jeho role sociopata/psychopata (nazývejme si ho, jak chceme) se vžil parádně. Asi mě nejvíc pobavila scéna ve fast foodu nebo na golfovém hřišti. Závěr je už takový předvídatelný a nezáživný. Mě opravdu toho moc kromě něj nebavilo. Možná, kdyby byl snímek o něco kratší a měl víc napínavých momentů, byl bych spokojenější, ale zase aby tam vraždil po desítkách, to by taky už moc smysl nemělo. Takto to bylo uvěřitelné, měl den na hovno, měl psychopatické rysy a ještě ho musel každý srát. No, dost s okecáváním, zabavilo mě to, dobrá záležitost to je, ale hit bych z toho osobně nedělal.

Déšť - Nenechat to být (2020) (epizoda)

Ani třetí sérii nedodívám. První série dobrá, druhá se začala kazit a první dva díly této 3. jsou totálně uhozené. Logika chování postav a scénář? To snad nemyslíte vážně, ne?

Policajt v Beverly Hills III (1994)

(72%) Ale jo, třetí díl je taková ta neškodná blbina, která se nejvíc hodí, když je člověk bez nálady nebo unavený. První díl byl vcelku solidní, druhý už mě moc nebavil a tento je docela povedený. Místy se zasměju, nebo spíš trochu pousměji nad výborným Eddiem Murphym, který se zde opět ze všeho vykecá. Oproti předchozím dvěma dílům je zde sem tam o něco více akce. Taková obyčejná, střílení, ale co … Ostatní postavy jsou v pohodě. Děj řešit nemusíme, je jednoduchý. Především se to odehrává na pouti, kde mě nejvíc zaujala jedna scéna, kdy Murphy přeskakuje z jednoho porouchaného kolotoče z kabiny do kabiny. Hudba je povedená jako vždy u téhle série. Nemám, co už bych dodával.