Sawy

Česko

1 11 21 30 37 38 39 40 následující >>
    • 17.10.2008  15:46
    Mizerové (1995)

Zrod bayovského stylu. Mizerové jsou i po těch letech stále jedním z nejlepších filmů Michaela Baye. Oproti těm pozdějším jsou sevřenější, upřímnější a především je v nich všeho akorát. Nejsou přeplácaní. Smith je božan a Lawrence pro změnu vtipný, Téa Leoni sexy. A akce odsýpá jedna radost. Vlastně mám ten film hodně rád. 85 %

• 11.10.2008  16:55
    Pomáda (1978)

Pomáda je prostě muzikálová klasika.Příběh je naivní a předvídatelný,ale komu to vadí,ten může jít vítekam.Vždyť to bohatě vynahrazují skvělé písničky,zábavné postavy a skvělé obsazení.85 %

• 11.10.2008  16:54
    Blade 2 (2002)

Guillermo del Toro dostal na starost svůj první větší hollywoodský film a udělal z něj špičkový akční nářez.Pro Wesleyho Snipese byl Blade nejspíš životní role,zapojil do ní veškeré své charisma a akční umění,které v sobě má.Vedlejší postavy jsou obsazené slušně,ale vyloženě nevyčnívá nikdo.Del Toro později v Hellboyovi potvrdil,že komiksové filmy umí,takže je velká škoda,že nerežíroval i třetího Bladea,protože ten potenciál téhle série dost pohřbil. 80 %

• 11.10.2008  16:51
    Mizerové II (2003)

Já se bavil maximálně.A to je u filmů tohoto typu nejdůležitější.Zatímco jednička mě moc nezaujala,tady mě Bay dostal parádní akcí,hláškami a několika dost úletovými scénami.Smith a Lawrence jsou super dvojka,záporák obstojný a holky pěkné.Čekal jsem podstatně míň,takže velká spokojenost a jedna z nejlepších Bayovek. 85 %

• 11.10.2008  16:41
    Spider-Man 3 (2007)

Spider-Mana jsem nikdy moc nežral,ale přesto jsem se na třetí díl hodně těšil.I když jsou mi třeba takoví X-meni o dost blíž,druhý díl Spider-mana byl rozhodně jedním z nejpovedenějších akčních filmů roku 2004.Spider-man 3 byl však velikým zklamáním.Už když jsem se doslechl,že ve filmu budou hned tři záporáci,obával jsem,se,že si Sam Raimi ukousl příliš velký krajíc.A měl jsem pravdu.Film měl buď jednu linii ubrat,nebo měl být tak o pětačtyřicet minut delší.Důkazem toho budiž efektní Venom,který je bohužel naprosto nevyužitý.Nemám rád Tobey Maguireho a po tomhle filmu se má neoblíbenost k němu ještě zvýšila.Jedinými klady tohoto filmu jsou tak triky(ty ale od filmu,který stál tři sta milionů dolarů,očekáváte tak nějak automaticky) a postava Harryho Osborna.Harry byl mou oblíbenou postavou už v jedničce a James Franco je i ve trojce jedním z mála herců,kteří za něco stojí.Ani on ale není dokonalý.Akce je slušná,hlavně bitka Spideyho a Sandmana v metru je dost působivá.Už zmíněné triky taky zazáří při úvodních pokusech Sandmana o sestavení svého těla.Závěrečná akce má taky něco do sebe,ale oproti závěrům jedničky a dvojky to není nic moc.Vrcholem trapnosti jsou pak scény,kdy Peter nasadí hitlerovskou patku a jde si trsat po ulicích.Raimi se zkrátka tak moc snažil o ultimátní finále trilogie,až ho nechtěně zkazil.Škoda.50 %

• 11.10.2008  16:36

Tento film je určený pro velké plátno.V kině totiž byl zážitek maximální.Dechberoucí vizuální stránka,nářezová akce a hulákající Gerard Butler tam měli neskonalou působivost.Bohužel jsem ale film pak shlédl ještě dvakrát na DVD a to už bylo horší.Na povrch vyplynuly nedostatky,například dost nudná linie s královnou,kterou jsem v kině až tak moc nevnímal.Akce už taky nebyla tak velkolepá a vůbec to celé sklouzávalo do průměru.Přesto je to velmi zábavný film,který všem vřele doporučuju.Jen doufám,že ve Watchmenech Snyder ubere na zpomalovačkách a přidá na příběhu.To byl pak byl ten pravý nářez.85 %

• 11.10.2008  16:33

Po Úsvitu mrtvých asi druhej nejlepší remake nějakýho hororu ze 70.let.Žádný zázrak to není,ale je zde pár luxusních mordů a k tomu krásná Emilie de Ravin. 70 %

• 11.10.2008  16:28

Pro mě velké překvapení!Cage vážně nemusím,ale zde podal jeden z nejlepších výkonů své kariéry.Už ta úvodní scéna o "životě kulky" byla naprosto skvostná!Doporučuju.85 %

• 11.10.2008  16:27
    Miami Vice (2006)

Původní seriál neznám,ale film se mi líbil hodně.Téměř dokumentární styl sedí k tématu jako ulitý a zkušený mistr kriminálek Michael Mann si připsal další úspěšný zářez.Jamie Foxx si odvádí svůj poctivý standart,skutečným zjevením je zde ale Collin Farrell.Se svým šarmem a charismatem si musí podmanit skutečně každého.Zkrátka velmi stylový film,který si v dohledné době musím dát potřetí.85 %

• 11.10.2008  16:24

Takže,Sin City jsem viděl dvakrát.Napoprvé jsem rozhodně nebyl nijak nadšený.Připadalo mi to dost přehnaný a chvílema i nudný.Napodruhé jsem se s Rodriguezovým filmem bavil přece jen trochu víc,pořád to ale nebylo dokonalý.Rozhodl jsem se,že zhodnotím každou část zvlášť. DRSNÝ SBOHEM:Podle mě nejlepší povídka filmu.Výborný Mickey Rourke jako drsňák Marv mě dostal,stejně jako kanibal Kevin v podání Elijaha Wooda.90 % VELKÁ TUČNÁ ZABIJAČKA:Po skvělém rozjezdu následuje trochu zbrždění,nejslabší část.Charisma Clivea Owena je samozřejmě nezpochybnitelné stejně jako půvaby Rosario Dawson,ale je tady strašně moc slabých a nudných částí.Ale scéna s mluvící hlavou v autě,kterou má na svědomí Quentin Tarantino,vážně stojí za to.55 % TEN ŽLUTEJ PARCHANT:Ucházející závěr.Bruce je super,Jessica Alba nádherná,Nick Stahl jako žlutej parchant dobrej. 75 %. Jako celek by tedy měly vycházet s odřenýma ušima čtyři hvězdy,ale ve skutečnosti mě film nudil daleko víc než jsem čekal,takže zůstanu u silnějších tří.Doufám,že v dalších dílech Rodriguez srazí počet hluchých míst na minimum.Pak to bude bomba.70 %

• 11.10.2008  16:16
    Beowulf (2007)

Pro mě těžké zklamání.Zemeckis si svou oblíbenou technologii úspěšně osahal v Polárním expresu a já čekal,že nám v Beowulfovi předvede ultimátní fantasy.Bohužel,nepovedlo se.Celá první polovina filmu je naprosto nezajímavá a fádní,navíc postavy působí jako ze skla.Druhá část dojem trochu napravuje,hlavně díky vynikajícímu souboji s drakem,který ale dokazuje,že Zemeckis promrhal potenciál tohoto snímku.Oproti 300 je Beowulf nudný,málo akční a celkově nepříliš zábavný.Promarněná šance.60 % Update Po druhém zhlédnutí musím jít s hodnocením nahoru,protože Zemeckis měl koule natočit hodně "jiný" film,než na jaké jsme zvyklí.Drsné fantasy,které nemá absolutně nic společného s uhlazeným Pánem prstenů,už vůbec ne pak s věcmi typu Letopisů Narnie či Zlatého kompasu.Na úplně čisté čtyři to sice pořád není a to hlavně díky katastrofálně animovaným koním (se skutečnými zvířaty nemají nic společného) a slabší první půlce,která o to více vyniká v kontrastu s dokonalou druhou částí,kdy hrdina zestárl a uvědomuje si chyby svého mládí.Tahle část je tak neskutečně nabušená,heroická a na emoce útočící,že se z toho derou slzy do očí.Kontrast obou polovin film dost shazuje,ale ne tak,aby to zakrylo špičkový scénář a propracované hrdiny.Tenhle film si asi stojí za to dát dvakrát,protože při druhém zhlédnutí už je člověk trochu připraven na to,co uvidí a akceptuje to jako kvalitní žánrový kousek,který by asi byl lepší hraný,ale když už to Zemeckis natočil takhle,tak proč se tím parádním vizuálem nekochat,že?A ta hudba,to je kapitola sama pro sebe... 75 %

• 11.10.2008  16:11
    Speed Racer (2008)

"OK! No more Mr. Nice Guy!" Tak tohle byl ten největší úlet,jakej jsem v životě viděl.Tenhle film mě z nějakého zvláštního důvodu nelákal,moc se mi na něj nechtělo,ale nakonec jsem to hecnul a do kina jsem si na něj zašel.A víte co?Ještě že tak,protože něco takového se prostě MUSÍ vidět na velkém plátně.Už začátek mě totálně zarazil do sedačky,nevěřícně jsem hleděl na to,co se děje na plátně,žral jsem nádhernou stylizaci,parádní triky a další geniální vychytávky.A to byl jen chabý odvar z toho,co přišlo pak.Rallye v půlce filmu je asi největší vizuální žranice,jakou jsem kdy viděl.Z obrazově šíleného začátku přímo doprostřed pouště a z té náhle na zasněžené horské pláně,prostě nádhera.A to pořád není to nejlepší,protože pak příjde finále,božské,dokonalé finále,které by mělo posadit na prdel všechny poctivé filmové fandy,protože takové souhry obrazu,hudby a neuvěřitelných emocí tryskajících z plátna prostě nikde jinde nenajdete.Čekal jsem,že všechno mezi jednotlivými závody bude jenom zbytečná vata a ono tomu tak vlastně je,ale mě to tak neskutečně bavilo,že jsem si té haldy klišé,neskutečně infantilních scén se Speedovým bráškou a jeho opicí a šílených postav typu Inspektor Detektor(když to jméno zaznělo,málem jsem dostal infarkt) ani nevšímal.Spíš jsem sledoval úžasně vypiplané cartoonovské pozadí a tunu detailů,které člověku vyrazí dech.A taky skvělých hereckých výkonu prakticky všech.Emile Hirsch je sakra jeden z největších sympaťáku v Hollywoodu a nikoho jiného bych si do jeho role nedokázal představit.Susan Sarandon a John Goodman jako jeho rodiče jsou dokonalí.Úžasně růžová a sexy Christina Ricci je prostě skvostná a na Matthewa Foxe jsem jen nevěřícně zíral.Tak tohle že je pro mě naprostý antisympaťák Jack ze Ztracených?Tenhle týpek,kterej dokázal ze svého Racera X udělat nejpůsobivější charakter filmu?Pořád jaksi nevěřím.Pro mě je Speed Racer návrat Wachowských na výsluní po nepříliš vydařených pokračováních Matrixu a je obrovská škoda,že v kinech propadl.Pokračování bych se nebránil.Přiznám se,že jsem se dlouho u ničeho nepobavil tak jako u Speeda,u mě jeden z nejzábavnějších a nejšílenějších filmů všech dob.95 %

• 11.10.2008  16:06

Herecký koncert dvou velkých talentů,z nichž jeden se vypracoval na uznávanou hvězdu a druhý bohužel zemřel dřív,než se mu povedlo totéž.Mé soukromé Idaho je zajímavý pohled na lidi,kteří se "trochu" liší od běžné konzumní společnosti,a rozhodně ho každému doporučuju.Chvílemi nuda,chvílemi skutečně úžasné a i když nemám moc chuť se dívat znovu,zapůsobilo to na mě a pod čtyři nepůjdu. 80 %

• 11.10.2008  16:03
    eXistenZ (1999)

Velké překvapení.Věděl jsem,že eXistenZ je poměrně rozporuplně hodnocený film.Někdo ho miluje,někdo z duše nenávidí.Tak jsem se odhodlal k jeho zhlédnutí hlavně ze zvědavosti,ke které skupině se připojím.A je to rozhodně spíš k té první.Cronenberg asi nedokáže natočit normální film bez různých nechutností a úchyláren.Ale tady mi to nevadilo,ani ta pistole z kostí.Myšlenka tohohle filmu je poměrně znepokojivá,představa,že by lidstvo mělo v budoucnosti přežívat soustavně připojeno k herním konzolím a ani nevědět,co je realita a co hra,to je dost strašné.Rozhodně jedno z nejlepších sci-fi a kdyby tam nehrál Jude Law,kterého z duše nesnáším,šel bych i na těch pět.85 %

• 11.10.2008  15:56

Vlastně skoro celý film je parádní. Skvělé triky, kamera, dokonalá atmosféra. Ani ten Cruise nebyl až tak špatný a scéna ve sklepě fakt dokázala zvednout tep. Ale všechny klady naprosto zhatí příšernej konec, za kterej jsem původně chtěl strhnout celý dvě hvězdičky. Spielberg se prostě nezapře. Ale nakonec jsem se rozhodl, že budu hodnej a ty čtyři dám. Ale bylo to docela těsný. 75 %

• 11.10.2008  15:45

Jednoznačně nejlepší film z vězeňského prostředí, jaký jsem kdy viděl. Frank Darabont si se Stephenem Kingem moc dobře rozumí, jak později potvrdil i v Zelené míli a Mlze. Film je typově naprosto přesně obsazený, Tim Robbins je skvělý a Morgan Freeman možná ještě lepší. Řekl bych, že Vykoupení není film, na který bych se musel dívat znova a znova. Já jsem ho viděl dvakrát a vždy bylo výborné, ale potřetí si ho asi jen tak brzy nepustím. Shawshank je film, který diváka ohromí, nadchne, dá mu chuť do života. Ale abych byl upřímný, Forrest Gump je mi přece jen daleko bližší. 90 %

• 28.9.2008  16:49

Hodně milé překvapení, kterému ty čtyři hvězdičky musím dát už jen za obsazení. Mám rád sympaťáka Ryana Reynoldse, zbožňuju okouzlující Rachel Weisz, oblíbil jsem si roztomilou Islu Fisher a Abigail Breslin skutečně umí hrát. Film, který neotřese filmovým vesmírem, ale zaručeně potěší. 75 %

• 28.9.2008  15:48

Výborný Hugh Grant, skvělá rvačka a pár luxusních vtipů, ale kultovka? Pro mě teda ne, vážení. 70 %

• 28.9.2008  15:45
    Mrazík (1964)

"Ty chudáku bohatýre, ty palice medvědí!" Naprosto geniální a kultovní, to nejlepší, co nám soudruzi z Ruska darovali.

1 11 21 30 37 38 39 40 následující >>