• Krátkometrážní

Nesmrtelný bojovník (2007)

Prvá polhodina bola skvelá, respektíve skvele akčná, potom to už išlo čoraz viac k čertu, až som sa nakoniec modlil nech to už konečne skončí. No čo už, ale začínalo to sľubne... Jedna hviezda za spomínanú pol hoďku a druhá za celkom dobrý nápad a prevedenie tých Opapatikov + slušné efekty, ktoré u Thajcov zase nevidno v každom filme (2007). 2/5

Woetoli (2008)

Tie kórejské horory ma už prestávajú baviť ...nič viac nedodávam. :-/

Boku no kanodžo wa saibógu (2008)

Vždy sa čudujem koľko rôznych pocitov vo mne dokážu vyvolať tieto ázijske filmy. Navyše tentokrát zmixované žánre, ktoré by asi nikde inde takto do seba nezapadli: Sci-Fi /Komédia /Romantický /Akčný /Drama /Katastrofický. Prekvapivo to fungue po každej stránke. Jednoducho krása 5* Nieje potrebné to ďalej rozpisovať.

Narok (2005)

Keď to človek berie z nahľadom a vie čo od toho čakať, tak sa dá toto totálne"B-éčko" aj prežiť. Vďaka neprehnanej dĺžke to aj celkom rýchlo odsýpa, takže u mňa také slabšie 3*.

Henjelgwa geuretel (2007)

Aby Korejci konečne natočili dobrý horor museli síce zavŕtať poriadne hlboko do vôd fantasy, ale výsledok naozaj stojí za to. Táto temná fantasy dráma ma po celú svoju dvojhodinovú dĺžku nepustila od monitora, bol som očarený jej svetom a priznám sa, že s takto zatajeným dychom som už dlho žiaden film nepozeral. Záver sa síce ešte dal vylepšiť, Santa mi tam trocha nesadol, no celkovo za výbornú. 5*

Save Me (2008)

Výborná psychologická dráma krížena mysterióznym thrillerom až hororom. Od začiatku až do konca ma držala v napätí, v očakávaní dalšieho zvratu v príbehu. Hororové scény fungujú tak ako režisér zamýšľal, atmosféru sa mu darí taktiež udržať po celú dobu, neskôr nastupuje thrillerová časť, aby záver mohol prekvapiť očakávaným spin-offom. Na to všetko ešte veľmi slušný herecký výkon Song Jia. Za plné 5* to nieje, lebo predsa len mám pociť, že toto som pri ázijských filmoch už videl a zároveň mi to pokazil úplny záver filmu, ktorý sa mi tu teda vôbec nehodil. Celkovo 4,5*

Laa-thaa-phii (2006)

Parádna hororová jazda! Čo viac povedať! Jednoducho vypnúť mozog, popcorn do jednej ruky, colu do druhej a užiť si zábavu. Nehľadať žiadnu psychológiu postáv, zložitý dej ani nič podobné. Len si to vychutnať od prvej minúty, v ktorej sa to hneď spustí na plný plyn a až do konca nespomalí.

Gosa: pieui joonggangosa (2008)

Ázijské hororové sklamanie roka ! Po vynikajúcom teaseri a traileri som sa na GoSa tešil ako malé dieťa, no vo výsledku je to jeden obrovský guláš. Takýto bordel som už dávno nevidel, na začiatku to začne "zombie" scénov (brať tento môj popis s rezervou), potom sa z toho vyvynie "Saw", neskôr to smeruje k ducharine. Naviac to je všetko okorenené dementným chovaním postáv (a že vraj výberova trieda tých najinteligentnejších žiakov), priblblým scenárom, kde sa rieši všetko možné len nie to, že sa okoli nich umiera a vyvádza tam vrah (alebo vlasatica ?!) .) 2* za niektoré dobré scény (napr. žiačka v akváriu), inak nuda, nuda a ešte raz nuda. V podstate som už po nejakých tých uplynulých 40 minútach len čakal kedy sa to skončí a vôbec ma nezaujímalo ako.

C+ zhen tan (2007)

Typický film Pangovcov (teda tentokrát len jedného z nich), kde je jednoduchá zápletka podaná úplne zbytočne zmätene. Napätie sa darí udržiavať údernym hubobným doprovodom, rôznymi kamerovými náletmi, no celkovo to už ku konci nedrží až tak pohromade ako asi Oxide Pang zamýšľal. Možno, keby zo bolo skrátené aspoň o pol hodinku bolo by to údernejšie. Celkovo teda 3/5, ale obsahovalo to aj pár skvelých štvor-hviezdičkových momentov a zároveň aj exelujúceho Aarona Kwoka v hlavnej úlohe detektíva. PS: osobne mi až tak moc nevadila tu kritizovaná posledná 15 minútovka, keď sa film zmení z klasickej detektívky na "akoby" ducharinu.

Zhaibian (2005)

Po všetkých tých ázijských hororoch, ktoré sa v poslednej dobe snažia vyzerať, čo najviac moderne ma The Heirloom prekvapil až klasickým budovaním atmosféry, ktorá naberá na intenzite úplne pozvoľna, ale za to čoraz viac znepokojujúco. Príbeh nie je nič nové, ale v danom žánri sa s ním pracuje slušne. Určite to nebude horor pre všetkých, ale tí ktorí nečakajú od hororov vždy len hyper rýchly strih a akčné hororové zábery v každej minúte si prídu na svoje. Pekný horor, zároveň doplnený krásnym klavírnym doprovodom. 4/5