Columbo - Vydat nebo zemřít (1974) (epizoda)

Dobrý díl, ale na Colombovi mi pořád vadí totéž: divák hned ví, kdo je pachatel - Colombovy schopnosti jsou sice mnohdy zábavné, většinou však nikoli zajímavé.

Nenávist (1995)

Nádherně drsné! Skvělá kamera, režie a herci. Jak tohle někdo může porovnávat s Kids?! Vždyť je to úplně o něčem jiném!

Cauchemar blanc (1991)

Hodně solidní kraťas-obžaloba rasismu. Závěrečný záběry na "mrtvá" okna symbolizující nezájem, nebo možná spíš strach silent majority jsou prostě nářez, až běhá mráz po zádech.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Až na hvězdičky souhlasím s Civalem. Závěrečných zhruba 20 minut Studny jsou po Spalovači mrtvol asi to nejděsivější, co u nás bylo kdy natočeno. Po několika letech od původního komentování a hodnocení zvedám na pět*.

Uranus experiment (1999)

Během "Svaťáku" to celkem bodlo, ale hvězdičky? To nevím!

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Tohle je vskutku geniální divadelní hra!

Provaz (1948)

Jenom bych poopravil tu fámu, že to Provaz vypadá jako natočený v jediném záběru - "záběry" tam jsou vlastně tři, neboť po úvodním záběru ulice a okna, následuje dlouhý druhý "záběr", který končí téměř neviditelným střihem na Jamese Stewarta někdy v polovině filmu. 3. "záběr" pak trvá až do konce.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Na něco tak jinýho a krásnýho jsem čekal hodně dlouho. Konečně!

Led Zeppelin DVD (2003) (koncert)

Dazed and Confused, Since I´ve Been Loving You a Babe I´m Gonna Leave You jsou asi to nejlepší, co rocková hudba přinesla světu - tohle dvd servíruje to nejlepší v naprosto úžasné podobě.