Jackass - naprostí šílenci (2000) (seriál)

Většinou jsem se u tohoto pořadu dost bavil. Než přišla omeleta. Omeleta: kuchař stojí před jednou pánvičkou, sporákem a spoustou ingrediencí (vajíčka, brambory, párečky, klobásky, něco zeleniny...-nic proti jednotlivým věcem). Kuchař velice překvapivě vše sní (a je toho opravdu hodně) a zapije mlékem. Pak ropálí tuk na pánvičce, strčí prst do úst a všechny ingredience (vypadají již trošku pozměněně) vyloučí na pánvičku. Směs připraví jako omeletu (musím přiznat, že kdybych nevěděl, co tomu předcházelo, nevypadala omeleta zase tak zle) a výsledek ukazuje divákům. Pak přijde vrchol čísla: kuchař omeletu opět sní. Dlouho jsem neměl chuť na omelety ani nic podobně připravovaného.

Boj o oheň (1981)

Spolu s podobně "užvaněným" filmem Medvědi je tenhle exkurs do doby dávno minulé mým nejoblíbenějším Annaudovým filmem.

Femme Fatale (2002)

Průměrný thriller, který se snaží zmást všechny, ale moc se mu to nedaří. Herečky jsou opravdu krásné.

Kameňák (2003) odpad!

Skutečný "skvost" české kinematografie. Jen bych měl na tvůrce několik otázek: o čem to je? Proč měli potřebu tento natočit "film"? Není pár vtípků na hodinu 40 přeci jen málo? A mnoho dalších. Vlastně taková "zlatá mříž v plain airu".

Magnolia (1999)

Jediná květina, kterou miluji.

Aljaška v plamenech (1994)

Myslím, že vražda může mít svoje opodstatnění (viz atentát na Heydricha a pod.). Segalovi by měl někdo konečně aspoň ustříhnout ten jeho ocásek (další kandidáti na ublížení: van Damme a můj favorit Z. Troška).

Hvězdná pěchota (1997)

Jako popcornová zábava tenhle nesmysl určitě funguje skvěle: příjdete do kina, sednete si, začnete chroupat svou kukuřici, před vámi se děje něco velice barevného, velice světélujícího, velice explozivního - sice nevíte, co to je, ale tím víc toho sníte. Navíc to slaný, co jíte má větší hodnotu, než celý dvě hodiny toho na plátně.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Nikdy bych si nemyslel, že dám podobnému filmu plný počet (zejména po prvním dílu), ale stalo se. Tahle komedie je plná těch gagů, nad kterými jsem v jedničce kroutil hlavou a hovořil o trapnosti, ale prostě u dvojky jsem si nemohl pomoct - je to opravdu vtipné.

8 MM (1999)

Z tématiky snuff-filmů je mi zkrátka a dobře zle (podobně jako mučeníčko a úžasný kanibalismus), takže jsem musel v polovině filmu přestat sledovat a pouze poslouchat, ale ani to nestačilo, tak jsem velice brzy vypnul video. Asi skvělá atmosféra a úžasná stísněnost, ale mně bylo jenom a jenom zle. Ale ta půlka, kterou jsem vidě,l nebyla vůbec špatně natočená.

Star Trek (1966) (seriál)

Osobní názor: zbytečný seriál pro lidi, kteří se dokáží dvě hodiny hádat, kolik dílů má ta a ta série (viz jeden z dílů South Parku) - a že jich znám docela dost.