Hrdina (2002)

Vizuálně nádherné, to beze sporu. Narací mi to dost připomínalo Kurosawowa Rashomona. Necítím se natolik odvážným, že bych to nazýval "komunistickou propagandou", protože a priori jde o něco zcela jiného. A hodnotit film skrze to, že se mi nelíbí, co a jak udělal jistý císař před více než 2000 lety (tedy sjednocení Číny silou, což je historický fakt), je trochu ubohé.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Hodně nadstandartní televizní záležitost. Carlyle je vážně výborný.

Van Helsing (2004)

Van Helshit, to by sedělo víc. Ale úvodní černobílá pasáž a závěrečné titulky jsou relativně dobré.

Equilibrium (2002)

Tenhle film má jeden zásadní nedostatek - je založen na nesmyslu. Jedním z pilířů každé utopické společnosti je masová propaganda - lidi bez emocí však touto nelze ovládat (mas. propaganda je totiž založena na emocialitě). Nebýt tohoto rozporu, mohl být tento film další v řadě děl jako Brave new world a 1984... Škoda, že nejde o banálnější chybu. Jinak poměrně komicky působí záběr jako z Oděsského schodiště, kde neorganizovaný dav porazí šik vojáků (závěr filmu).

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Je to rozhodně ten NEJdelší ze všech dílů. Ale jestli nejlepší, to ať rozhodnou prstenofilové.

xXx (2002)

Doporučuje se vypnout při sledování mozek. Jo a zajímalo by mě, kdy už konečně amíci natočí film odehrávající se v matičce Praze, kde nebude polovina záporňáků mluvit rusky.

Hebká kůže (1964)

Skvělé melodrama. Truffaut si zahrává s tímto žánrem a posouvá jej dále.

Pollock (2000)

4 a půl (a jsem v pokušení dát plný počet, ale spíš než filmu samotnému tak tomu faktu, že mi představil nesmírně zajímavou osobnost).