Rychle a zběsile 10 (2023)

Pri sledovani nekonečne série Rychlo a zbesilo 10 som si povedal že nie, ale nakoniec to bola riadne akčná jazda. Rozhodol som sa že po každom slove,, rodina ,, ktorý vyslovia  vo filne si dám pohár vína. Po skončení filmu , pri ktorom som sa už viac menej smial, som mal treti liter v sebe a oni s rodinou neskončili. Zaspal som ..fakt akčná blbina , ktoru nezvladnem bez vína. Bola to riadna jazda.

Nejhvězdnější noc popu (2024)

Skvelý retro dokument o vzniku veľkého hitu s účasťou skvelých spevákov a tvorcov. Skvelé zábery, ktoré som rád že sa zachovali a aj keď nie som nejaký fanúšik tejto piesne na dokumente vidno ako sa všetci snažili a verili že tvoria niečo nesmrteľné. Najlepší bol Bob Dylan , ktorý sa tváril ako keby ani nevedel kde je a kládol si otázku .. čo tu sakra robím? .

Někdo klepe na dveře (2023)

Hrozný scenár - Chrápanie v chatke. Som veľkým fanúšikom NS, ale musím priznať, že pomaly začínam strácať záujem o jeho filmy, keďže scenáre sú hrozné.  Kniha je očividne veľmi dobrá filozofická a spletitá, no scenár je fádny, že človek skutočne začal chrápať už po 20 minútach filmu. Príbeh je taký letargický, že pôsobí ako nízkorozpočtový koncepčný film s hviezdnym výkonom Davea Bautistu, ale to je tak všetko.  Roztomilá malá ázijská dcérka je tiež vrcholom filmu, no jej postava toho moc neprináša. Shymalan by sa konečne mal prebrať pretože tých horších filmov u neho pribúda. K tomuto filmu sa určite už nikdy nevrátim. Hviezdičky pre Bautistu a roztomilé ázijské dievčatko.

On se bojí (2023)

Sakra čo som to vlastne videl??? Ak tento film považujete za nočnú moru, dáva to väčší zmysel. Keď snívate, váš mozog spracováva hlboké emócie a obavy. Veci ako vina, hanba, strach z detstva (pavúky, cudzinci, voda, lesy atď.) a mnohokrát je rozprávanie mätúce a všade. Toto je v podstate sumarizácia filmu. Je ťažké to zhodnotiť alebo zhrnúť, ale v podstate je to cesta do podvedomia. Strach zo sexu, problémy s mamou, vypnuté emócie a nevyriešená trauma. Zdá sa, že každý z filmov Ariho Astera je určený pre špecializovanejšie publikum ako ten predchádzajúci. Beau is Afraid preto nie je pre každého – určite nie pre fanúšikov jeho predchádzajúcich filmov. (Hereditary bol fajn, hippisacky Midsommar ma nudil.) Tu sa mi , ale zdá že Ari ako režisér dospel.  Trojhodinová lynchovská nočná mora, kde neustále spochybňujete všetko na obrazovke a snažíte sa rozlúštiť, čo je realita, čo je prehnané a možno vôbec nie skutočné. Každé predstavenie je neuveriteľné, každá scéna je dokonale spracovaná a natočená. Scény sa plynule prepínajú medzi dramatickými, strašidelnými a humornými. Niekedy hodnotím film podľa toho, koľkokrát naň po zhliadnutí myslím. Pri tomto som na to myslel celý deň. Existuje niekoľko skutočne kreatívnych, umeleckých scén a záberov, ktoré diváka zaujmú. Celkovo je to  ale bohužial nesúrodé a príliš dlhé a rozhodne nie pre každého. Každopádne Ari Aster či už svojou inšpiráciou Lynchom alebo Cronnebergom natočil svoj najzaujímavejší film a som zvedavý kam sa poberie ďalej.

Nene (2022)

Film o tom ako amatérsky nakreslená meduza dostala chuť povysavat pár ľudí a koní. Húpy a domýšľavý a nestrašidelný, nehoror, ktorý poteší len tých, ktorí hľadajú iný priemerný film typu "rozmanitosť". V súčasnosti ich Hollywood vyrába asi milión ďalších.Veľmi, veľmi zlé nuda od začiatku až do konca až na tú opicu. Pardon tým samozrejme nemyslím herecky dreveného aspoň v tomto filme Daniela Kaluuuya. Get out a Us to celkom šlo teraz režisér šliapol do hovna.

Do nitra Planety opic (1970)

Jedno z najhorších pokračovaní v histórii filmu. Pokračovanie skveleho prvého dielu sa zmenilo na riadnu frašku. Planeta opic , kde o opice ani vôbec nešlo, v podstate tu skoro ani.neboli. Jediný klad je Cheston a jeho cameo.

Životní trefa (2022)

Ukázalo sa, že Adam Sandler skutočne dokáže robiť filmy, ktoré nie sú komédie. Šokujúce, viem. Po tom, čo basketbalový skaut, ktorý má šťastie, objaví v zahraničí výnimočného hráča, privedie tento fenomén späť bez súhlasu svojho tímu. V tejto športovej dráme produkovanej Adamom Sandlerom po boku LeBrona Jamesa je dokonale vyrozprávaný dojímavý príbeh s úžasnými výkonmi samotného herca a skutočnej hviezdy NBA Juancha Hernangomeza. Od chvíle, keď sa Stanley (Adam Sandler) zoznámi s Boom (Juancho Hernangomez) a jeho rodinou, môžete okamžite vidieť, ako im to klaplo a aká silná je medzi nimi chémia. Príbeh je plný nečakaných dejových zvratov, ktoré udržujú diváka pripútaných počas celých 2 hodín, ktoré plynú veľmi hladko. Hoci tento film nie je označený za komédiu, aj tak sa na ňom zasmejete. No, samozrejme. Je to predsa Adam Sandler! Tento film neočakávane vzbudzuje v publiku výbuch emócií a zároveň prináša dôležité životné lekcie. Hudba podľa mňa skutočne pomáha filmu rozkvitnúť, pretože je úprimne ohromujúca a dokonale sa hodí k nálade, ktorú sa režisér snaží poskytnúť. Je pravda, že tam je klišé z filmov ako Rocky či Kokosy z pralesa a podobné, no niečo nové a originálne dnes ťažko už natočiť. Ono to funguje aj tak stále. Nakoniec, ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že tento film je nabitý slávnymi hráčmi NBA, fanúšikovia NBA si ho určite užili. . a ak ani nie ste fanúšik basketbalu užijete si ho tiež, pretože dej a produkcia sú fenomenálne.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Tak veľmi som chcel, aby to bolo dobré. Ale je to hrozné. Okrem nasilu núteného dizajnu a efektov z toho naozaj nie je čo zachrániť. V skutočnom Snyderovom štýle máme väčšinovú odlesk objektívu a spomalený záber, ale tentoraz to prehnal. Niektoré z akčných scén sú úplne zničené prílišným ponorením sa do zo spomaleného záberu. Najväčším sklamaním je ale scenár.Ale čo sa čudujem Zack si pisal všetko sám prvýkrát v svojej kariére a tu sa ukazuje jeho amaterizmuz a neschopnosť niečo dokázať bez svojich pomocníkov. Za celú svoju kariéru vykradal filmy ale veľmi zle. Prvých 70% filmu nového snímku  je absolútna strata času a nie je potrebná. Skutočnú dôležitosť väčšiny postáv zistíte až na konci filmu. Všetko pred tým je zmesou úplne nezmyselných a bolestivo nudných scén robených len za účelom peňazí. Tu sa potvrdzuje jedna vec Netflix tlači peniaze do absolútne nudných a zbytočných filmov , ktoré sa chcú robiť dôležitými. Vyzerá to skvele, ale je to nudná zlatanina pozliepana z Kurosawu až po Star Wars. Snyder chcel vytvoriť skvelý oribeh no podarilo sa mu jedine natočiť najväčšie sklamanie tohto roka. HODNOTENIE 3.5/10.

Koruna (2016) (seriál)

ak a je koniec a trvalo to len nejakých sedem rokov čo od začiatku sledujem tento seriál. The Crown je pôvodná séria Netflixu, ktorá uchvacuje divákov od svojho debutu v roku 2016. Seriál zaznamenáva život kráľovnej Alžbety II., od jej prvých dní ako novomanželka až po súčasnú vládu najdlhšie slúžiacej panovníčky v britskej histórii. Séria je majstrovskou zmesou drámy, histórie a politiky a bola ocenená pre svoju ohromujúcu kinematografiu, zložitý kostýmový dizajn a výnimočné herecké výkony. Nikdy by ma nenapadlo, že ma to môže aj baviť no tu niet čo vytknúť. Seriál obsahuje skvelé herecké hviezdne obsadenie od prvej až po poslednú sériu, scenár je v podstate bezchybný a až na pár výnimiek sa drží reality a skutočných udalostí čo sa stali, kostýmy , kamera, réžia a ešte aj hudba Hansa Zimmera musia upútať. Napriek sporom týkajúcim sa zobrazenia kráľovskej rodiny je The Crown naďalej kritickým a komerčným úspechom. Seriál ponúka jemný pohľad na zložité vzťahy a dynamiku moci v kráľovskej rodine. Pozornosť venovaná detailom je tiež pôsobivá, s precíznym zobrazením historických udalostí a miest. Celkovo si Korunu musí pozrieť každý, kto sa zaujíma o históriu, politiku alebo drámu. Výnimočné produkčné hodnoty, vynikajúce výkony a presvedčivé rozprávanie z nej robia jednu z najlepších relácií súčasnosti v televízii, ak nie aj najlepšiu. Aj ma mrzí že to skončilo. Len vrelo odporúčam! HODNOTENIE 9,510

Muž jménem Otto (2022)

Čítal som knihu, videl pôvodný film a aj keď sa Hanks snaží jeho Oveho či Otta mu neverím. Taký proste dôstojný remake.