Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

V oblasti sci-fi neexistuje zásadnejší film!Pred ním akoby nebolo nič a po ňom už bolo všetko inak.Georgovi Lucasovi sa podarilo natočiť rozprávku pre dospelých v ktorej sa stalo kultom všetko- postavy, prostredie, hlášky aj hudba!Režisér nastavil pascu v podobe gejzírov dokonalých trikov a efektov, do posledného detailu vymysleného sveta povstalcov a galagtickej ríše ponúkol nám nie príliš komplikovaný dej skoro čiernobiele dobro a zlo princeznú s jej záchrancamia a samozrejme dobrý koniec!Úvodný film k sérii považujem za najviac pre deti,ale v tej dobe som bol aj ja dieťa a keby nás v tej dobe nekrmili ruskými rozprávkami a dostali sa ku nám aj také filmy zkultovneli by aj u nás a už dávno by sme sa zdravili NECH ŤA SPREVÁDZA SILA!!

Čelisti (1975)

To že sa človek trasie viac, keď vidí na plátne tieň vraha je už proste fakt rokmi overený.Režisér Steven Spielberg sa s touto skutočnosťou v Čelustiach doslova pomiloval a scény, keď z veľkeho a vlastne neskutočného tela žraloka nie je vidieť vobec nič su spoľahlivo najdesivejšie.Spielberg nás nielen doživotne pripravil o kľudné tempo, ale týmto filmom si zaručil trvalú nálepku zazračné dieťa Hollywoodu!Dodnes nezabudnem na scénu ako sa mladé,krásne,nahé a opilé dievča zvábená svietielkujúcimi planktonmi k nočnému kúpaniu zmieta vo vode a kričí tak vierohodne,že to čo sa skrýva pod hladinou si nechcem ani predstaviť!

Psycho (1960)

Takto by mal vyzerať horor. Žiadne potoky krvi, strašné masky ,špeciálne efekty. Keď si na režisérsku stoličku sadol Alfred Hitchcock dokázal nemožné. Svojim Psychom dokázal, že zimomriavky sa dajú vyvolať aj bez urezaných hláv, vytečených očí a ďalších odpudzujúcich detailov, ale len za pomoci geniálne vymysleného strihu a réžie. Snímok ktorý majster natočil za pár dolárov a odštartoval novú dobu hororu. Samozrejme medzi naj scény patrí vražda sprchujúceho sa dievčaťa z ktorej vidíme len nôž vraha a skrvavenú ruku pomaly sa zosúvajúcu po gumovom závese. Až teraz ma z toho mrazí!

Gladiátor (2000)

Keď som videl po prvýkrát Gladiatora nebol som z neho až tak unesený,ale pomaly a postupne po dobe som sa stále k nemu vracal a dodnes už patrí medzi moje obľubené filmy.Škoda že Ridley Scott nezískal za ten film Oscara čaká na neho dlho už,ale ako režisér má stále smolu,lebo jeho filmy skultovneli až po nejakej dobe a toto je príklad aj tohto.Nezabudnuteľné scény z arény smrti,hnusne zlý Joaquin Phoenix ( iste si zaslúžil viac Oscara ako Russel Crowe),úvodná scéná s Germanmi a samozrejme scéna kde sa Maximus odhalí masku a povie do očí Commodovi kto je tak to ma až mrazí.Hovorím film získal na kvalite až po nejakej dobe,ale Ridley vtedy vyzdvihol trochu umierajúcu scénu historických filmov.Ďakujeme!

Frankenstein (2004) (TV film)

Sprvu som si myslel,že to može byť aj zaujimavá myšlienka preniesť kultového Frankieho do súčastnosti,ale už po pol hodine to som mal riadny zmätok z celeho filmu.škoda myšlienka to bola dobrá,ale film dosť nudný nič ma v podstate na ňom nenadchlo dávam dve hviezdičky za hercov Michaela Madsena a sexualnú scenu a ozaj ten koniec čo to vlastne malo znamenať?

Bounty (1984)

Hopkins+Gibson a ich vyostovanie vzťahov to stojí za to takisto aj malé roličky iných známych hercov súčastnosti!Neviem mne sa ten film vcelku páčil a ta Vangelisova hudba ako vždy úchvatná!

Junior (1994)

Podľa mňa je to na takej istej úrovni ako Dvojčatá v podstate nie sú tam až také vtipy vlastne skoro žiadne,ale ako rodinny film je to v pohode.Arnold sa nikdy nehodil do komedie a nikdy mu to neseklo ešte dobre že štandartný Danny de vito to v podstate zachraňuje vlastne tak isto ako v Dvojčatách.

Běžící muž (1987)

Náhodou klasika jeden z tých lepších filmov s Arnoldom na knihu sa to síce ani nechytá vlastne je to úplne iné ale bol rok 1988 a ja som Arnieho proste žral!i po dlhšom čase to zase až taká hovadina nie sú oveľa oveľa vatšie a to sa točia až dodnes a horšie !!!

Temný rytíř (2008)

Christopher Nolan je skvelý režisér každopadne sa už zapísal medzi špičku týmto filmom určite.Som bol zvedavý ako to dopadne pretože s prvým filmom som bol spokojný očakával som,že Temný rytier bude slabší ale kdeže som prekvapením skoro spadol zo stoličky.Perfektne spracovaná atmosféra filmu,tá temnota,skvelé efekty a aj výborné herecké výkony.Je síce smutné,že Heath Ledger sa premiéry nedožil,nechcem byť krutý,ale hrá tu tak dobre akoby to očákaval,že už tu dlho nebude.Jeho spracovanie Jokera ma zaujalo na filme najviac akurát som veľmi nepostrehol čo sa sním stalo možno mi to ušlo.Tento film v buducnosti bude skutočnou perličkou vlastne už je teraz a teším sa na trojku!

Cujo, vzteklý pes (1983)

Stephen King patrí medzi mojich najoblúbenejších autorov a preto som bol zvedavý na spracovanie tohto filmu.Až taký sklamaný som nebol aj keď knihe sa to nevyrovná. Kniha je oveľa dramatickejšia a napínavejšia a výborne sú tam popísané pocity psa, Čo vo filme ťažko spozorovať takisto aj rodinné vzťahy,ktoré vo filme sú len tak zbežné Ale išlo hlavne natočiť napínavý film,to sa v podstate podarilo tak na pol.Akurát koniec sa nedrží veľmi knihy čo ma dosť zarazilo pretože kniha sa končí trochu tragicky,ale aj tak som sa celkom bavil.