Chata v horách (2012)

No takže je síce pravda, že tvorcovia vykrádajú všetko kde sa len dá ale je to podané takým štýlom , ktorý ešte nebol vytvorený!!Tak ako vznikli filmy BLAIR WITCH PROJECT, SAW,EVIL DEAD FRIDAY 13 a snád aj klasika NIGHT OF THE LIVING DEAD všetky tieto snímky boli prvé svojou originalitou a potom všetko ostatné čo prišlo bolo len stále omieľanie dookola a stále len tie prvé časti zostanú klasikou a vždy vám to pripomínalo vykrádanie starších kultov horroru samozrejme ak ste nepadli do komerčného trápného klišé debility a nevadilo vám dookola omielané nápady to pochopia len fajnšmekri ! Cabin in the woods je originálná tým že tam je vlastne všetko z filmov , ktoré som spomínal a plno iných vecí lenže je to predsa niečo nové a určite ma tendenciu stať sa kultom a snímkom , ktorý bol natočený ako prvý s týmto nápadom !!ˇPokračovanie by nebolo správne riešenie , ale poznáme to všetci stále sa nájde nejaký blbec čo bude pokračovať v odkaze tohto filmu a bude to už len presne to opakované stupidné klišé kde si spomenieme na tento film , že ved to je nič nové to tu už bolo !!!

Legenda (1985)

Vedľa Nekonečného príbehu jedna z dalších fantasy rozprávok , ktorých som sa v detstve bál !!!Po čase je to stále originálne a krásne !!

Cotton Club (1984)

Klasická Coppolovka trochu pridané muzikálové čísla , ale skvelí herci a skvelá mafiánska atmosféra kto z koho !!!jeden z mojich obľúbených od pána režiséra

Farma zvířat (1954)

Knihu od Orwella mám velmi rád a páčila sa mi no myslím , že spracovať ju nie je jednoduché lenže toto naozaj vyšlo.Pekná satira na ludí prostredníctvom zvierat a ukončenie filmu sa mi pozdávalo viac ako v Orwellovej poviedke !

Pod hladinou (2005)

Tak na tretí krát pozretie to celkom ušlo hlavne ten soundtrack mi ostal v hlave , ale inak mohli z toho viacej scenáristi vyťažiť !!

Den Šakala (1973)

Skvelá adaptácia verná predlohe to sa málokedy podarí !!edward Fox vo svojej najlepšej roli

Prometheus (2012)

Ridley Scott natáča filmy v podstate vždy vo veľmi rýchlom tempe a vždy natočí bud výborný alebo aspon priemerný film sem tam prepadák , ale má tú silu že i ten prepadák má niečo do seba a časom normálne skultovnie /Blade Runner,Legenda,Biela smršť/.K žánru sci-fi sa vrátil po 30 rokoch a zdá sa že v plnej forme!!Prečo niektorí neprajníci tvrdia že sú sklamaní z celého filmu a z akého dôvodu sa pýtam??Presne z toho , že všetci očakávali nejaký prequel Votrelca lenže nič také sa nekoná aj ked určite nejaké odkazy tam sú ved už len samotné úvodné titulky tomu nasvedčujú, ale inak sa jedná len o kvalitne zvládnuté a krásne sci- fi. Ridley natočil vizuálne a dejovo úplne skvelý film! Skvelé herecké výkony,pár nezabudnuteľných scén a hlavne dejovo na úrovni.Prečo by som to mal porovnávať s Votrelcom ??Ved tu vôbec nešlo o to takže sklamaný nie som vôbec a myslím že ako je zvykom u Scotta jeho film po rokoch skultovnie ! !Po tých všetkých sci- fi sračkách a úplných hovadinách čím nás posledných pár rokov krmili filmoví tvorcovia nemá tento snímok konkurenciu!!

Diktátor (2012)

No musím priznať , že o stupen lepšie než debilný BORAT a ešte debilnejší BRUNO ale zase až taká sláva to nie je zopár vtipov celkom ušklo a hlavne nebolo trápnych ako v spomínaných filmoch .Sacha Baron Cohen by sa ale už konečne mohol vykašlať na tieto tipu úloh a venovať sa viac charakterových úlohám /Sweeney Todd, Hugo/ pretož s dalšími filmami tohto tipu bude upadať a vtipný už nebude takže do tretice všetko a stačí už!!

Bitevní loď (2012)

Film o tom ako starí vojenskí veterani v dôchodku nakopali mimozemštanov do zadku a zachránili svet a ešte plno iných zábavných blbostí !!

Bůh masakru (2011)

Ani by som neveril že vie zapútať film odohrávajúci sa v jednom byte so 4 skvelými hercami a skvelým scenárom !!!Vydarená adaptácia divadelnej hry kde stačia fakt len skvelé dialógy o živote!!Roman Polanski proste dokáže stále zaujať.