Moulin Rouge (2001)

Nie som moc na muzikály tento film som preto ani nechcel nejak vidieť no ale prekvapen som bol mierne zamiešať hudbu rockovu a popovu do textov v tomto muzikali mi pripadalo velmi vydarené a to len zlepšovalo celý pekný príbeh!Evan a Nicole to skvelo fungovalo takže v podstate sa mi tento muzikal páčil a to som ho pôvodne odzudzoval že ja a muzikál?

Stáhni mě do pekla (2009)

Brať tento film ako horror alebo nejak važne to sa nedá!Sam Raimi má svoj štýl a proste toho čierneho humoru ale aj klasické trhačky strachu do toho patria takže parkrat som sa zasmial tá hovoriaca koza alebo ten tanec vo vzduchu nemal chybu a zoparkrat ma od strachunaj riadne trhlo to bol presne režiserov štýl! Neviem kto tu pisal že Sam upadá s horrormi neupadá ale Evil dead to neprekoná!Ono vlastne sa o to ani nesnažil! Skvelý zabavný a strašný film na večer vlastne nie radšej cez den v noci som fakt nevedel zaspať!Sam to ešte stále dokáže!

Král temné síly (2003)

Tak sú tam nahodou dosť nezabudnuteľné scény najmä tá chladnička alebo to mlátenie bassebalkou do hlavy to bolo brutálne!!Inak film sa celkom dá ,ale chybalo mi tam niečo trochu to bolo popletené teda!

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Tony Scott je priemerný režisér ale má na konte veľa filmových hitov a to sa musí uznať!Prepadnutie je tiež priemerný film a nebyť Denzela Washingtona inak už pomaly stáleho Tonyho herca a skvelého Johna Travoltu ktorému povedzme si na rovinu záporné postavy sedia ako uliate tak film stroskotá u mna úplne!Dialogy medzi nimi sú fakt pestré a funguje to!Film až tak nie v podstate celý film je zameraný na dialogu hlavných postáv a miestami sa objavia aj iní herci ktorí to tiež zachranuju vlastne celý príbeh!bolo mi až smiešne ako vo vlaku s teroristami má akísi mladik vyznať lasku cez net svojej priatelke cez ktorý vlastne všetci sleduju čo sa deje vo vlaku!:-)A inak aj dosť blbý záver filmu to bolo veľa aj na mna čakal som to trochu inak!film stojí za pozretie ale ako hovorim priemer!!

Pán much (1990)

Knihu som konečne dočítal nedávno a bol som veľmi prekvapený príbeh začina ako nejaká v podstate detská knižka no postupne sa to zvrtne v dosť posôbivý pribeh!Škoda že film na mna až tak nezaposobil prvá hodinka dosť nudnejšia ,no postupne sa to vygraduje a premena chlapcov v podstate na nerozmýšľajúce beštie je dokonalá!Knižnej novele sa to ale nevyrovnalo!

To (1990) (TV film)

Pre mňa najlepšia kniha od Stephena Kinga film už oveľa menej nedá sa to dostať do filmu to čo som pocitoval počas čitanie celkom hrubej knihy!Aj napriek tomu nebola to až taká katastrofa niektoré scény vcelku ušli snad len ten pavuk na konci bol až priliš nerealistický!!

Sám proti teroru (1988)

Jeden z tých lepšých filmov s Chuckom!Celkom slušná krimi!

Terminator Salvation (2009)

Terminator je skvelá séria,ale mala byť podľa mna už ukončená.Štvrtý diel je podľa mojho názoru najslabší a to právom!Nehovorím že sa jedná o katostrofu,ale so sériou to nemá skoro nič spoločné no ale som rád,že tu vystupuji známe postavy inak by to ani nešlo!Atmosféra filmu je dobrá efekty su tiež na urovni jedine čo mi vadi su herci!!Nevýrazní a Bale slamal!Je tam ako keby musel dodnes neviem prečo sa na to dal jeho herecký výkon sa nedá ani nazvať je taký zlý asi najhorši aky kedy hral!Ostatni tiež nezaostávaju za ním!Ale i napriek tomu som sa bavil niektoré scény su vyborne napr.nahanačka na motorkach alebo konečna scena v tovarni kde sa nam ukaže digitalny ....neprezradim ale aj tak viete kto:-)Potešili ma aj nejake tie hlašky ako john Connor nastupuje do vrtulniku a zapoti že Ill be back!! alebo hudba ktorou prilaka stroje jasne že na Guns n roses pridu:-)Snád nebude paťka aj ked záver tak vyzerá.....Takže ked to tak zhrniem pobavil som sa,ale myslím si že s týmto dielom sa diera do sveta neurobí a ked sa povie terminator svet si spomenie len na Camerona a jeho spracovania!!

Andělé a démoni (2009)

Knihu som nečítal tak som bol zvedavý na film a nevedel som ako to skonči čo je dobre aspon som nemal čo porovnávať!Ale napriek tomu som bol zaujatý rýchlym dejom a proste bolo čo sledovať dosť napínavé a aj ked musim vytknúť,že tie najlepšie scény boli akosi tmavé a odohrávali sa v tme skoro ako celý film a to stráca na originalite.Napriek tomu som bol prekvapený príbehom a zároveň aj záverom aj ked trochu prehnaným myslím ten vrtulnik!Čo sa týka hercov asi najviac ma prekvapil Ewan Macgregor a Stellan Skarsgard a nie hlavný hrdina príbehu Tom Hanks,ktorý prekvapivo hrá ako keby musel !To sa málokedy stáva u neho aj keď rola Langdona mu sedí ako uliata.Prekvapivo dobrý film,ale aj ked knihu som nečítal myslím,že bude oveľa pútavejšia a lepšia.Oproti Da Vinciho kodu lepšie no v podstate dosť zrovnateľné!