Hvězdný prach (2007)

Knížka je víc pohádka pro děti, tvářící se jako seriozní čtení. Film je na první pohled líbivý, ale zůstal nějak moc mezi. Z pohádky se vytratila pohádkovost a na seriozní, drsné fantasy je to moc nevyzrálé. Bohužel jde až moc vidět nedostatek financí.

Návštěvníci (1993)

Absolutně nejlepší, nejstřeštěnější díl. Upřímně docela lituju, že vznikla další pokračování. Tenhle film nabízí úplně všechno, nebere si žádný ohled a ukazuje lidi surové a paradoxně uvěřitelné. //Oprava po znovushlédnutí dvojky: Není to úplně nejlepší díl série.Dvojka mi přišla místy šílenější a vtipnější. Nicméně tento snímek nastínil celé odvíjení se příběhu.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Šílené překvapení.Z trajlerů jsem myslel,že to bude proti jedničce děsná blbost,akční,málo to mignolova Hellboye.Nakonec musím uznat,že je snad ještě lepší,ikdyž správné slovo by bylo jiný.Odlehčený,zábavný,vtipný a taky akční.Jediné,co bych tomuhle fimlu vytnul,je finálový souboj,příjde mi úplně bez šťávy,bez nápadu.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Děs běs, kdy konečně někdo vezme jakýkoukoli komixovou předlohu a natočí podle ni film. Klidně uspořádám sbírku, aby studio nemuselo sponzorovat celý film. Zase na druhou stranu,musím uznat, že se tvůrcům hodně povedlo nabudit dojem, že lidi jsou opravdu jenom stupeň v potravinovém řetězci. Scény s dětmi a těhotnými jsou hodně povedené. Bohužel spojení s celou ságou Alienů je trošku kostrbaté.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Takhle má vypadat "reálné" sci-fi. Žádné pohádky jako ve Star Wars, prostě vesmír, jak opravdu může vypadat.

Casino Royale (2006)

Pro mne osobně nejlepší Bond, jaký kdy byl natočený. Uvěřitelný, to asi vystihuje všechno. Daniel Craig láme představy o vizáži agenta Bonda a daří se mu to po celou dobu, akční sekvence jsou střídany s klidnými částmi velmi uvážlivě. Nutno podoknout, že výbornou práci odvedli i grafici na začátečních titulcích.

Tenkrát v Číně (1991)

Pěkný akční snímek, hrající si na dokumentární film. Bohužel ho hodně sráží dost silné prokomustické zabarvení. Celkově to vyznívá jako propagandistický snímek na zakázku.

Hard Boiled (1992)

Tohle by si nedovolil žádný evropský, natož americký režisér. Množství mrtvol je víc než velké, nepočítaje policii a i nevinné civilisty, prázdné nábojnice by kdejaké železárny uživily aspoň na rok. Scéna s novorozencem je nezapomenutelná!

Killer (1989)

Neskutečný masakr se střídá s romatickým dramatem v přesných dávkách.

Skleněné peklo (1974)

Parádní podívaná, parádní předloha, parádní herci!