Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Film jsme sledovali se ženou, ona knihu četla, já nikoli. Proti prvnímu dílu začíná haprovat akční stránka filmu. Některé otázky jsou zodpovězeny, některé zůstávají. Pořád se na to ale dobře kouká, jenom z Lisbeth se stala až moc velká supermanka a novinář Blomkvist trochu ustupuje do pozadí. Opět manželce vadila separace podstatných částí a popřeházení událostí, což mi, jako divákovi, vůbec nevadilo. Dokonce jsem ani nepostřehl výměnu režisérů. Ještě poznámka. Doporučuji nečíst knížku po filmu, ale zásadně naopak. Bohužel si pak filmu asi taky neužijete.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Film jsme sledovali se ženou, ona knihu četla, já nikoli. Z mého pohledu tedy nic nechybělo. Režie byla strhující, hluchých míst pomálu. Vyprávění mě drželo dostatečně napnutého, některé scény až zbytečně naturalistické, ale jenom dokreslovaly celkovou zvrácenost charakterů. Ve finále některé věci působily nedotaženě, ale kdyby na stole neležely 2 pokračování, byl bych spokojený. Naopak z pohledu mé ženy bylo hodně věcí vypuštěno, taky ji dost vadila časová poslupnost, která byla jiná než v předloze. Pro ni to byl lehce nadprůměrný film, pro mne skoro bez výtek.

Troopers (2011) (seriál)

Po 4 dílech naprosto dokonalé!

Mrtvý vesmír: Po katastrofě (2011)

Bohužel oproti Downfallu klesl Aftarmath o pár příček níž. Už se nechystá žádné překvapení, což je sice docela logické, ale dalo se něco vymyslet. Navíc je opravdu hodně vidět, že si Visceral Games (nebo EA) najali stejné lidi jako na film Dantes Inferno. Tam mi střídání animátorů nevadilo, tady je to "jen" znovu něco, co jsem již viděl plus počítačová animace. Ta je na jednu stranu zajímavá, prostědí je fajn sterilní, ale postavy by snesly o pár polygonů navíc. Trochu víc života.Jako doplněk hry fajn, jako samostatný film o ničem.

Neznámí vetřelci (2008)

Ikdyž mám béčkové filmy opravdu rád, tak tehle mi nějak nesedl. Možná, kdyby se režisér nesnažil měnit styl, roztřesená a rozmazaná kamera v jenom momentu působí spíš rušivě, než aby víc vystrašila. Navíc nesmyslnost jednání některých postav je opravu na hlavu. Nepůsobí ani směšně, jak je u takových filmů zvykem, ale opět ubírá na atmosféře. Přitom začátek je víc než výborný. Ve finále podprůměr mezi béčky.

Barbar (2009)

Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že sleduju Dead Mana, jen místo Ameriky a Deepa jsou na obrazovce Vikingové. Vizuální orgie s trochu mlhavým koncem si nebere servítky prakticky v ničem. Nulové dialogy a naturalistické násilí jenom přidává na tíživé atmosféře a ikdyž máte pocit, že už by to sakra mohlo končit, tak se mi skoro chce říct, že to bylo krátké.

Pevné pouto (2009)

Tenhle film je pro mne těžké hodnotit. Jako otec rok a půl staré holčičky na mne zapůsobil děsivě. Právě z tohoto mám opravdu strach. Ale jako film je Lovely bones parádní zážitek. Herecké výkony obou rodičů jsou velmi přesvědčivé. Dokonce jde krásně vidět, jak se s takovou situací vyrovnávají muži a jak ženy. Susan Sarandon mě taky dost překvapila, tak odpornou babičku/tchýni by asi nikdo nechtěl. A Saoirise Ronan mám rád z filmů Shyamalana, takže už jenom kvůli ní stojí za podívaní. Celý děj filmu je řečen hned v úvodní větě a vy se přesto nenudíte. Navíc stopáž je docela dlouhá a opakuji, vy se i tak nenudíte. Pocit beznaděje je střídaný s nádhernou vizualizací "očistce" a když už máte celkem fajn náladu, zase vás nějaká scéna smete na dno. Ano, Jacksona mám rád od Vesmírných kanibalů a teď ještě víc.

Ďábel (2010)

Průměrný horůrek s výbornou atmosférou první poloviny. Ta se bohužel někam vytratí a tak jen samotné rozuzlení může být překvapující. Zpracování filmu jako horor, by si vyžadovalo asi někoho krapet lepšího. Tolik asi k označení "horor". Ale...na tenhle film se můžete podívat taky jako na mysteriozní triler a pak vše dostává jiný náboj. Při sledování jsem se nenudil, ikdyž celková atnosféra vymizela, tak mírné napětí zůstalo. Takže kdo chce horor, ať si pustí něco jiného. Pro všechny ostatní doporučuji.

Ať vejde ten pravý (2010)

Nádhera. Moc mě zamilovaní upíři neberou, ale tuhle vampýrku fakt můžu. Nenásilné, místy až nudné, vyprávění příběhu, dokáže ukolébat. Hlavní hrdina chudáček, utiskovaný, bez přátel, bez rodiny, s mírně úchylnými koníčky a do toho příjde malá kamarádka, která mu totálně změní život. Hodba je sotva postřehnutelná jenom proto, aby vám v jednu chvíli málem urvala hlavu. Chloe Moretz má zajímavý obličej, dokáže vypadat jako drsňačka i jako křehká holčička, tady je obojím.

Deník slabocha (2010)

Film je spíše soubor příhod s jedním jmenovatelem, poslepovaných dohromady. Tak nějak to drží, ale potřebovalo by to trochu víc, než jenom jednoho slabocha. Některé scény jsou sice zábavné, ale u mne to prostě nefunguje jako film. Pokud venku ale prší a vám zrovna pere pračka, klidně si to pusťte.