Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Buď to vezmete jako brak, nebo si Jeníčka a Mařenku skvěle užijete. Přistoupil by k tomu asi jako k moderní verzi Souboje Titánů. Vpněte mozek, čarodějnicím jej raději vystřelte, usaďte se do křesla, vemte si do ruky boody mery a užívejte si. Tenhle film si na nic nehraje a přesto původní příběh skvěle a logicky rozvíjí. Oceňuji výber všech protagonistů, kulisy, gedgety dvojice sourozenců, kterých naštěstí není hodně, a hlavně narážky na různé jiné snímky z posledních dob.

Asura (2012)

Mnoho lidí zde žehrá na nepříjenou animaci. Mi chvilku trvalo, než jsem si na ni zvykl, ale naopak bych řekl, že jde o perfektní pokus, jak připodobnit současný animovaný film době, do které byl zasazený. Místy jsem měl totiž pocit, že se dívám na středověké obrázky, než na moderní film, při kterém sledujete osudy "vlčího" dítěte. Zaponeňte ale na nějak veselý příběh, ponurou atmosféru ještě k tomu nádherně dokresluje utrpení poddaných, způsobený nedostatkem jídla. Vlastně právě chybějící jídlo, je ústředním motivem, který se táhne celým filmem.

Cheonneyonyeou Yeoubi (2007)

Neskrývám překvapení. Ze začátku jsem nevěděl, co si o tomhle filmu mám myslet. Trochu dětinské, trochu smutné. Časem jsem se i docela nasmál a místy i hodně, ale jak si film hraje na komedii, stejně tvrdě narazí na vážnou notu. Nejde ani tak o originalitu, příběh jako takový jsme už viděli tisíckrát, ale jde o samotné celkové pojetí. Většiny postav mi bylo ke konci líto, ale příběh působil tak nějak věrohodněji.

Vyměřený čas (2011)

Nápad je výborný, zpracování také, ale za celou dobu mne hlavní aktéři nepřesvědčilio tom, že konají správně. Spíše jsem měl s přibývajícím dějem čím dál větší problém se s nimi stotžnit. Neříkám, že mi lidí v ghetech nebylo líto. To naopak, protože celá zápletka je vlastně na této lítosti založena, ale kolikrát mi příjde humánnější prostě umřít hned, než se, jako se tomu děje teď, trápit několik let hlady. Ano, asi jsem cynik, ale tenhle film mne o jeho správnosti prostě nepřesvědčil, přitom jinak je natočený skvěle.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Tahle věc měly vzniknout v 60. letech minulého století. Pěkně vedle Kleopatry s Liz Tayler nebo Spartaka s Kirkem Douglasem. Dokonce bych jej viděl jako konkurenta Masters of the Universe s Dolphem Lundgrenem. Dnes je prostě jen k smíchu a nepůsobí na diváka ani jako komedie, ani jako scifárna a ani jako parodie. Možná jako parodie sama na sebe, protože ač je trikově čistá, tak právě efekty nevypadí efektně, ale lacině. Ty skoky Johnu Carterovi nikdo věřit nemůže. Já si raději znovu přečtu 45 let starou komiksovou verzi z ABCéčka: http://www.totalmag.cz/komiks/96-retro-komiks/1471-fantasticky-john-carter-hezky-esky-a-po-esku.html

Hněv Titánů (2012)

Proti Clash of the Titans jednoznačný posun dolů. Tady nejde o nějak špatnou filmařinu, ale prostě proti prvnímu filmu dvojce něco chybí. A za celou dobu nezjistíte co. Možná je to jen tím, že jde o pokračování a kdyby byl Clash of the Titans 2 samostaným snímkem, udělal by líp a získat ode mne minimálně o hvězdičku víc. Takto je "jen" pokračováním.

Souboj Titánů (2010)

Výborně natočený výplach mozku. Děj vás žene kupředu takovou rychlostí, že se ani nestačíte divit a ani moc neuvažujete, proč se to celé děje. A to je přesně to, co se od remaku Clash of the Titans čeká. Nervydrásající akce, užívaní si vizuálních orgií a k tomu všemu dejte svým šedým buňkám mozkovým svátek. Zaslouží si to. A to jsem člověk, který dbá na tradice a nesnáší změny.

Válka Bohů (2011)

Zapomeňte na všechno, co znáte ze středomořské mytologie. A dostanete Clasch of the Titans. A teď zapomeňte i na poslední zbytky, které vám v mozku zůstaly a máte Immortals. I pres tohle všechno jde o velice zdařilý blockbuster, u kterého ani na chvíli nenudíte, což je přesně u takovéhoto počinu důležité. Kupodivu musím říct, že ani Luke Evans v roli Dia nevadil. Tady prostě seděl a Zeus ve své podstatě byl úlisný a zákeřný a tohle všechno z něj jde cítit.

Continuum (2012) (seriál)

Continuum se mi opravdu nelíbilo. Svět budoucnosti mne osobně hodně nadchl, bohužel po přesunu k nám jsem nemohl rozchodit spoustu datailů, jak je to či ono možné. Všechno tohle se ale po 3 nebo 4 dílu zlomilo a právě tyhle detaily přestanete řešit. I když mám občas pocit, že z některých epizod cítím nízký rozpočet, tak jak scénář, režije i herci drží seriál na výši.

Grimm (2011) (seriál)

Tohle se vám buď líbí a zavrhne to nebo přesně naopak. U mne se potvrdil případ druhý. Přes mírné herecké nedostatky hlavních postav a dost lacině působící triky u některých pozdějších dílů, si nese seriál punc originality a člověk se nenudí. Přechod na druhou sérii celou neovyklost jen podtrhuje. Sledováno v původním znění.