Avengers (2012)

Avengers zklamali. Nebylo to to, co jsem od Josse čekal. Holt Buffy a Firefly se už nevrátí. Ale zpět, celkem mě nudila první půlka filmu, která byla víc než roztahaná a nebýt dobře zpracovaných postav (bože - Jossi díky za změnu Thora v opravdovou postavu), asi bych BD vytáhnul z přehrávače a zahodil. Naštěstí se to časem rozjede a i vtípky celkem gradují. Loki ale stále zůstává jednou z nejlíp "stvárněných/ převedených animovaných postav" jaké jsem kdy viděl. Kdo mi ale stále nesedí, je Chris Evans. Táhle si sebou neuvěřitelný (myšleno, tohle ti nežeru, nechováš se jako člověk) punc Captaina Americy ze solo filmu. Bez Josse bych dal 2*, takhle to ale Avengeři dotáhli na 4.

Prometheus (2012)

Jako milovník alienní série se s tímto filmem nemůžu stotožnit. Není tu nic, krom dobře odvedené práce filmařů, herců, trikového studia, prostě všech, ale kde je idiotský scénář, tam film nikdo nezachrání. Nelogičnosti v ději, nesmyslné chování postav, hodně různých střihů, že ani nemáte šanci na stotožnění se s nějakou postavou. Přitom existuje opravdu hodně kvalitních možných verzí toho, co se před LV 264 stalo. Snad to pokračování napraví, ale místo toho si raději pustím 10x Aliena a Alines.

Green Lantern (2011)

Proč se nedrželi scénáře z filmu Green Lantern: First Flight? Proč? Proč z akce nabitého děje udělali ukecanou, nemastnou a neslanou slátaninu. Ve které se kecá víc než v Everwoodu s tím rozdílem, že postavy jsou děsně černobílé. Vždycky jsem si myslel, že špatné hrané adaptace komixů dělá Marvel, tady to dokázalo i DC.

Správci osudu (2011)

Konečně romantika podle mého gusta. Navíc jako jedna z Dickových adaptací je to "must watch" film. (následuje trochu spoileroidní hodnocení) Bohužel nějak nevěřím, že by Dick dopřál hlavním hrdinům takovýto konec. Zápletka se rozbíhá přesně tak, jak čekáte, nic převratného. Prostě jen konec vypadá až moc neuvěřitelně, ale kvůli zaměření na stávající, většinové publikum je jasný. Po stránce trikové je parádní, není co vytknout ani obsazení. PS: Musím si to přečíst, nějak nevím ,podle čeho to může být natočené...

Kříž (2011)

Přehlídka stárnoucích hvězd: Brian Austin Green z Beverly, Danny Trejo, Vinnie Jones, Michael Clarke Duncan, Robert Caradine, Jake Busey...a další. Směska zajímavých typů, ale dohromady to nefunguje. Buď je špatný scénář nebo herci nebo režisér (tady asi teda všechno) a celkově všichni vypadají jako pitomci. Holt tohle není další Expandables....Hláška dne: Při rozestavování hlídky dá momentální kápo pžíkaz: "Válko, Plameňáku, vy hlídkujte tady u toho stromu" (Oba pak stojí vedle prázdného chodníku pod stomem, ale velice nenápadně...)

Mechanik zabiják (2011)

Duo Statham a Foster funguje. Sice ne tak, jako kdyby se režie zhostil třeba Anderson, ale i tak to stojí za skouknutí. Film nenabídne nic,co by jste od začátku nečekali. Zvraty jenom příjdou jindy, než si třeba myslíte, taky konec není nijak překvapující.

Kazatel (2011)

Béčko jak má být. Svým způsobem mi to připomnělo Pistolníka od Kinga, ale ne námětem, ale spíše zasazením. Všemi těmi věcmi kolem. Retro sci-fi akční fantasy, které nenudí a na nic si nehraje. Pár naprosto dokonalých scén a proti Legii chybí notná dávka patosu. Jo, Bettany se mi pomalu ale jistě stěhuje ze skupiny herců které nemusím k lidem, jako je Statham.

Černá smrt (2010)

Komorní, historické, naturalistické drama. Rozhodně ne mysteriozní a ne horor. Doba temna je vykreslena dokonale. Pocit, že tohle bych zažít opravdu nechtěl, se táhne celým filmem. Paradoxně je pak ve své podstatě samotný konec, nebo dovětek, ještě malinko horší. Morová nákaza je sice ústředním motivem, který prochází celým filmem, ale spíš je to snímek o víře a o fanatismu. Jakémkoli.

Zelený sršeň (2011)

Co to bylo? Někdo se pokusil natáhnout 25 minut seriálu na 2 hodiny? A jenom nic neříkajícími řečmi/ kecy/ plky? Ne, tady jsme bohužel opravdu všechno viděli v traileru. Chudák E.J.Olmos a Cameron už ty "krásky" nikdo věřit nemůže....Postavy jsou plytké, bez nápadu, bez sebemenšího pokusu vykreslit je trochu jako lidi. Ano, ve většině akčních filmů to ani být nemusí, ale tohle není ani kočka a ani pes.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Rozhodně nejukecanější díl trilogie. Což není vůbec na škodu. Spíše naopak. Paradoxně mi to ze začátku při sledování vadilo, první díl mi svým způsobem seděl nejvíc, což je asi způsobeno režisérem. Tady ale záskáváme odpovědi a celý příběh končí tak nějak inteligentně, uvěřitelně.