• Romantický

Princezna z cukrárny (2018)

Do příchodu hraběnky Margaret na scénu to bylo úplně stejné (tzn. stejně nudné) jako všechny ostatní romantické filmy. Pak se však děj zapletl a nuda zmizela. Samozřejmě, že hromada klišé byla stejně obří jako dorty v pekařské soutěži, ale vlastně to nebylo úplně marné. S lepší výpravou a méně otravnými vedlejšími postavami (tím myslím především tu malou holčičku, sluhu a kouzelného dědečka) by to ale bylo ještě lepší.

Monte Carlo (2011)

Kašlu na místní hodnocení. Mně se to moc líbilo! Po strašně dlouhé době (nebo kdy vůbec) jsem měla u amerického teen filmu pocit, že bych se mohla s hrdinkami ztotožnit. Uspokojovalo mě, že se ve filmu nic nerozbíjelo, nikdo nepadal, nekřičelo se a že se vlastně celá stopáž nesla v hrozně příjemném a umírněném duchu. Klišé by se jistě našla, ale mě tentokrát vůbec nevadila. Sympatické hrdinky a i jejich mužští kolegové. A bylo nesmírně osvěžující, že se ve filmu neřešily sociální sítě! Za mě velmi příjemné překvapení. Pozn. Nejvíc mě samozřejmě bavila Leighton (kterou mám zafixovanou jako Blair z Gossip Girl) odpírající si luxus :)

365 dní: Ten den (2022)

Slunce. Pláže. Černé obleky. Bazény. Uhrančivé oči. Melancholické písně. Rychlá auta... Bohužel ani opulentní výprava a herci bez zábran nestačí, když není o čem hrát. Film tak spíš připomíná dvouhodinový bezeslovný videoklip a reklamu na výrobce slunečních brýlí :) P.S. Žánr mi nevadí a jednička byla celkem ucházející, tomuhle dílu však chybělo cokoliv, čím by zaujal.

Vem si mě (2022)

Mám ráda Jennifer a mám ráda Malumu, takže mě tenhle film nemohl minout :) Navíc mi přišla zábavná jeho premisa. Bohužel snímek nejde do hloubky, mnoho věcí/ zvratů je očekávaných a děj nabízí spoustu klišé. I přesto to sympatický hlavní pár, nenudící písně a opulentní svatební šaty vytáhly do koukatelného průměru. P.S. Chtěla bych vidět podobný film v artové podobě. P.S.2. Nedívejte se na trailer, jsou v něm prozrazeny všechny klíčové momenty filmu.

Bohové Egypta (2016)

Příběh by mi nevadil, ale ta do očí bijící digitalizace úplně všeho, co divák na plátně vidí, celý film totálně pohřbila. Neseděla mi koordinace hlasů a emoce mezi postavami. Princip deus ex machina ve filmu o bozích nebudu rozebírat :) Dvě hvězdičky tedy za zlatou krev (dobrý nápad) a Gerarda, který tu je sviňák k pohledání.

Zamilovaný boháč (2020)

Mezi 3 a 4 hvězdami. Po dlouhé době opravdu zábavná komedie, kde jsem se více než jednou od srdce zasmála. Hezké červené rajčatové ladění a láska v hlavní roli. Co víc si přát? Bonusové body za (naprosto) neokoukané prostředí Ria.

Láska na kvadrát (2021)

Jsem hodně benevolentní a romantickým filmům dokážu mnohé odpustit, ale tohle bylo opravdu velmi slabé. Žádná chemie mezi hlavní dvojicí. Nulová sympatičnost. Nenávaznost scén (např. anafylaktický šok dítěte a pak hned následuje rozjařené houpání na houpačce). Divné nebo úplně zbytečné postavy (sousedka, mechanik, markeťačka, ředitel školy, kouřící učitelka). A všechno zabaleno do nevhodného hektického hávu, který měl nedokonalosti asi zastřít. Nepovedlo se. Nedoporučuji.

Astrologický průvodce pro zlomená srdce (2021) (seriál)

Viděna 1. série: Mám ráda astrologii, Itálii a příběhy o vztazích. Slabý budget vyvažuje sympatická Alice a ještě sympatičtější Tio. Připadalo mi, že by díly mohly být delší, zápletky zajímavější a konec originálnější, ale co už... Je to příjemná oddechovka, kterou člověk v dnešním světě potřebuje opravdu jako sůl. (3. 6. 2022) Viděna 2. série: Děj jede v zaběhnutém tempu a postavy zůstávají takovými, jakými byly - ultra sympaťák Tio, nesnesitelná Marlin, vyhýbavý Davide a okouzlující Alice. Je asi hodně pravděpodobné, že kdyby hlavní rol hrál někdo jiný, možná bych to dál nesledovala. S Alicí se dá dobře ztotožnit a její pracovní strasti jsou v rámci žánru uvěřitelné. Vrchol série (alespoň pro mě): díl odehrávající se v Paříži.

Valeria (2020) (seriál)

Viděna 1. série: Hodně mi to připomínalo Sex ve městě (čtyři kamarádky a španělská metropole jako další postava). Na můj vkus až příliš lechtivých scén (to už se dnes nedá natočit moderní příběh bez přemíry sexu?). Sympatická hlavní hrdinka (i když v závěrečných epizodách sympatie poněkud opadly). Nesympatický Victor. Bavila mě výprava a Carmeniny outfity. Jo a vlastně ještě hudba. A pak taky neokoukané evropské prostředí. Řekla bych, že lepší než Emily in Paris. *** 19. 5. 2023 Viděna 2. série: Dlouho jsem druhou sérii odkládala, protože jsem neměla náladu na to, co se odehrávalo v té první. Musím však říct, že druhá řada se hodně povedla!! Opět budu muset hodnotit jednotlivé série separátně. Nadchla mě španělská sytá barevnost a energická ale i melodramatická hudba. Holky (ale vlastně i mužské postavy) sympatičtější a snesitelnější. Nesmírně mě bavila nápaditost, kterou člověk aby v mainstreamových projektech pohledal (např. scéna Money money money, animace, násobné scény). A pak Madrid, který si udržel místo páté hlavní postavy. S tímhle vším se ty klišé, rozchody a návraty ke stejným mužům a kopírování Sexu ve městě daly snést relativně dobře :) P.S. Nejvíc mě baví Carmen. A móda (samozřejmě:). ****

Dívka ve vlaku (2016)

Pamatuju si, jaká to byla senzace, když vyšla knižní předloha. Knihu jsem nečetla, ale film mi senzační nepřipadal. Takový normální film. Bylo však zajímavé vidět Emily Blunt takhle "zpustlou". Když o tom tak přemýšlím, myslím, že by se mi líbilo víc, kdyby se film odehrával v Londýně.