• Romantický

Na střeše (2019)

MFF KV 2019: Příjemný, milý a komorní film, kterému kraluje pan Švehlík. Některé scény mi přišly nadbytečné, něktré pointy až moc extrémní, ale i přesto bych film zařadila do toho lepšího, co se u nás natáčí.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Před filmem jsem netušila, kdo byl Ted Bundy a tenhle fakt mi ze snímku udělal neskutečnou podívanou! Film jsem brala jako intimní příběh milenců, kdy se její partner dostal shodou nesmyslných náhod do vězení. Do poslední minuty jsem byla skutečně přesvědčená, že uváděné činy nespáchal. Rozhovor v závěru mi tedy vyrazil dech a vrhnul na celý snímek úplně jiné světlo - opravdu mistrný efekt - a přiměl mě k mnoha zpětným úvahám... Vyzvedla bych stylizaci a celkovou výpravu, dobrou výstavbu a gradaci děje, přesvědčivost a Zacův velmi kvalitní výkon.

Ticho před bouří (2019)

Opálená a zpocená kůže, natrhané kusy ryb, nekonečný mořský obzor, brčálově zelené palmy, čekání, tajemství, atmosféra k zalknutí, skvělý McConaughey. Letní film jako lusk! Pointa zajímavá, ale ne dechberoucí. Pozn. Proč tu můj oblíbený Djimon Hounsou má zase jenom pár vět?

Airpocalypse (2018)

Já bych řekla, že na tomhle snímku je krásně vidět, že čínský film je jiný. Zda jiný - bláznivě vtipný nebo jiný - hodně divný až bizarní už záleží na každém divákovi. Pro mě osobně lákává anotace, ale dojem z filmu velmi neurčitý a zvláštní - asi jako když smícháte v míse mouku s benzínem.

Pirko (2016)

Při takovém filmu si člověk uvědomí, jak spoustu běžných věcí bere jako samozřejmost. A ony samozřejmostí nejsou.

Ženy v běhu (2019)

Strašně mi to připomínalo vymydlený americký filmy, kde se vždy v pravou chvíli objeví krasavec (ideálně se psem), kde mají všichni sladěný šaty a boty, kde se velká rozhodnutí odehrajou lusknutím prstů v montáži na pozadí rytmické písně, kde pořád svítí slunce a celé to končí slavnostním obědem pod ševelícími korunami stromů. Kdyby tvůrci přidali nerozhodnost do osudu Jenovéfy, vypjatost do příběhu Terezy a bezradnost do linie s Veronikou, líbilo by se mi to víc. Ale pak už by to asi nebyla komedie... Každopádně Polívka mnohem lepší, než když jsem ho viděla naposledy, víc a víc Jenovéfy prosím a Vetchý je fakt klasa. Když nemůžeš, přidej víc - něco na tom nejspíš bude.

Captain Marvel (2019)

Nejvíc mě bavil Samuel L. Jackson. Nejmíň mě zaujal Jude Law. Brie Larson je vážně hezká. Rozhodně jsem si nemyslela, že ta kočka tam je jen tak. Měla jsem radost, že se vrátil agent Coulson. Líbilo se mi postupné odkrývání toho, jak se co skutečně událo. Jen mi to strašně rychle uteklo.

Aquaman (2018)

Aquaman. Vodnář. Vodník. Pán moří a oceánů. Poseidon. Tak slibný potenciál a pro mě zklamání. Tak alespoň Jason Momoa v slušivém tetovaném kostýmu.

Black Panther (2018)

Zajímavé téma, i když mi přišlo, že tam bylo přece jenom trochu více vládnutí a královských pletich než bojové akce, na kterou jsem čekala. Samozřejmě palec nahoru za výpravu a triky. Zápletka mě až tak neohromila, ale proč ne? Z postav to u mně vyhrála Okoye a ze zvířat nosorožec.

Liga spravedlnosti (2017)

Líbilo se mi, že iniciativa vytvořit tým nevycházela z nějaké organizace, ale od jednoho superhrdiny samotného. Líbilo se mi několik vtipných žertíků. Líbilo se mi to celkové pojetí - takové temné a nepompézní. Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo. Asi jsem prostě víc Marvel než DC.