• Romantický

Sex ve městě (2008)

Je mi jedno, že je to holčičkovitě nebo spíše žensky přeslazené.Že dialogy, které pronášejí věšáky na šaty, mají hlavu ale ne patu.Že příběh je více než tisíckrát obehraný a předvídatelný... Já na tohle všechno kašlu a pokaždé budu s Carrie a jejími "soulmates" soucítit a divit se nad vším tím, co normálním lidem připadá jako běžná životní situace.Film se mi líbil od začátku do konce.Bylo to skvělé, skvělé, skvělé!Jediné, co bych vytkla, by byly svatební šaty Carrie; já bych si vybrala jiné.Ale to je jenom detail...

Sex ve městě 2 (2010)

Já jsem dostala vše, co jsem si objednala.Hory šatů.Mraky luxusu - až mi z toho někdy vypadávaly oči z důlků.Vtipy.Krásné exteriéry.Koktejly i koktejlky.Barvy.Lesk.Pohádkové prostředí.Carrie.A samozřejmě i ostatní postavy ... Na film jsem šla hned po zkoušce z čínských dějin a musím říct, že to byla ta nejlepší volba.

Věrná kopie (2010)

Těšila jsem se na Juliette Binoche, podle ústředního obrázku okouzlující.Bohužel někdy překrásný plakát a téměř celá prohovořená stopáž nestačí.Snad jen ty jazykové transpozice.Jedno z velkých karlovarských zklamání.

Wanted (2008)

Nářez, nářez, nářez!!!Bouchačky, akce, oblíbenej James, bouchačky, kvéry, krev, neoblíbená Angelina, uznání, že tam nebyla tak špatná, akce, akce, bouchačky, akce, James, krev, sprostá slova, bouchačky, akce, James, oblíbenej Morgan Freeman, rychlost, akce, další kvéry, krysy (jak zvířecí tak lidské), akce, krev,bouchačky, akce, akce, ...

Tajnosti (2007)

Nejlepší český film poslední doby pro ty, které baví snít za bílého dne s otevřenýma očima, a s nádhernou hudbou, která vás pohltí, ať jste kdokoliv.

Bojovnice (2007)

Dánský film o turecké dívce, která miluje čínské gongfu se pro mě stal největším příjemným překvapením karlovarského festivalu.Úchvatná hlavní představitelka, krásné choregrafie, odlišné kultury, touhy a sny, sympatickej Dán, zákazy, závěrečný zápas - co víc si přát?

Camino (2008)

Pokud někdo hledá film, který mu rozedře, ztluče a zapálí srdce najednou a dodá mu naději o průměru lidského vlasu, doporučuji tenhle.Filmová událost, která mě stála asi litr slz, nepočítaně minut, kdy jsem zadržovala dech a tisíceré kroucení hlavou nad nepochopením.Nemůžu říct, že by ten film byl pěkný na pohled, ale podle mého názoru musí hluboce zasáhnout každého, kdo vydrží do konce.

Předčítač (2008)

Jedno z mých oskarových zklamání.Těšila jsem se na dramatickou podívanou se skvělými hereckými výkony v čele s Kate Winslet.Bohužel ani jednoho se mi nedostalo.Snímek mi připadal utahaný a pro mě jen jedna vynikající scéna je trochu málo na tak očekávaný film.Výkon Kate se mi nelíbil.Film celkově nebyl špatný, ale čekala jsem DALEKO, DALEKO VÍCE.

3 sezóny v pekle (2009)

Chtěla bych převelice poděkovat režisérovi Tomáši Mašínovi za KONEČNĚ NĚJAKÝ ČESKÝ FILM, KTERÝ JE KE KOUKÁNÍ.Delší dobu mám totiž dojem, že ČR produje jen samé průměrné a podprůměrné filmy.3 sezóny v pekle mi připadaly jako svěží, neotřelý, snaživý krok k něčemu lepšímu.Konečně český film (od Tajností) o NĚČEM.Nemám ráda vulgární výrazy, přesto mě film neurážel.Zkrátka jeden z českých nejzajímavějších snímků poslední doby.