to_ma

Martina Tomášova

okres Praha

• 27.12.2017  22:00
    Padesátka (2015)

Zacatek vypadal slibně a zábavně, zbytek bylo utrpení vydržet do konce.

• 29.12.2015  09:48
    Stážista (2015)

Robert De Niro skvělý, až dokonalý. S Anne Hathaway výborně ladí. Film má švih i vtip a nejednou dojímá. Ale ten přeslazený konec byl trochu moc, stačilo by trochu ubrat a věřím, že by byly kapesníky mokřejší... méně je někdy více a prostě o jednu hvězdičku mín, něž bych jinak ráda dala.

• 7.10.2014  11:06

Nesmírně příjemný, klidný, náladu zvedající film, nehledaný, nepřekombinovaný příběh. Zdá se být takový nenápadný, ale nezapomíná se na něj. Ale co ten český název? Ten by mě nejspíš odradil.

• 22.9.2014  11:03

Bylo to tak strašně blbé, že mě to několikrát slušně pobavilo :o)

• 16.6.2014  14:02
    Auta (2006)

Možná jsem ovlivněna nadšením tříletého syna, ale postavy i příběh mi připadají sympatické, zábavné a dobře vymyšlené. I když jsou tu samozřejmě určitá klišé, tak to není na závadu, naopak k pohádkám přece určitá shcémata patří. A konečně zase jednou opravdu povedený dabing!

• 31.5.2014  17:07
    Billy Elliot (2000)

Jednoduchý, nehledaný příběh, ale právě proto tak silný. Už poněkolikáté mi vehnal slzy do očí.

• 1.4.2014  15:49
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Hodnocení za první tři série. U dalších by bohužel šlo rapidně dolů.

• 22.3.2014  21:17

Skvělé, fantasticky živé. Je úžasné sledovat, jak se romantika proměňuje od úsvitu přes soumrak až po půlnoc. Neubývá, ale proměňuje. Pro mě je i třetí díl hodně romantický, a asi mnohem hlubší nebo niternější nez první. Po kolika letech spolu, se dvěma dětmi, transformují se sny, ale nemizí. Prostě takhle jde život. A tenhle film to umí pojmenovat, vyjádřit.

• 22.3.2014  16:15

Hrozně ráda se k tomuhle filmu vracím, i když minimálně v první polovině filmu jsou mi obě hlavní postavy nesympatické, praštěný Američan, neustále přehrávající a pitvořící se, namyšlená přemoudřelá Francouzka, ale prostě... z obyčejného povídání se spřádá něco hlubšího, nakonec v nich člověk vidí sebe v podobném věku, představy, sny, naivitu, nadšení a opravdovost, to všechno, co se už někam ztratilo.

• 31.10.2013  15:17
    Nevěsta pro Paddyho (TV film) (1999)

Krásná, melancholická pohádka, atmosféra se podařila vytvořit kouzelně. Radek Holub je skvělý, bere za srdce. Na hru úsměvů nejde zapomenout. Škoda jen ne moc povedené počítačové animace, která úplně zbytečně sráží celek pohádky dolů.

• 15.6.2013  15:36
    Stmívání (2008)

Oddychovka, která není zdaleka tak špatná... ústřední dvojice je sice nesympatická jako správní američtí teenageři (o to víc je ale sympatický Jacob, abych všechny postavy neházela do jednoho pytle). Na předloze oceňuji, že autorka šla ve své fantazii svou cestou nezávislou na předchozí tradici, nicméně se nevyhnula jisté naivitě, ale ta k pohádkám i pro dospělejší prostě patří. Ve filmu se moc dobře kouká na obrazy mechově zelené přírody... a pak taky na taťku upíra, jak už někdo psal níže ;-) Scény, ve kterých se projevují nadpřirozené schopnosti rodinky, jsou úsměvné... ale mile úsměvné.

• 3.4.2013  21:22

Styl vypravování Josefa Somra je překrásný, příběhy milé, dvouletý synek je nadšen. Ovšem znělka je značně nepovedená - hlavně jakýsi uměle upravený hlas. Je to škoda, kazí celkový dojem.

• 9.2.2013  15:00
    Bláha a Vrchlická (TV film) (1991)

Strašně kouzelné, příjemné. Dokonalí Bydžovská a Hanzlík. Jen dva herci, jen hodinka, ale v tom je právě ta síla. Konec mě zaručeně dojme i při opakovaném sledování... "Bláho, vy jste ale vůl."

• 9.2.2013  13:32
    Burácení s Burácem (TV film) (1981)

Tuhle pohádku bych moc chtěla vidět znovu... v paměti mám několik útržku, které mě s odstupem let fascinují. Především moderní kouzelná babička (tradiční a skvělá Havelková), která zvětšuje hlavního hrdinu tím, že ho vyfotí a pak ho projekcí na zeď vrátí zpátky ve zvětšené nebo snad posléze i ve zmenšené formě. Už si vybavuji jen buchty pro velikého Buráce, které vypadaly jako cihly...

• 9.2.2013  12:58
    O Honzovi a Barušce (TV film) (1977)

Hezká pohádka, sympatický Vondráček, výborný a skvělý Kemr, chytlavé písničky, některé mi v uchu zní ještě teď. Škoda jen že moc nesedí Nadě Konvalinkové do pusy, ani ten hlas k ní moc nepasuje. Táta Augusta a máma Holišová mají jen pár vět, ale to jim zcela stačí na vytvoření skvěle prototypických rodičů. No a vypravěč Kovářík? Nu, ten je přece tak roztomilý, ju?

• 9.2.2013  12:27
    Paví král (TV film) (1978)

Jako dítě mě rozechvívaly verše, které jen naznačovaly, co prince a princeznu čeká... "Až přepluju moře, až přetrpím hoře, cestičkou z oblázků půjdu si pro lásku." Pohádka pro mě měla fantastickou atmosféru. Když se na ni koukám dneska, trochu nad tím kroutím hlavou. Bavím se spíš záporáky, unylá princezna je mi protivná, princ úplně stejně, aspoň že tam jsou sympatičtí bratři a báječní jsou ale hlavně Přeučil a Medvecká, o tolik hezčí než princezna.

• 2.1.2013  14:32

Natočené citlivě, a přitom zcela nesentimentálně. Námět by mohl svádět k tomu, aby film hrál na city, ale autoři tomu naštěstí nepodlehli, podávájí příběh věcně a o to silnější pak film je. Srdceryvné unaříkané líčení těžkých osudů sledovat nedokážu, ale od tohohle snímku jsem se nemohla odtrhnout.

• 25.5.2012  14:45
    Osudové peníze (TV film) (2010)

Rozvleklé, bez života, hlavní představitelka zoufale nudná. Jedna hvězdička navíc za výkon Jana Budaře.

• 20.4.2012  13:52
    O Všudybylovi (TV film) (1976)

Jednoduchá pohádka, ale výborné herecké výkony a za úžasně temnou atmosféru a napínavé momenty, které mi už v dětství utkvěly a teď se znovu vybavily, jedna hvězdička navíc.