Populární mechanika pro děti (1997) (seriál)

Prozradím na sebe, že když mám čas, tak se na tenhle seriál ráda podívám ještě dnes..:)

Václav (2007)

Pro mě v tomhle filmu byla silná nevyváženost. Nevěděla jsem, jestli se mám smát či jestli je scéna myšlena vážně. Přesto mě tenhle film chytil za srdce a prudce ho sevřel.. Snad proto, že máme na vesnici někoho podobného? (až na ten pokus o vraždu..) Pěkné 4*.

Taxík (2008) (pořad)

Oceňuji pouze nápad.. Zbytek je takový, řekněme laciný..

Anémic cinéma (1926)

Celkem zajímavý experiment němého filmu. Být delší, tak už by nudil.. Ještě deset minut po shlédnutí mám pocit, že se mě někdo pokusil zhypnotizovat a co hůř, mám pocit, že se mu to skoro povedlo. Jen taková drobnost- být epileptik, tak se na to radši nedívám.. Ale slušné 4*.

Fantasmagorie (1908)

Něco mezi dadaismem a surrealismem.. Tyhle styly mám ráda a celkem mě to zaujalo.. Dala bych čtyři hvězdy.. Za rok 1908 dávám pět.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Úžasný film. Tohle je umělecké dílo, které přesahuje rámec obyčejného filmu. Budete se třást hnusem a bezmocí.. A ještě dlouho po shlédnutí filmu budete cítit hořkost a ukřivděnost. Na "české poměry", výborný kus..

Mamma Mia! (2008)

Luxusní pobavení, krásné kulisy, výborní herci, celkem ucházející námět a nepřeslazená romantika. Jinak mám chuť zakousnout Pejpra, krade mi myšlenky..:)

Dva lidi v ZOO (1989)

Komedie mého dětství. Stále se k ní ráda vracím..

13. komnata - 13. komnata Tomáše Cikrta (2009) (epizoda)

Bohužel, ani takto dojemně podaný příběh chudáka pana Cikrta mě neoblomil. Ani tak kruté dětství a osud by neměl být důvod k omluvě pro chování dotyčného. Přijde mi nefér svádět vše na postižení, jak mi, dle mého pocitu, bylo neustále předhazováno. 2* dávám za zprostředkování jiného, lidštějšího a nepolitického pohledu na pana Cikrta.