Příšerná tchyně (2005)

Jednou za čas takový film neuškodí :) A u mě zrovna prošel :D Bavilo mě vzájemné pošťuchování a naschvály a poté ukázka toho, že to dokáže i ten člověk, na druhé strany hřiště ;) Okouzlující a zcela výjimečná Jane Fonda, která prostě do této role skvěle sedí :) Je okouzlující a umí nosit úplně všechno :) Hlavně na ni jsem se nejvíc těšila :) Oproti ní Jennifer Lopez v jedné ze svých typických rolí, kterou pro mě osobně hraje i ve svém soukromém životě - pipinka, která zvládne vše a přitom dokáže mít vždy perfektně namalované rty a účet jako by odešla zrovna od kadeřníka :D :D Prostě pohoda, která mě vždy rozesměje, ale nesmí to být častěji než jednou za 5 let :D :D Definuji to jako typický film pro holky, které věčně sedí doma u romantických komedií a naivně čekají, že jim na dveře zaťuká "pan Božský" :D

Co kdybychom žili společně? (2011)

Celý film je přednášen s určitou francouzskou noblesou :) A to se mi na tom líbilo nejvíc. Lehkost, nadhled a klid, který z něj vyzařoval - a autentičnost, která se týkala skupinky přátel ve starším věku :) Dlouho jsem neviděla takhle "odlehčený" a nenáročný film a to, že se tam objevila známá jména a dům, ve kterém bydleli, bych brala všemi deseti okamžitě :) - a to bylo pro mě nejdůležitější. Ukázka toho, že i ve stáří při sobě přátelé drží a určitá ukázka mentality francouzů a jejich věčné vysedávání nad vínem :) ;) Taky bych chtěla mít takové stáří jako oni :) Myslím si, že si herci natáčení užili, jelikož nemuseli zbytečně nic předstírat a jejich "hraní" bylo vlastně nehraní :) Závěr, který je částečně smutný, ale dost silný, se mi moc líbil.

Zpověď královny střední školy (2004)

Vidět to v 15ti, tak bych řekla, že by se mi to líbilo a měla bych na to jiný názor než teď, o 10 let později :D :D Totální pakárna, která je tak šíleně praštěná, ale díky Megan a Lindsay, na které se dá naštěstí dívat, tak to šlo :) A proč si jednou za čas nepustit takovou šílenost :D

Kurs sebeovládání (2003)

Pro mě jedna z posledních "Sandlerovek", na kterou se dá koukat. Pobavila jsem se, nebylo to zbytečně přehnané a nejvíc mě dostávala dvojice Turturro/Guzmán :D :D Nic moc extra to není, ale hlavní účel pro mě film splnil :) Nicholson dokáže zahrát opravdu cokoliv a přestože na konci nastalo klasické americké okecávání....dalo se na to koukat :)

Noci v Rodanthe (2008)

Marně vzpomínám...Jo, je to takový ten příběh, který jsme viděli už stokrát, tedy já moc ne, páč na to nekoukám, ale čekala jsem něco jiného od tohoto filmu a ono to nepřišlo :) Stokrát omílané téma, hodně zvláštní dialogy a ukázka toho, že prostě někdy lidi potřebují prostě pauzu a vypadnou ze své současné reality :) Fajn, ale když to vypadá jako dvojice Gere/Lane těžko uvěříte tomu, že to tak skutečně prožívají. Upřímně - byla jsem ráda, že ten film skončil - i když ten závěr mě skutečně dojal a "setkání" matky s dcerou bylo skvělé, ale zase si mě získal ten závěr, jelikož nemusím zrovna dvakrát romantické happyendy :) Ale jo, ráda bych jednou jela do domku na pláži, prožívala romantické setkání s neznámým mužem a dokázala vytvářet výtvory z toho, co mi moře přinese :D

Kapitán Mike křižuje Ameriku (2007)

I když "křižování Michaela Moora Amerikou" nesplnilo svůj účel, i tak ten chlap má můj obrovský obdiv. Dokument o tom, čemu věří, dokument o tom, jak ho lidi přijímají a má na světě tolik příznivců - tady bylo konečně ukázáno, jak ho lidé v Americe přijímají. A vidět jak jsou na něj zaplněné obrovské haly a lidé chtějí, aby jim osobně přijel říct svůj názor, neskutečně mě to potěšilo a nedokážu si ani představit, jaký měl pocit, když vstoupil do haly plné 16.000 lidí, kteří ho plně podporují a považují jeho názory za své. Hodina a půl ukázky toho, jak se jeden američan rozhodl jít za svým snem a udělat pro to cokoliv :) Má můj obdiv.

Všichni prezidentovi muži (1976)

Složitý, komplikovaný a pro diváka, který není obeznámen s aférou Watergate zcela zmatečný film :) Ale má to i svá veliká plus. Tím je každopádně dvojice Hoffman/Redford, kteří se jako dvojice osvědčili a celý film táhnou oni, i když američtí diváci spíše hledí na jednu ze svých nejdůležitějších situací v zemi, která se tam odehrála. Film má sice pomalejší tempo a je to pořád nějaké telefonování a přepisování zpráv, ale tak to prostě v 70.letech bylo :) Zápal novinářů do dané situace je pro mě neskutečně přitažlivý, jelikož novinařina sama o sobě je dost obtížná a důraz na to, jak to dokáže ovlivnit život mnoha lidí, je zrovna v tomto filmu silný. Sama jsem se po chvilce ztrácela, ale snažila jsm se co nejvíce soustředit :)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Nebyla jsem vysloveně zklamaná, ale prostě mě to nechytlo...Nesrovnávám s předchozím dílem, ale nějak mi to přišlo lehce nudné :D :D Jennifer Lawrence nemám ráda a Liama Hemswortha tam bylo až moc málo :D:D Návaznost super, ale prostě pro mě málo akce, nesympatická hlavní představitelka, skvělá Elizabeth Banks, na které se mi líbil vývoj její postavy, kdy dokonce projevila nějaké city...A Stanley Tucci a jeho úžasné zuby :D :D Lenny Kravitz jako speciální přídavek - to byla pro mě vždy nejlepší část, když byl na scéně :D :D Pro mě to bylo prostě takové průměrné, nic moc extra se tam nedělo, ale zase efekty a ty nááádherné svatební šaty :) Nádhera :) A konec, který naláká a donutí snad plno lidí si to konečně přečíst :D

Stážisti (2013)

Čekala jsem průměr, dostala jsem průměr :) Wilson a Vaughn jsou už opravdu poněkud starší, ale v tomto filmu opět tvoří vynikající dvojici. Ale přesně jak říkám - jsou poněkud starší a v tomto filmu je na to dost kladen důraz. Co si budem povídat - u tohoto snímku musíme brát hodně věcí s nadhledem, jelikož sice nám je ukázán obrázek toho, jak by to mohlo fungovat, ale jak to taky nefunguje....Není to sice moc extra zábavné a úsměvné, ale o to víc jsem žasla, když jsem tam slyšela "moudra" a rady, které dávaly až moc smysl... :) Průměrná zábava o tom, jak se lze dostat do jedné z nejlepších prací na světě :)

Vedlejší účinky (2013)

Zajímavý námět, skvělý Jude Law a škoda, že tam Catherine Zeta-Jones nebyla více, jelikož na ni je i v jejích letech velice příjemný pohled ;) Dobrá ukázka toho, co léky dokážou i nedokážou :) Moc se mi líbilo, že se postava Juda Lawa nenechala tak lehce odbýt a udělat svůj vlastní test v podobě vody se solí :) Od toho se odvíjelo vše a měla jsem najednou dvě možnosti, jak to mohlo dopadnout :) Retrospektiva, pro mě nesympatická Rooney Mara, a vyšší společnost, ve které se objevují lidé, kteří díky lékům taky žijí a je to jejich každodenní pomocník - to všechno se mi moc líbilo. A k tomu ještě snaha všechny oblbnout, což dlouho vychází, ale pak se objeví někdo, kdo se jen tak nenechá ;) ...