Procitnutí v Garden State (2004)

Dlouho jsem tento film odkládala, a lituju toho :) Báječně jsem si ho užila :) Je totiž zajímavé dívat se na film, ve kterém vystupuje postava, která se chová velmi podobně jako vám nejbližší přítel :D :D Nenucenost, uvolnění, dvě rozličné rodiny, které přesto svým chováním jsou dost zajímavé a Zach Braff, ať už jako hlavní postava, tak i jako režisér odvedl skvělý výkon :) Ve filmu je plno výborných hlášek, ale hlavně mě prostě upoutal svojí určitou hloubkou, která mě přímo připoutala k sedadlu a nemohla jsem z toho spustit oči. Prostě jsem ve filmu uviděla pro mě něco víc :)

Reportér (2012)

Hmmm.. Bohužel jsem se na film těšila, což už u mě nebylo dobrý znamení. A nenazvala bych to přímo "zklamáním", ale rozpačitá jsem z filmu jistě byla. :D Nejlepší byl ale závěr, kdy jsem si pořád říkala, že tu černošku od někud znám :D Fajn - Macy Gray - výborný ;) Zac Efron si myslím, že už se naštěstí vyškatulkoval ze "střední", Nicole Kidman se pomalu na svou roli ani nemusela nijak fyzicky připravovat :D Od chvíle poněkud lehce eroticky nabité návštěvy ve vězení, kdy jsem si jen představovala, kolik lidí u té scény asi tak bylo, tak musím ale říct, že to bylo fakt zajímavý :) A hláška - "Jestli ho má někdo pochcat, tak to budu já. Nemá rád, když na něj močej cizí lidi." :D :D Tak to jsem se upřímně zasmála :D Ale jinak - pro mě dost nejasný, prostřihy do minulosti nepříjemný a závěr dost urychlený...

Janghwa, hongryeon (2003)

Jestli se chcete dostat až na konec filmu, je potřeba "protrpět" delší a táhnuvšivší se pasáže, v nichž je ale obsaženo všechno potřebné a důležité. A mě to rozhodně za ten děs a řev stálo :D :D Film jsem vidět nechtěla, ale vůbec toho nelituji :) Cca po půlce filmu jsem přišla na hlavnjí pointu, která, pokud je někomu něco nejasného, je naštěsí na konci filmu, vysvětlena, tudíž neodcházíte s hlavou plnou otazníků :)

Mistr (2012)

Myslím si, že jsem film pochopila. I hlavní myšlenku celého filmu a vlastně celé této "rodiny", ale prostě mě to nevzalo :D Joaquin k "Mistrovi" přišel jako slepý k houslím, což ale jeho postava Freddieho přišla téměř ke všemu, ale prostě pro mě to byla hlavně jedna velká nuda, jelikož tohle prostě není můj šálek oblíbené kávy. Po dlouhé době taky výkon Philipa Seymoura Hoffmana, v němž pro mě nebyl totálně nechutný a odporný, ale Amy Adams bych asi při prvním setkání prohodila oknem :D :D

Nespoutaný Django (2012)

Okouzlující Christopher Waltz a vynikající téma, které aspoň poukazuje i na to, jak to v dávných dobách někde chodilo. Film je plný skvělých hlášek, což u Tarantina je někdy problém pro mě najít vtipné situace, aniž by u toho nebyla tuna krve a scéna s bílými pytly na hlavě a debatou o tom, jak viděj totální hovno, tak to je pro mě jedna z nejlepších částí filmu :) Krev z toho doslova stříkala téměř celých 165 minut, ale tak to by nebyl opravdový Tarantino a ještě ke všemu se rozhodl odejít opravdu ve velikém stylu ze scény :D :D

Trestná lavice (2005)

Film plný skvělých hlášek, které jsou opravdu vtipné :D :D "Leno, myslím, že bychom se měli na čas rozejít" :D "Ne abyste mě volové vyřadili" -2" :D "Hvězda vs.Půlhvězda":D "Uvidíme se i s tvým leguánem na tréninku" :D "Anthony Bože, zůstaň sedět. Díky bohu." :D "Do toho se nevejde" :D A tak dále a tak dále :) Prostě pro mě jedna z posledních dobrých komedií se Sandlerem :) Doporučuji :)

Země bez zákona (2012)

Čekala jsem víc :( Mě to prostě neohromilo, ať už tam byla kupa skvělých chlapů ;) a jeden, kterého jsem se prvně lekla, jelikož Guy Pearce prošel poměrně dost razantní změnou :-D :-D Myslím ale, že tomu dám za pár měsíců druhou šanci a uvidím ;)

Smrt přichází v bílém (2003)

Mám raději "horory", kde nejsou všude cákance krve a motorové pily a všechny věci potřebné k naporcování člověka :-D :-D A tenhle film je přesně pro mě! Doporučuji ho rozhodně ke shlédnutí!! Je báječný tou dusnou a nezvyklou atmosférou, kdy si myslíte, že se něco stane, ale ono je to opravdu úplně jinak. Depresivní a mrazivá atmosféra je umocněna ještě pohledem zvrchu na projíždějící auto ve velkém lesnatém prostoru bez jakéhokoliv světla v okolí. Pointa je neskutečně skvělá a Marcott je cíl, ke kterému jsem doufala, že všichni - nebo aspoň někdo dojede. Příběh je fakt výborný, hlavně ve chvíli, kdy film skončí a uvědomíte si všechny souvislosti a vše Vám do sebe zapadne ;) Postava syna byla výborná a hlavně se mi nejvíce líbily psychické proměny postav vlivem na prostředí a události, které se ve filmu uskutečňovaly. Černé stylové auto a posádka v něm? Mráz po zádech až k palci na nohy :D

Na území žen (2007)

Jednoduché, intenzivní a realita v každé minutě filmu. Senilní babička, která si je jista, že každou chvíli natáhne bačkory pro mě byla nejlepší v celém filmu, jelikož znázorňovala podle mého názoru všechny události, které se ve filmu odehrávají. Její upřímnost a nadhled bylo pro mě ve filmu to nejlepší. Adam Brody a jeho běh do stromu :-D :-D, Meg a její nedostupnost vůči dcerám, z nichž se mi více ve filmu líbila Makenzie Vega a její touha dělat vše jako dospělí a zbytečně se neutápět v dětství, byla kouzelná :)

Pochybná sláva (2006)

Pod názvem "Pochybná sláva" si můžete představit plno lidí, kteří zažijí svůj výlet na vrchol, ale že se jedná o Trumana Capoteho jsem zjistila až na začátku filmu. Toby Jones byl úžasný a všechny ty ženy, které se ve filmu objeví - skvělé obsazení :) Moc se mi to líbilo hlavně z toho důvodu, že tam je silný poukaz na to, jak i tak významnou osobnost, jako byl Capote, dokáže něco ovlivnit natolik, že z toho zážitku poté není schopen již nic tak slavného jako doposud vytvořit. Doslova mu setkání s tímto příběhem změnilo život, ale nikdy nepřiznal jak přesně. Daniel Craig - no co si budeme povídat - mám pro něj silnou slabost :D :D Ale přišlo mi vtipný, že ve filmu mi silně připomínál Timothy Daltona, kterého mám hned za Craigem za nejlepšího Bonda ;)