365 dní: Ten den (2022) odpad!

Proč podruhé :D :D Jeden díl nestačí a já se obávám, že ani dva nebudou :D Je to s*ačka na druhou s mnoha scénami sexu a vážně nechápu, že to bude asi na pokračování :D

40 let panic (2005)

Je to téměř již 10 let, co jsem film viděla poprvé a Steve Carell si mě tam získal :) Zajímavý námět, skvělé znázornění toho, že ženy nejsou jen "těmi, vedle kterých se ráno probouzíme", ale jsou i tací muži, kteří si je staví na piedestal :) Je zvláštní, že se mi film líbil více cca do poloviny, kdy se tam neobjevila zatím žádná ženská, kterou by se snažili sbalit....Do té doby to pro mě bylo zábavnější a zajímavější, jelikož tam chlapi stále přemýšleli a polemizovali, ale ona když se tam ta ženská nakonec objeví, je to jinak :) Je tam plno malinkých roliček pro mě již známé herce, Steve Carell to zahrál bravurně a celková hlavní mužská čtveřice byla opravdu hodně zajímavá :) Téma sexu je dost omílané a jsem ráda, že konečně vzniknul film, ve kterém je to pojato jinak :) Většina filmu jako improvizace je taky super a velmi obdivuji Carella za scénu s voskem :D

42 (2013)

Po letech odkládání jsem ten film tedy pustila :D Zcela nečekaně bohužel ve chvíli, kdy nás opustil jeho hlavní představitel - Boseman. Roky jsem ho tu měla připravený. A je to super film. Boseman je fantastický, atmosféra napjatá, pokud ten příběh neznáte a v čele Ford, kterému motýlek moc slušel :) Já stojím na straně černochů, tudíž mě může vždycky urvat, když tam vidím takové - za mě "skopové hlavy", které provokují..no nic, to je jiné téma :) Je to fajne :) Sice baseballu nerozumím a vždy si říkám proč získali bod a proč ne - ale moc hezky se na to kouká :)

45 let (2015)

Vzpomínáte si na chvíli, kdy jste věděli, že se Váš život totálně pos*ral a vy jste nevěděli, co s tím budete dělat, nikomu o tom neřeknete a bude se snažit to nějak v sobě vnitřně udržet??? Tak o takovémto "tajemství" tento film alespoň pro mě je. 45 let vdaná žena, která najednou zjistí, že v srdci ani mysli svého muže nebyla jediná (i když né ve fyzickém podobě) a neví, co s tím dělat dál, jelikož "tajemství" které zjistí pro ni je tak ohromně zraňující, že se rozhodně nic nedělat a nějako ten život dožít...Charlotter Rampling má tu výhodu, že je to "paní herečka". Dokáže hrát beze slov a její výkon je ohromující (i když za mě - Oscara bych jí za to nedala), ale tu bolest, kterou dokázala znázornit a vlastně ten film je tak "jednoduchý" a lidský, že tam nejsou ani žádné komplikovanosti...2 scény - ve chvíli, kdy se dívá na plátno přes dataprojektor a uvidí onu "sokyni v životě" a poslední záběr na oslavě jejich výročí...

50x a stále poprvé (2004)

Typický Sandler a roztomilá Barrymore :) Je to sice klasická romantická komedie, ale pokaždé se mi při té představě života, který někteří lidé opravdu prožívají, dostanou slzy do očí. A ještě víc ve chvíli, když si představím, že existují lidé, kteří jsou ochotni ten život s nimi trávit :) Mrož a tučňák - jako "křoví" byli vynikající a Sandlerův humor je prostě klasika :)

50/50 (2011)

Lidský, kouzelný a podle mého názoru nijak přikrášlovaný pohled na to, jak rakovina může ovlivnit život mladého člověka, který nemá ani ponětí, že se něco děje. Film mě dost pobavil (v přiměřené míře),dost mě zasáhl a nestydim se přiznat, že tam bylo hodně okamžiků, kdy mi tekly slzy, jelikož při vcítěníse do situace hlavního hrdiny, bylo hodně těžké a až podle mého názoru nelidské a nepřirozené, neprojevit nějaké emoce a právě slzy...

55 schodů (2017)

Dvojice, která mi k sobě padla :) Naprosto skvělá Bonham Carter, která se podle mě i v dané roli "vyblbla" a nedalo ji to tolik práce, jako třeba u "vážnějších" postav. Byla bravurní a celý film, i když se zaobírá za mě dost zajímavý a aktuálním tématem - byl podán s určitou nadsázkou a i trošku odlehčeně..Což je dobře, protože víme, jak mohou být filmy ze soudním procesem buď táhlé či náročné.

7 životů (2017)

Wau :) Tak tohle byl solidní masaker :) :) Rapace je božská :) Mám ji ráda od "Muži, kteří..." - ta se skvěle transformovala do těch 7 sester. Nemohla jsem se ubránit - celý film jsem byla nějak "vžitá" do té situace, že to je opravdu 7 sester. 7 rozličných osob, které žijí život tak děsně utrápeným způsobem, opravdu se snaží propagovat pouze 1 osobu, kterou z ní nikdo ve výsledky není. A to zjištění ohledně kryo...Děs - já to v tu chvíli zjistit - tak asi už nepůjdu - zůstanu zcepenělá na místě a čao :) Je tam obrovské množství "šokujíících" momentů a holky nevědí, kdo je "zradil" a která z nih tedy miluje? Mě se ten film moc líbil - po herecké stránce - zcela ok, téma - úžas až do teď - jsem to prožívala 2 dny a pořád to nedokážu zcela popsat. Rozhodně - nebojte se toho a zkuste se doho tolik vžít jako já :)

9 a 1/2 týdne (1986)

Za mě 4* díky nádhernému páru, který mi k sobě ohromně pasoval....Ta vášeň, touha, chtíč, který jsem mezi nimi cítila...to je to, co jsem u jiného filmu zatím nezažila. Zároveň si tím pár prochází mnoha situacemi, které nejsou jednoduché a jsem ráda za daný závěr :) První polovina filmu je hodně o něčem, co si všichni představujeme, ale není to tam ukázáno - za což tvůrci tleskám - až teprve později vidíte tělo, pot a sex jako takový. Myslím si, že plno filmů si odsud vzalo inspiraci, ale originál je jen jeden ;)