Spojenci (2016)

Film jsem odkládala 3 roky, jelikož úplně nemusím válečné filmy....A ještě teď - hodinu po shlédnutí mě z toho mrazí. Skvěle natočené, skvěle obsazené a hlavně - ten film je ohromně založený na citech, pohledech, rozvážených rozhodnutí a s takovou precizností, že i z toho mě mrazilo. Několikrát jsem měla husí kůži a přiznávám se, že jsem při závěrečné scéně na letišti brečela...to bylo tak silné. Celý ten film byl tak neskutečně emotivně "náročný", že si nemůžu vzpomenout, co z toho, co jsem viděla, tomu bylo aspoň trochu podobné. Za mě skvělé téma - v rámci jiné země, kde probíhá 2.světová válka, nevázanost a zároveň vděčnost za každý den, který dané postavy měli...to vám dá podnět k tomu vážit si toho, co máte. A ty kostýmy - za mě fakt skvělý zážitek :)

Colette: Příběh vášně (2018)

Film je určitým způsobem "pomalý" a tak nějak lehce plynne. Dvojice West a Knightley - super - rozporuplnost daných postav se mi líbila. Žasla jsem nad tím, že tam ani jednou nebylo téma otěhotnění hlavní hrdinky a vůbec se to tam ani slovem nezmínilo...Na danou dobu, manželství, daný styk, který měli se vážně divím. Je to hezky nenuceném o tom, k čemu byly "nuceny" úspěšnější manželky, jelikož knihy psané od žen by se vážně nečetly...Tleskám. Průměr, ale velice příjemný :)

Deštivý den v New Yorku (2019)

Oooooooh :) To bylo TAK krásné :) Jemné, nenásilné, zábavné a hlavně zabalené do tváře Chalameta, který si mě filmem Call Me by Your Name tak neskutečně získal. Film jsem si pustila, jelikož jsem si chtěla vyčistit hlavu a prostě poznáte, že je to Woody Allen, když jste viděly celou jeho filmografii, ale je tam znát už to, že toho má opravdu hodně za sebou. Nesnáším happyendy a tady - já ani nevím - je to happyend,ale zároveň není - je to tak upřímné, čisté, skvěle šokující vyjádření matky o své minulosti. Otevřené, mladé, svěží, tak plné možností a příležitostí, se kterými si mladý pár v jednu chvíli ví a v druhé zase neví rady...Bavilo mě to. Potěšilo mě to. Pohladilo mě to na duši a zpříjemnilo večer :)

Smrtící epidemie (1995)

Dobře - nemám ráda happyendy..prostě ne... :D Mě to nebaví. Vím, že jsem film viděla kdysi krátce po uvedení, ale vůbec jsem si ho teď nemohla vybavit a v současné chvíli, kdy máme karanténu v ČR a Covid 19, tak jsem si řekla - juknu na to. A je to zajímavé, jak to opravdu krásně letí přes celý svět a jak jednoduše se to dokáže rozšířit a člověk ani neví jak. Když to řeknu narovinu -zde byla výhoda, že se to rychle objevilo a rychle projevilo - náš Covid 19 dlouho nevíte, že máte :) No, zpět k filmu..HOffman je můj miláček, Russo je moc krásná - hezký pár :) Celkově zvučná jména, do toho armáda, touha to rychle zastavit, využít možnosti světa k tomu vytvořit lék -hmmmm...vyděsí to, zamyslíte se nad životem, jak byste postupovali vy a opět - samozřejmě se to odehrává v USA...Průměr.

Koule (1998)

Pamatuji si, že jsem film viděla tak v 10ti letech a byla jsem z něj nadšená...zanechalo to ve mě hodně stísněnou vzpomínku a dlouho jsem se na film nechtěla podívat znovu. Ne proto, že bych se bála, ale proto, že snad každý má takový film, který viděl jako mladší a zanechalo to ve Vás určitý pocit, který vyjadřoval určitý respekt, super pozitivní pocit z natočeného materiálu a nechce si ten dojem zkazit. Pustila jsem si ho ve 32letech a jsem pořád v údivu. Všechno jsem to pochopila, proč jsem to nechtěla vidět tak brzy znovu. Fascinuje mě to. Sama bych pod tu vodu nešla, protože moje klaustrofobické obavy by mě samotnou donutily říci ne. Herecké obsazení - skvělé, tajemno - skvělé, technologie tehdejší doby - naprostá bomba a psychologický efekt - za mě paráda :) Jsem spokojena i po tolika letech a opět cítím určitý zvláštní pocit a touhu si to pustit opět za pár desítek let...

Poslední semestr (2018)

Po dlouhé době film, u kterého jsem se od plic zasmála a také pobrečela...a to už je co říct...Získala jsem díky němu určitý pohled na plno věcí, které řeším a také si člověk stejně znovu potřebuje uvědomit - jo, všichni umřeme :D To se prostě stává :D Smrt souvisí s životem. Bavily mě scény, kdy si profesor nebral servítky a zkoušel věci, které prostě nezažil a věděl, že je poslední možnost si je užít - ať už se jedná o felaci od studenta, vojet servírku v baru či hulit trávu na hodině :D Stádo penisů v kampusu to završilo a nevěrná upnutá manželka s pohledem vítěze - ta tomu dala korunu :) Doporučuji, protože je to čisté, jasné a za mě k podívání klidně víckrát :)

V síti (2020)

Doporučuji tento film všem, jelikož je to ukázka toho, co se hlavně posledních 20let může odehrávat díky technologiím čímdáltímvíc na internetu. Vzpomeňte si sami, co jste dělali ve svých 10-15ti letech, kdy jste byli v té hlavní době puberty. Dokument od začátku do konce poukazuje na to, co v dnešní době dělají mladiství nejvíce - "koukají" do mobilu, počítače a jiné elektroniky, kde mají možnost téměř být nonstop v kontaktu s "kýmkoliv". Dokument si nebere servítky, to je dobře, jsou tam i úsměvné chvíle - ano, scéna s králíkem u okna a prohlášením "Mě nikdo nechce" - ok. Ale zbylé chvíle - jako když poprvé ukážou, i tak rozmazanou fotku pánského přirození, vydírání dívky, která poslala svoje odhalené fotografie a vrcholem pro mě bylo, že na domluvenou schůzku přišli 2 lidi místo u ostatních - pouze 1. Dokument je úderný, jasný, čistý, svižný. Tleskám celému týmu a jsem ráda, či nejsem? že jsem nepoznala ani jednoho z predátorů...

Infiltrace: Obchod se zdravím – nová fakta (2018) (TV film)

Jen pár minut, ale super návaznost na to, když zveřejnili původní dokument Obchod se zdravím a důsledky, kterého z toho plynuly :) Opět - děkuji :)

Infiltrace: Obchod se zdravím (2018) (TV film)

Jednoduché. Rychlé. Svižné. Není potřeba k tomu nic dodávat. Podvod ve "zdravotnictví" či spíš "léčbě" nádherně předveden :) Tleskám :)

Irčan (2019)

Wau. 3,5 hodiny mafiánské atmosféry, kterou jsme již tolikrát viděly, od Scorseseho nic neobvyklého, ale i tak je to prostě obrovská podívaná. Je to pro mě veliký zážitek a zanechalo to ve mě opravdu hodně živý zážitek. Ta atmosféra, vynalézavost, ukázka péče o rodinu, kšeft...Dvojice DeNiro a Pacino - ti mi k sobě pasují,jak kdyby se narodily jako dvojčata...Za mě paráda a doporučuji. Hlavně takovým těm starším klasikům, kteří milují mafiánské filmy.