Stan a Ollie (2018)

Coogan a Reilly mi k sobě pasovali jako dvojice Laurel a Hardy. To prostě sedělo a zapadalo do sebe naprosto skvěle :) Hořkosladký závěr jejich kariéry, plnění snů, stále pracovat na tom, v čem začli a užívat si život plnými doušky (i alkoholu) :) Byl pro mě i zajímavý pohled na dámy, které v určitých chvílích svým mužům byly po boku a dobové kostýmy a výprava - krásné :) Co mi vždy vytvořilo úsměv na tváři byli starší lidi, kteří je zažili v době své největší slávy a poté je viděly naživo :) To bylo moc hezky zahrané. Mě se film líbil, i když víte, že to bude vlastně smutné, a i přesto dokázali vykouzlit úsměv na rtech milionům lidí :)

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Jo, je to solidní konina, ale bavila jsem se :) Takový styl devadesátek - ale to tu zaznělo už víckrát. Krásně barevné, úžasná představa "lyžáku" v Americe :D To mě pobavilo asi nejvíc a v tu chvíli jsem zjistila, že se dívám na film, který budou neskutečně žrát puberťačky :D Je to skvěle ztřeštěné, barevné, svižné, s fešákem v hlavní roli, s bezstarostnou školou :D A otcem, kterého by chtěla každá puberťačka :D Dávám 4* za to, že jsem se několikrát zasmála víc, než bylo potřeba, ale proto, že mě školní narážky připomněly moji školu - hlavně vejšku a to mě bavilo nejvíc :)

Děsivá temnota (2018)

Já se na Natalii Dormer můžu dívat prostě v čemkoliv :D Ta ženská má pro mě určité charizma, sexappeal, že já prostě od ní nemůžu odpoutat zrak :D Proto 3 hvězdy :) Ten film totiž celý "táhne" ona...V Bosno/Srbských info jsem se ztrácela, v dalších info taky a říkala jsem si, že se holka umí skvěle upravit :D Film až podprůměr, ale posledních 5 minut - jo, tak to jsem si pustila dvakrát :) To mi fakt vyrazilo dech ;)

Máš ji! (2018)

Souhlasím s komentářem Malarkey :) Pobavila jsem se, posledních 5 minut mi udělalo husinu a pustila jsem si je třikrát :) Tohle pro mě bylo opravdu překvapením, i když jsem se po 10ti minutách, co jsem to zapla řekla, že mě podobné filmy netáhou...toto je výjimka :)

Zlatokopky (2019)

Hmmm...Jennifer má můj obdiv :) V jejím věku - vynikající výkon :) V 50ti takto vypadat a tohle dokázat ;) Za mě hluboká poklona :) Film je barevný, plný hezkých těl, žen, všudepřítomného sexu a chtíče a zároveň se mi líbilo, že spojily dvě oblasti, které jsem si říkala, že jsem ještě neviděla pospolu - striptýz a ekonomickou krizi :D Ale ono to dává smysl ;) Jj :) Pokochala jsem se :) Pobavila jsem se :) Za mě ok :) ;) Ráda se na to podívám znovu ;) Ale toho makeupu :D

Anna Karenina (2012)

Jedinečné ztvárnění na "divadelních prknech". Je to tak unikátní. Zároveň dost nepřehledné, rychlé, někdy jsem se ztrácela, ale vždy mě vrátila zpět úchvatnost kostýmů, na které jsem se prostě nemohla vynadívat :) To samé Taylor-Johnson - to je prostě fešák. Za mě obrovsky skvělá výprava, kostýmy a znázornění intriků :) Roky jsem to odkládala, jelikož jsem měla tušení. že to bude komplikované a náročné - a ono ano ;) Ale myslím si, že ocenění, která to obdržela byla patřičná :)

Ad Astra (2019)

Tento film je hodně o nitru hlavního hrdiny. Za mě je hodně "těžký" a cítím jeho tíhu i teď po shlédnutí. Striktnost, pravidelnost, preciznost, jasnost, nízká hladina emocí - to je svět Roye - posledních pár let, když žije jako jeho otec svojí prací. Jsou tam krásné pohledy do vesmíru, stavu bez tíže a pocitů/nepocitů hlavního hrdiny. Je to hodně táhlé, ale zároveň za mě smysluplné. I vlastně věc, která by měla být akční na mě tak vůbec nepůsobila :) A bylo jich tam hodně málo :) Doporučuji na zklidnění a pro lidi, kteří žijí hlavně svojí prací :)

Sluha (1963)

Wau...tak tohle je síla. Jak krásně se posledních 30 minut otočila "hra" a měla jsem hodně silné nutkání použít pojem Stockholmský syndrom ;) Tohle mě bavilo. Je to tak krásně "staré", klidné, ponuré a zároveň bizarní. Osamělost, která vede "hlavního"? hrdinu/hrdiny k takovým projevům, činům a destruktivním úkonům...to se jen tak nevidí. A ne v téměř 60let starém filmu :) Když muž s mužem snídá... ;)

Prometheus (2012)

Hmmm.....Záhadné - ano. Tajemné - ano. Předvídatelné - ano. Nicméně má to v sobě něco, co mi říkalo - je to ještě složitější - a bylo. Vlastně jsem tomu neporozuměla :D I když film působí jednoduše, mám pocit, že v tom bylo něco hlubšího a nechci se dívat na všechny filmy s tím spojené. Až za pár let. Fassbender mě bavil, Theron uchvacovala svoji krásou a Rapace - to je prostě chameleon v herectví ;) Film mě pobavil, zaskočil svoji velkolepostí a ano - bála jsme se ;)

Ženy 20. století (2016)

Film jsem zapla tak před rokem a asi po 20ti minutách zase vypla :D Má to hodně pomalý "nájezd" a myslím si, že každému to nesedne...Za mě to není rozhodně v sekci "komedie", ale bylo to hodně melancholické, depresivní a hodně těžké a ani bych se nedivila, kdyby se u toho někdo pořádně opil. Je to hodně o zamýšlení se, o budoucnosti, o tom, co dělat teď, jak zkoušet nové věci a jaké to je být ženou. Ženou v různém věku a době...Hodně se mi líbilo, že tam hlavní postava v jedné fázi mluvila, že oni nevědí, že za 20let zemře na to a to, a že je čeká to a to..To jsem v žádném filmu ještě nezažila a to se mi hodně líbilo. Billy Crudup pro mě byl tahounem celého filmu - to je prostě Fešák nad Fešáky. Vidět to znovu nepotřebuji, ale myslím si, že to pro mě bylo hodně inspirativní v rámci otázek, které tam hlavní postavy řešily, ten dům je nádherný a lehkost, se kterou užívaly život mě bavila a navnadila ;)