Total Recall (1990)

Finální scéna, kdy Arniemu lezou oči z důlků je naprosto pecková. Jedno z nejstrašnějších filmových vyvrcholení, jaký jsem kdy viděl. Jo, a doufám, že v remaku nebude tříprsá ženská, to by většinu fandů dobře nasralo (add: Tak asi prej byla)! Nikdy jsem pořádně nepochopil o co v tom filmu vlastně jde - a proto jsem tu v hodnocení za debila, ale co už, mě to bohužel ani nebavilo. Prostě ne, možná až to uvidím někdy znovu.

Predátor (1987)

Veliká klasika. Co se k tomu tak dá napsat, co by tu už 100 x nebylo? Co třeba tu zmínit fakt, že můj dobrej kamarád ze základní školy, Honza Kulajta, podle filmu Predátor pokreslil celej A5 sešit comixovým příběhem, ve kterém byli namísto lidí takzvaní "pašíci" (prostě prasátka, chrochro... co ale uměli chodit po dvou a namísto prstů sice měli kopýtka, ale i tak dokázali držet samopal.. ). Scénář byl do určitý chvíle prakticky totožnej s filmem, jak se ale banda začala trhat, trochu se to zvrtlo... každopádně to byla akční řežba jako svině, a jsem si celkem jistej, že ten comix mám, spolu s dalšími nejrůznějšími artefakty, uloženej v krabici na dně jedný skříně. Díky za něj, Honzo... a 3x díky tobě, mami, za pracné xeroxování celýho toho sešitu, je mi jasný, že sis tenkrát musela říkat, co to je za blbost ... a vidíš, je z toho pro mě veliká památka a asi i jedinej důvod, proč píšu komentář k Predátorovi :D

Mechanik (2004)

Moc velkej nápor na hlavu. Čeho je lidskej organismus schopnej, aby se ochránil před bolestí, ať už jakéhokoli původu. Na kost vyhublej Bale tu snad ani nehraje, ale přímo prožívá stav, kdy jede na autopilota a sám ani neví proč vlastně. --- dodatek : s malým časovým odstupem tipuju, že Bale se svému výkonu v Mechanikovi bude těžko už jen i přibližovat, natož ho snad překonávat.

Temný rytíř (2008)

2012: Tak jsem přišel na to, proč to nemám rád. Necítím z toho pohádkovost, tak charakteristickou pro filmy superhrdinskýho typu. Nejlepším příkladem může být původní Batman, starej Superman ... svět je sice rádoby náš, ale detaily ukazují na nějaký paralelní vesmíry, Dark Knight se prostě bere děsně vážně, zcela zbytečně (či až kontraproduktivně - pro mě, pro nadšené davy evidentně naopak) akčně, thrilleroidně a krimi dramaticky... Přesto pod tou akční našláplou slupkou skrývá 2,5 hodiny moralistickejch plků a pramálo zábavy.

Sedm (1995)

Detektivka/Thriller/Drama - já tenhle žánr nemusim. Jenže tohle jde dál. Noir, suverénní režie, skvělí herci. Bomba a kult, je to tak.

Zelená míle (1999)

Krásný film o životě jedné myši. King & Darabont na plný pecky. Roky tu mám hlášku o tom, že ten film je tak nějak asi o tom, že by na sebe lidi mohli bejt hodnější. A ejhle, začal jsem to číst a King v přemluvě píše: "Buďte na sebe hodní!"

Václav (2007)

Viděl jsem ve stejném období jako Venkovského učitele a opravdu se nemůžu rozhodnout, který z těch filmů je horší. Špatné jsou oba.

Venkovský učitel (2008)

Kdy už přestaneme točit milé úsměvné filmy o hovně?

Hráči z Indiany (1986)

Jeden z nejlepších sportovních filmů ever ((C) Flyboeda-děkuji, pane). Na tomhle filmu jsem vyrůstal (a vyrostl nad 2m). Jde o jeden z krásných filmů (já mám takovou kategorii). Skvělý soundtrack od Jerryho Goldsmithe, úžasný retro feeling, lidi, city, zapadákov, basket! ..."Plivni si pod nohy, abys vůbec viděl na koš!" Jo, a dabing patří k těm vážně dobrým. "Víte co, jsou dva druhy bláznů. Ten první se svlíkne do naha, běhá ve sněhu a štěká na měsíc ... a ten druhej dělá totéž v mým pokoji. Ten první je mi fuk, zato s tím druhým si holt musím poradit!" Dennis Hopper s Hackmanem jsou tady úžasní. Po nich už jsou jen Billy Hoyle a Sidney Deane (Bílí muži neumějí skákat).

Časové pásmo bylo změněno