Arctic: Ledové peklo (2018)

no ackoliv to bylo fakt husty, me to nemrazilo, ackoliv to byl silny pribeh, me to nechytlo, ackoliv to byl “sileny” konec, me nezasahl. Ale proc vlastne? Treba proto, ze neslo o postupne zajisteni preziti, ale “jen” o presun z mista A na misto B? Nebo ze ztroskorani vrtulniku a jeho prezivsi pribeh spis zklisovateli nez vylepsili? Nejsem si jista. Nebo ze by snad jen proste cinska produkce? Nabizi se paralela se skvelym Robertem Redfordem ve Vse ztraceno , ale i zde vitezi Robertuv film o parnik!!!Davam 3***, ale znova si film uz nepustim.

Predátor: Evoluce (2018)

teda to je snad vysmech, natocit C-ckovy film o takove ikonocke postave. Bezradni herci, neni co hrat, nemozny scenarista, varil z vody a hloupych dialogu, bezradni divaci, neni na co koukat, jen se nudit trapnostma... proste silenost, nehodna ani kopie na VHS.... jeden krucek od odpadu! 1* z milosti...

Potomek (2019)

na horor slaby prumer nebo az podprumer. Ocenuji schopnost navodit napeji i bez velkych efektu pouze s minimalistickym naznacenim a bez vetsich triku. Na stranu druhou mozna prave proto se clovek vlastne nebal. Navic diky uvodu clovek vedel k cemu doslo, takze chybel i moment prekvapeni natoz vyvrcholeni. 2**

Útok z hlubin (2018)

Hon na ponorku to asi neprekona, ale jinak fakt dobry film po vsech strankach. Zapletka, akce, uveritelne vykony. Za me uplna spokojenost a 3*** (jeste ze ponorky nevyrabi vyrobci mobilnich telefonu! To by kompatibilita zachrannych modulu a poklopu byla tatam!) a Murmansky zaliv je podle tvurcu spis neco jako v Hleda se Nemo a Hrabe Monte Christo dohromady... nez realny zaliv... no jo ti Americane halt to Rusko nikdy poradne spravne neuchopi...:-) jako nadsazka dobry..... a zatimco Rusove maji slicneho chlapa jako horu... Americky prezident je zenska... boze kam ten svet speje....

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Kdyz koncept funguje, proc se ho nedrzet. Proc vymyslet nove? Protoze kdyz si zahravate s postavami, ktere uz jinde byly a vy vite, ze se jin tudiz nemuze nic stat, pripravujete se o moment prekvapeni! Ja nevidela prvni film a proto byl tenhle pro me asi velkym zklamanim. Zaprve si myslim ze to opet neni “samostatny” pribeh, ale jen zase nejaky “dil”. A dle meho nenabizi nic prevratneho. Nemohu nepochvalit kreativitu priserek (kupodivu zde Rowningova nekopiruje samu sebe) a dobre triky, ale to je asi vse. Navic samotny pribeh odkazujici za zrudnost lidi (kteri miri k WW2) neni nijak zajimavy ani originalni.(v 5.elementu to byla lepsi jizda) Chybi humor, vtip, ironicka nadsazks a nadhled. Skoro bych rekla ze jsme svedky zrodu noveho zanru “kouzelnicke drama”... a to u me rozhodne nefunguje. Davam 2**.

Halloween (2018)

asi nejnudnejsi horor za poslednich par let. Pribeh nula, vse tu uz bylo, vse je predvidatelne, napeti nula a Michael by mohl byt klidne oznacen za noveho dark Avengera, tedy vzhledem k tomu co vsechno “vydrzi” jak vsechny hned najde apod. Je mi lito, ta 1* je stejne spis jen z milosti!

Vdovy (2018)

zeny sobe a s dvojitou zapletkou. Film balancuje na hrane. Na jedne strane akcni bijak na druhe politicko-socialni drama o tom, jak to maji lide tezke. Skoda, ze si autori nevybrali jedno nebo druhe. Z tohoto pohledu je trailer lepsi nez skutecny film. Tahne se, je plny momentu, ktere by se spis hodily do vymeny manzelek nez sem. Bere se prilis vazne. Odlehceni by mu urcite pomohlo. Proste sam film nevi cim chce byt...a i ja umit byt daleko vetsi mrcha nez nase vdovy... 2** a plus ve srovnani s Ocean‘s 8, docela propadak.

Soukromá válka (2018)

Zenska bez rodiny dokaze cokoliv. Strach vyplavuje adrenalin adrenalin je droga. Jak jednou okusis chces a musis vic. Obdiv a litost najednou. Zivotni cil si najde kazdy a pokud je to utrpeni ve valecnych zonach, je k tomu bonus popularity, odkryvani pravdy a celosvetova radoby popularita- natoci se o tobe film. Pribeh je zajimavy a film taky. Rosamunde by si zaslouzila Oscara. Nic k popukani, dost realisticky a to je dobre. Oslavnych od na hledace dobrodruzstvi uz bylo dost! Nikdo nemuze zustat normalni kdyz zazil tolik hruzy....a skonci presne tak „jak si zahrava“..., 3***

Zrodila se hvězda (2018)

Ja se bohuzel nepripojim k taboru oslavnych od. Ja se docela nudila. Bradleyova postava mi prisla az moc pritazena za vlasy (i kdyz si nedelam iluze o umeleckem zivote). Mel snad prakticky vsechny mozne podminky/faktory pro "rizikove chovani". Skoro az podle nejake odborne prirucky. To jak probehlo "seznameni" a vyneseni na podium by mohla Ally zavidet kdejaka pohadkova postava, protoze tohle by snad nezvladnul ani nejlepe podplaceny agent a dohazovacka sveta! Pak uz film dost ztraci dech a v konci se uplne topi v patosu. Pisnicky jsou pochopitelene dobre. Navic, kdyz se vi jak to dopadne... neni na konci filmu uz na co koukat. Je mi to vlastne lito. Mozna kdyby se nejednalo o re-make, ale o osobity pribeh samotne Lady Gaga, mozna by me to oslovilo daleko vic. Nicmene v te stavajici filmove hruze se porad jedna o pekny drahokam, ktery stoji za to videt.3*** (nicmene pro me s Bohemian Rapsody naprosto kvalitativne neporovnatelny:-( )

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Asi nam tu letost vyrostl Chinawood, protoze jinak nevim jak si vysvetlit, ze skoro vsechny akcni filmy lonskeho roku jsou vyrobeny/produkovany s Cinou.... A na tomle filmu je to hodne videt. Nicmene to prekvapive! nevadi. Film dobre plyne, tezi z docela dobreho scenare, zajimave zapletky a kvalitnich triku. Ze se tam obcas mihne scena ala "Hongongsky film 90.let" divak primhourenym okem rad promine. Dobra oddychovka a opet super Jason:-) 3***+ Urcite stoji za videni. Fajn vecer s kamosema a paketem piva a popkornem krasne rozcisne nudne zimni vecery!