Zlatý podraz (2018)

Min basketbalu a vic politiky nez jsem cekala. Asi moje chyba! Ja myslela ze: 1/ jsme vymysleli treba nejakou novou prihravku, signal nebo treningovou metodu 2/ jednalo se o MS a ne "jen" o ME 3/ myslela jsem, ze jsme nakonec preci jen vyhrali a podrazili jsme ten "socialisticky zavazek". Moje chyba. Diky tomu, jsem odchazela z kina o mnoho smutnejsi, ze doba umi byt fakt zla a ze my jsme fakt nikdy MS nevyhrali:-( Odhlednu-li od tohoto meho vlastniho handicapu, pak musim rici, ze je to opravdu dobry film a klidne bych vymenila pet "blaznivych ceskych komedii" za dalsi dva podobne filmy. Decetni, komorni, tazene vice kamerou, hudbou a vyrazy ve tvarich nez scenarem. Davam 3*** a do mysli se vkrada pouceni: "Kdyz muzes, tak zdrhni.... "

Blade Runner 2049 (2017)

Do stejne reky dvakrat nevstoupis, ale muzes ji zkusit preskocit... Tady bych rekla, ze brehu jsme se dotkly, ale nohy nam sjely po bahne a nakonec jsme skoncili ve vode.... Vizualne inspirativni, atmosferou dostanecne depresivni a zapletkou konkurencne schopne puvodnimu filmu. Ocenuji, ze film byl zajimavy a poutavy i pro ty divaky, kteri byli puvodnim filmem "nepolibeni" - i kdyz pak moc nechapu proc na nej sli.... A no jo Ryan... na toho se vlastne chodi jen proto, ze je to ON. A nezklamal! :-) Takze celou dobu jsme se neodtrhla od platna a uzivala si to. Jestli se dostavilo Whow, no to uplne ne. Takze jen 4****. Nicmene remeslne opravdu kvalitni a verny svemu jmenu.... ( taky o hvezdicku min, protoze jsem hned odhalila ze je to "jeho dcera" .... chtelo by to vice vynalezavosti...

Avengers: Infinity War (2018)

Ja se omlouvam, ale me tohle fakt nedostalo. Aspon, ze pracovni nazev hrde prizna, ze je to jen prvni dil.... Protoze bohuzel i tak film pusobi. Pomaly rozjezd, uplne nove postavy nemajici zadny (nebo nevysvetleny) vztah k predchozim filmum. Dost znatelna absence vtipu. I kdyz v tomhle ohledu tu Chris Pratt zari skoro jako hvezda....skoda, ze je prakticky sam. No a zaver, ten tomu jen dava "korunu", chybi uz jen ... to be continued. Zatim asi nejvetsi zklamani ohledne Avengers. 3*** je maximum co mohu dat.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Trochu navrat 5 Elementu, i kdyz Bruce nahradit nelze, mezi touhle dvojkou to fakt jiskrilo. Jedine co bych filmu vytkla je ten "uprchlicky presah". Kdyby zustalo jen u bezneho vrazdeni a zametani stop, nebo u nejakeho intergalaktickeho zla, urcite by se mi to libilo vic. Davam 4**** (mozna spis 3***+), ale ja tyhle intergalakticke magoriny fakt miluji:-) a provedeni a variabilita a fantazie Luca Bessona snad nemaji hranic. Doufam, ze se aspon nekdo z hollywoodskych prizdi*racu inspiruje a dostanou podobne koule i radoby "hity" kin.

Který je ten pravý? (2017)

Takhle, na tento film jdete uz nejakym typickym ocekavanim - romanticka komedie s Reese - ta ma proste svoje specifika - a tech se mi dostalo. Odchazela jsem z kina spokojena, ubrecena, vysmata a u nekolik scen me az bodlo u srdce (mela jsem pocit ze nekdo odposlouchava nase "babske dychanky"). Nelze cekat zadny moudra, zadne umeni, zadny presah, jen prijemnou zenskou zabavu, kterou ocenite s partou kamaradek a posleze se muzete otevrit nad skenkou prosseca. Brat na tenhle film chlapa je hole silenstvi. Davam 4**** a uz se tesim na dalsi Reese pocin.

Cizinec ve vlaku (2018)

Pokud prezijete pomerne pomaly a nic nerikajici zacatek, zvyknete si na "nemohouciho" Liama Neesona, prodavajicicho pojistky (coz je neco tak proti srtsti, jako Arnold hlidacem v Muzeu), tak vas druha pulka muze mirne pozitivne prekvapit. Tim nemyslim, ze byste snad neodhadli dej nebo zapletku, ale ze se to v druhe pulce trochu zlomi a Liam je zpet ve sve "klasicke roli". Ja to dokoukala nakonec s chuti a i kdyz jsem (zase) spravne urcila "kdo za tim asi bude", i kdo je tou hledanou osobou, docela jsem ocenanila spad a absenci zbytecnych kecu i scen. Davam 3***, film si nicmene podruhe urcite nepustim.

John Wick 2 (2017)

Naprosto uazna action jizda, ktera dobre navazuje na jednicku. Scenar odpovida zanru, je misty docela "cerne vtipny" a vubec nepokulhava nebo nenudi. Akce je pochopiotelne na prvnim miste, nicmene je verohodna a "zranitelna", velmi realna... zadne takove ty mlaticky a strilecky bez modriny. Byla to nabita podivana od zacatku az do konce. Je to pochopitelne "noir" akcni strilecka, takze necekejte slitovani ani na jedne strane. Boj dobra a zla se nekona. Jen zly a jeste zlejsi resp. nasr*anejsi, si to rozdavaji za asistence +/- nutnych nebo mene nutnych vedlejsich postav. Ke konci uz jsem byla trosku v Matrixu... videt Laurence Fishburna a Keanu Reevese v jedne scene spolu ... proste ani jinak uz vnimat nedokazu. Zadelano na dost slunou 3... dufam, ze prijde brzo, protoze mezi tim soucasny, filmovym odpadem tohle zari jako diamant... a ja diamanty rada:-) 4****+ A tleskam

Dokonalý voják (2017)

Dej nic moc, zaplateka nic moc, provedeni nic moc, vyprava nic moc a scenar temer nula..... Dokoukat se to da, ale chce to pevnou vuli a muzete odchazet jak casto chcete....stejne o nic nepridete. 2** jen z milosti

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Tak jsme znova prevarili to co uz bylo asi 6x prevarene. Jo jasne, pro ty co jeste nikdy nevideli "dina" asi v pohode. Pro pokrocilejsi divaky pouze ztrata casu. Teda az na to, ze ted uz vim, ze transfuzi muzete u dinosauru delat jen pokud maji stejny lichy/ci sudy pocet prstu.... skoda, ze jenom my lide to mame tak slozity, zatracene krevni skupiny... Pribeh je vlastne podruzny zase se hodne beha, krici, zapornaci jsou zaporni, zrada prijde brzo a o zivot jde porad..... a k tomu vsemu se nam prida klonovani... no na jeden stupidni film az presprilis..... 2** za Chrise a tech nekolik malo vtipu co ma ve scenari

Chatrč (2017) odpad!

Je mi lito, ale tenhle film jsem fakt nedala!!! A to jsem pouzivala "spasne tlacitko" FF, protoze jinak bych rozkopala monitor:-( Nechapala jsem scenar, motivy postav, "co tim jako basnik chtel rici", zapletku ani konec. Za me naprosta halucinace nabozensky vysinuteho jedince, ktera v sobe nenesla absolutne nic, co by si divak mohl odnest. (krome zmaru a zmatku). Opravdu uz nikdy vice a misto toho doporucuji jakykoliv Bckovy horor z lesa... pobavite se 100x vic!. ODPAD