Batman navždy (1995)

Bože, ne! Proč Val Kilmer? Proč Joel Schumacher? Proč ta pitomá barevnost? Kdo by jen tušil, že pár let po skvělém filmu Batman se vrací (1992) přijde ke slovu Joel "Bradavka" Schumacher a svými dvěma pohádkami pro teenagery pošle milého Batmana tam, kam by si to přál nebožtík Joker. Do kytek. Tohle se rozhodně nemělo stát. A to je film Batman Navždy ještě poměrně snadno zkousnutelný, ačkoliv zanechává v ústech takovou nepříjemnou pachuť. P.S. Po dlouholeté odmlce musím uznat, že ten film se dá sledovat aniž by měl člověk trvalé následky. Val Kilmer je pořád špatná volba, bradavky jsou pořád příšerný, nicméně když bych to vzal spíš jako návrat k televiznímu seriálu ze šedesátých let, tak to není tak zlé. Nehledě na to, že Jim Carrey a Tommy Lee Jones se vážně snaží a drží tenhle film jakž takž nad vodou.

Batman se vrací (1992)

Oproti prvnímu dílu je tento film ryze burtonovskou záležitostí. Město plné cirkusových nestvůr, hlavní záporák tučňák a kopa srandy, která tento velice temný kousek trošku zlidšťuje. Danny DeVito je famózní a na konci mi ho opravdu přišlo líto. Michelle Pfeifferová je nádherná a jako Kočičí žena je po čertech sexy. Stejně tak Michael Keaton opět předvedl Batmana v zářivých barvách a prokázal, že komici patří mezi nejlepší herce. Mám sice radši první díl, ale tenhle film je taky nádherně ujetej a díky svému temnějšímu pojetí se k postavě ústředního bubáka rozhodně hodí.

Čelisti (1975)

Nevím, proč se v současnosti tolik, převážně televizních režisérů pokouší upoutat bio-hororem, když zaprvé nemají talent a za drhé ten nejlepší horor o netvorovi z hlubin už natočen byl v r. 1975 Stevenem Spielbergem.

Pokání (2007)

V kině jsem byl skoro jedinej chlap. A musím přiznat, že mě jen tak něco nedojme a jsem spíš smíšek, tak na konci pokání jsem měl co dělat, abych se nerozbrečel. Díky precizní režii, dokonalé kameře (díky bohu za pětiminutovou scénu na pláži v Dunkirku), podmanivé hudbě a úžasným hereckým výkonům-Jak je možný, že ani James McAvoy, ani Keira Knightley, která u mě tímhle filmem stoupla o 200%, nebyli alespoň nominovaní na Oscara? Díky tomuhle všemu a ještě přidané hodnotě - scénáři - mě tenhle film naprosto psychicky rozsekal. Díky Joe Wrighte.

Příběh rytíře (2001)

Původně jsem se tomuhle filmu vyhýbal, protože mi přišlo, že to bude nějaká ptákovina. Nakonec jsem byl velice mile překvapen. Příjemně cáklá komedie z jakéhosi rádobyhistorického prostředí.

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Pierre Brice i Lex Barker zde předvedli suverénně nejlepší herecké výkony ze všech dílů - protože vůbec nějaké. Navíc je tu to skvělé akční hudební téma a opět nádherné lokace. Tenhle díl je naprostým vrcholem série.

Dva nosáči tankují super (1984)

Podle mě na Německo dost výrazný nadprůměr (alespoň co se komedií týče) s geniálním českým dabingem.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Parodie na Ramba jak má být. Vyjmenovávat zde mé oblíbené vtípky a hlášky by vydalo cca na dvacet, třicet řádků a pořád by to nebylo dost. Tak aspoň jedna za všechny: "Já odsud neodejdu, příteli, i kdybych chtěl.... Svázali mi tkaničky dohromady." "Ou, dvojitý uzel. Ti bastardi!"

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Pro mě osobně to bylo jako zjevení. Hrozně jsem se na ten film těšil, protože jsem si pamatoval, že jsem asi o 4 roky dříve viděl v televizi původní Hvězdné války, tehdy ještě bez podtitulu. Epizodu 1 jsem viděl ve 12 letech a moc se mi líbila. Jenže s časem člověk vidí věci trochu jinak. Jsou tu sice téměř nejlepší souboje (Obi Wan a Qui Gonn proti Darth Maulovi svádí možná nejlepší šermířský souboj ze všech dílů), ale ani malý Anakin, ani Jar-Jar nejsou postavy, které by mi nějak zvlášť přirostly k srdci.