• Krátkometrážní

Bod obnovy (2023)

Na české poměry dobré, ale bohužel žádná sláva se nekoná. Vše už lépe zvládli Němci snímkem "V ráji".

Modrooký samuraj (2023) (seriál)

Sekejte to do hledáčku, jako dříví v lese! „Co je cestou válečníka? Cestou válečníka je smrt.“

Jagna (2023)

Hodně silný film, nádherná hudba i obrazy, leč hodně ostrý, jak žitný srp a těžký, jak ranní mlhy. A bohužel do dnešních dob stále pravdivé a aktuální téma.

Osm hrozných (2015)

Čekala jsem poctu westernovkám, na kterých jsem vyrostla, to jsem se ale velice zmýlila. Přehnaná stopáž plná přehnaných násilností s náznakem jakože detektivky, z čehož jsem si neodnesla vůbec nic zapamatovatelného, jen pocit zmařeného času a znechucení. Hrozná s*ačka...

Avatar: The Way of Water (2022)

Tak na tenhle scenáristický škvár jsme čekali 13let? To už i ty fan fikce, které vznikaly těsně po prvním dílu byly stokrát zajímavější a lépe napsané. Dvojka má být film o rodině, ale paradoxem je, že absolutně pro rodinu není. Dvě a půl hodiny neustálého střílení, pálení, dětské šikany, umírání a čtvrt hodina věnována lovu velryby (tulkuna). Ano, jasně, všichni víme co to má reflektovat, ale vážně to potřebujeme vidět v tak explicitní formě i na plátně, a to po celý film, jenž má být i pro děti, když to máme dennodenně kolem sebe? Od začátku je Avatar 2 postaven na tom, aby nás k sobě přikoval zejména díky permanentnímu napětí a stresu a po zhlédnutí jsem byla spíš fakt nasraná, jakou formu vyprávění Jim použil. Tolik let a on vyplodí ze svýho uměleckýho lůna brak. Jediné, co mohu pochválit je vyobrazení dětí, tedy těch, na které se pořádně dostalo, jelikož u nich je hezky ukázáno, že děti učí svoje rodiče a časem je i předčí a tak by to mělo i být. Kiri a Lo'ak, perfektní dvojka, jež mě opravdu zaujala a bavila a taktéž jejich vnímání života. Dále pak poznávání podmořského světa a jiné kultury se smrsklo na krátký časový úsek, což je velká škoda, protože tam jsem se vážně kochala tvůrčím duchem. Dva body tedy za které mohu udělit dvě hvězdy, jinak zklamání, na které brzo zapomenu a raději si pustím jedničku. Ta sice byla kopií Pocahontas, kladla však důraz na představení Pandory, postav a prokreslení veškerých vztahů.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Bez vulgarit, romance a trapného amerického jakože vtipu. Jde to a fakt to funguje! Po úmorně dlouhé době parádní fantasy koštovačka pro nás, blázny ve škorních s kostkama v hrsti a dýkou u pasu. LEVEL UP

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Audiovizuální žranice. Jakmile se to však přesunulo do Francie, nepřestala jsem se dívat nervózně na hodinky, kdy ta kravina už konečně skončí a všichni umřou. Ještě štěstí, že už nebude další díl.

Všechno, všude, najednou (2022)

Představte si sen, sen který je plný nepravděpodobností, abstrakcí, multidimenzí, indícií a vy se snažíte najít klíč k tomu všemu neuro bordelu. Procházíte vším, co vám mozek kreativně naservíruje a nemůžete se probudit. Všechno, všude, najednou vám dá přesně tento prožitek a upřímně si nedokážu vybavit, kdy naposledy jsem viděla tak originálně zpracované téma. Jeden z nejlepších filmů všech dob!

The Mandalorian - Kapitola 18: Doly na Mandaloru (2023) (epizoda)

Druhý díl a já stále nemůžu uvěřit, na co koukám. Dvě série vybudovaly fungující skvělý svět, Boba jej perfektně doplnil a já jsem si naivně myslela, že to vše bude pokračovat tam, kde Boba skončil. Místo toho se hlavní hrdina chová jako totální idiot, Grogu už taky ztrácí vtip a Bo-Katan dřepí celou dobu v depkách na trůně, aby pak Dina pořád jen zachraňovala. Zbytek je to jen ahoj, co chceš, díky, čau. Z vizuálu už se na zádel teda fakt neposadím a tak trochu se obávám, že tahle série bude stát totálně za prdlačku. Holt někdy to přijít muselo.